dane praktijkervaring aangewend voor het verder ontwikkelen van nieuwe technieken. Behalve het ver nissen van 16 en 35 mm films wordt ook veel gedaan op het ge bied van de renovatie (het vernieu wen of herstellen) van onvertoon baar geworden materiaal. Veen on vervangbaar historisch materiaal is al door de handen van bedrijfsleider Harry Baden en zijn vakkundige medewerkers gegaan. Renovo Film heeft zich ontwikkeld tot een echt servicebedrijf waar men terecht kan voor alle voorkomende werkzaam heden op het gebied van filmbehan- deling. De filmcontrole zal daarin ook een steeds belangrijker plaats gaan innemen. In eigen beheer is men bezig met de ontwikkeling van zeer geavanceerde electronische ap paratuur, die het menselijk oog in eerste instantie overbodig zal ma ken. Meer 16 mm Op het ogenblik is de situatie zo dat 80 procent van de werkzaamheden worden uitgevoerd aan 16mm-films en slechts 20 procent aan 35mm- films. Een aantal distributeurs laat hun kostbare bioscoopkopieƫn reeds behandelen, maar het betreft hier relatief kleine aantallen. Bij een kleine uitbrengt en een lang roule- ment is het zeer aanbevelenswaardig om de film van tevoren te laten be handelen. Toekomstplannen Aangezien de hinderwet steeds strengere eisen stelt en ook de ruim te ontoereikend wordt voor het toe nemend aantal werkzaamheden, heeft men bij Renovo vergevorder de plannen voor een verhuizing van het bedrijf. Hierbij wordt gedacht aan de regio Den Haag aangezien de bulk van de werkzaamheden uit de residentie komt in de vorm van een nieuw bouwproject dat tevens aan de mo dernste milieutechnische eisen zal voldoen. Wij zullen de activiteiten van Reno vo Film CV. in de nabije toekomst, op de voet volgen en U van verdere ontwikkelingen op de hoogte hou den. 9 Foto's pagina 8: De apparatuur waarmee de beschermende lak- laag wordt aangebracht met de droogkast. Foto's van pagina 9: Van boven naar beneden: Het controleren van de film. Het restaureren van de perforatie. De stofvrije, anti-statische eindbehandeling.

Film | 1982 | | pagina 11