van slar Om te komen tot een nog gevarieerder produkt- aanbod en een goede spreiding over het gehele jaar zal per 1 juli a.s. de stichting City-Euro-Centra met haar werkzaamheden beginnen als C.E.C. Hierin is plaats voor een Amerikaans, een Nederlands en een onafliankelijk produkt. City Film Distribution is de laatste tijd naarstig op zoek geweest naar een geschikte partner voor de verhuursector. Inmiddels was reeds bekend geworden dat Joop van den Ende Filmprodukties en de Divisie Nieuwe Media van de V.N.U. in Haarlem plannen hadden om op 50/50-basis zich in de verhuursector te gaan bewegen. De nieuw in het leven geroepen facilitei tenstichting C.E.C, zal als één administratieve orga nisatie alle films van het City Film Distribution en Euro-Centra Films verzorgen. Dat zullen minimaal 35 films per jaar zijn. Door een binding met City Exploitatie Mij. ismen verzekerd van goede verto- ningsmogelijkheden in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Het stichtingsbestuur van C.E.C, is als volgt samen gesteld: Bart Wilton (voorzitter), Gijsbert Versluys (vice-voorzitter) en de leden: Max van Praag, Cees Wolzak (directeur Nieuwe Media van de V.N.U. mej. Hennie Kruithof, Harvey Einkel en Fred Den der. Op 11 juni werden tijdens een presentatie in het City Theater in Amsterdam deze plannen vooreen groot aantal genodigden uit de doeken gedaan. De aanwezigen kregen uitgebreide informatie zowel visueel als in de vorm van een fraai uitgevoerde brochure. ductions tweede, dankzij de efficiënte methode van inter viewen. Honderd jaar telefonie in Nederland' van de Centrale Direc tie PTT, vervaardigd door Are C Visuals, werd in deze cate gorie derde. 'Slechthorend' van de Nederlandse Vereniging voor Slecht horenden door Boud Smit Filmproduktie scoorde goed in categorie D, evenals 'Drukwerk' van het Koninklijk Ver bond van Grafische Ondernemingen, door P. Hans Frank- further in categorie F. 'Linoleum' van Forbo Krommenie, door Bob Kommer Stu dio's B.V. (categorie H) verdient eveneens eervol vermeld te worden. Er was dit jaar ook een extra prijs: de 'Rotterdam Thuis haven' prijs voor de meest dynamische film. Uit een meervoudige voordracht van de beide juries is door de Rot terdamse instanties gekozen de film 'Holland Transport' van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, door Multi- film. De juries, die op 15 en 16 april hun zittingen hielden, waren als volgt samengengesteld. Voor de categorieën A tot en met C: mevrouw N.J. de Roo en de heren J. Hoevenier, H.J.H. Modderman, J.W. Ruth en mr. S.P.M. Keesen (voor zitter), voor de categorieën D tot en met H de heren B.J. El- dering, G.J. van Dorth (voorzitter), drs. W.J.C. Melgert, J.J. Schuchart en J.P. van Seters. De heren Kroon en Schoemacher van Multifilm ontvingen uit handen van de wethouder de door de Kamer van Koop handel, Gemeente en V.V.V. beschikbaar gestelde Rotter dam Thuishaven-prijs voor de meest dynamische film. Tijdens het filmfestival in Cannes heeft Euro-Centrafilm B.V. de rechten ver worven van een aantal belangrijke Ne derlandse en buitenlandse films voor verhuur aan Nederlandse bioscopen. Zo zal op 9 december a.s. de tweede André van Duin-film 'De Boezem vriend', een Napoleontistische film komedie onder regie van Dimitri Fren- kel Frank in landelijke roulatie worden gebracht. Op 17 februari 1983 presen teert Euro-Centra de avonturenfilm 'De Zwarte Ruiter', onder regie van Ruud van Hemert met in de hoofd rollen Hugo Metsers, Rijk de Gooyer en Pleuni Touw. Dezelfde regisseur zal ook voor Joop van den Ende Filmprodukties B.V. een tweede project realiseren, getiteld 'Get Out!', welke film in het voorjaar van 1984 wordt uitgebracht. Euro-Centra heeft voor de Kerstrelease 1983 de derde André van Duin-filmko medie op het programma, alsmede in februari 1984 een volgende Dimitri Frenkel Frank film, een Nederlandse speelfilmkomedie in internationale ver pakking met Monique van de Ven in de hoofdrol, onder de titel 'La belle Hollandaise'

Film | 1982 | | pagina 7