SAILTHE MIDNIGHTSUN De film ontleent zijn titel aan het gelijknamige gedicht van de politi cus/schrijver John Kasaipwalova uit dat deel van Papua New Guinea, dat gevormd wordt door de Trobriand- eilanden. Een gedicht, bewerkt tot een theatervoorstelling waarmee de toneelgroep 'Raun Raun' door Papua New Guinea reist, dat in be levenissen van de held, Niugini, ge boorte en groei van de nieuwe staat bezingt. Regie, script, camera en montage: Robert Klinkert; geluid: Al ex Wa- nek en Si las Mutarane; muziek: Raun Raun Theatre Yalumunga vil- lage Uta Uta band; produktie: Pe ter Brouwer; vertoningsduur: 57 minuten. Deze film kwam mede tot stand met een bijdrage van de NOS. CRM-premières In de afgelopen maanden is een zes tal films met subsidie van het minis terie van CRM in première gegaan: DE BERG Vijf oude communisten vertellen over hun leven en maken de balans op: crisis, oorlog, kamp, de rede van Chroetsjow over de misdaden van Stalin en de vraag: wat heeft ons bezield? Kan een mens zonder een geloof, kan een geloof zonder verblinding? Regie: Gerrard Verhage; camera: Goert Giltay; geluid: Hans Fels; montage: Jan Wouter van Reyen; produktie: Rens Oomens en Rolf Orthel voor Albatros Film; verto ningsduur: 108 minuten. FIDES Binnen het raamwerk van een fic tieve oorlog escaleert een relatie tot de totale vernietiging waarbij de hoofdpersonages zowel slachtoffer zijn als worden. Met: Erik Meyer, Inger van Heyst, Winston Gawk, Bertus Botter man en Gerard Derwort. Scenario en regie: Eddy Verschoor; camera: Mat van Hensbergen; ge luid: Arno Hagers; montage: Emiel Bensdorp; muziek: Peter Langerak; produktie: Kees Groenewegen voor Otto Jongerius Film Produkties; vertoningsduur: 18 minuten.

Film | 1982 | | pagina 12