adverteren in FILM? Ook in uw kassa natuurlijk... Inlichtingen omtrent Bel: 020-2314 85 en wij sturen graag onze advertentietarieven KAMPHÖNER STOELEN De totale verpakkings-capaciteit be draagt circa 8.000 liter per uur. Us-sticks Een aparte ruimte wordt benut voor een machine, die speciale vor men sticks en andere produkten kan produceren. Gedeeltelijk is de installatie uit Hoorn daarvoor over gebracht, terwijl een freezer en in- pakmachine vanuit Rotterdam wer den geïnstalleerd. Met nieuwe on derdelen uit Amerika werd de ma chine compleet gemaakt, waardoor de mogelijkheden om een speciaal ijsje te maken vergroot werden. De werking is als volgt: via een speciale vorm komt het ijs op een plaatje te liggen, waarna het in een koude kast wordt afgekoeld. Met een ver warmd draadje worden er plakjes ijs afgesneden, waarna het, voordat het weer de koude kast ingaat, voorzien wordt van een stokje. Na het verlaten van de koude kast kan het ijsmodel gedoopt worden in bij voorbeeld warme chocolade, verse noten enzovoort. Daarna wordt het ingepakt. De capaciteit ligt op 6.000 tot 8.500 ijsjes per uur. Achter de wikkelmachine staat een nieuwe machine, een zgn. multipak- machine, welke in staat is 12, 24 of 36 ijsjes automatisch in een over- doos te doen. produkten hierna via een hardings tunnel naar een opslagruimte, waar een constante temperatuur van 30 graden onder nul heerst. Hiernaast bevindt zich de koudste plaats van de gehele fabriek, de zogenaamde hardingsruimte met een tempera tuur van 45°C onder nul! Wanneer een ijsje hier na 3 1/2 uur uitkomt heeft het een gemiddelde tempera tuur van achttien graden onder nul in de kern. Vervolgens wordt het ijs in speci ale pallets opgestapeld en voor de gewenste periode opgeslagen in een grote diepvriescel. Wanneer het nodig is, kan het ijs van hieruit bin nen 15 minuten per vrachtwagen vervoerd worden naar dealer en bio scoop. Om al deze Noordpool-achtige tem peraturen te kunnen handhaven is er circa 1.200 PK aan koelmachines in de fabriek opgesteld. De fabriek in Wilp is voor het over grote deel geautomatiseerd. Hier door bedraagt het aantal personeels leden slechts 35, inclusief verkoop en expeditie! Kwaliteit Davino doet er, zoals blijkt, alles aan om de kwaliteit van het bio- De netheid en verzorging van het personeel, dat in de ijsproduktie werkzaam is, vereist uiteraard veel aandacht. Bij Davino is men dan ook trots op de volledig uitgeruste sanitaire ruimten, waar zich de toi letten, douches en kleedgelegen- heden bevinden. 45 graden onder nul Vanuit de soft-freezer gaan de ijs- scoop ijs, dat toch zijn eigen hoge eisen stelt van verpakking en uiter lijk aanzien, te handhaven en, waar nodig, te verbeteren. Met een goede research als basis en vanuit een voortdurend meedenken met de bioscoopexploitant als afne mer, hoopt men in Wilp dat het film- en bioscoopbedrijf nog vele ja ren warm zal lopen voor de in eigen fabriek vervaardigde ijsprodukten. 14 Telefoon DE KAAG (02524) - 4430 DEVENTER (05700) - 25644 Het fabriceren, leveren en plaatsen van: Bioscoopstoelen Theaterstoelen Congreszaalstoelen Stoelen voor concertzalen Stoelen voor Culturele Centra Heinrich Kamphöner Posrtach 369 4904 Enger (Westf.) Ml. 05224 - 2353 of 3051 agent voor Neoeriand: J.D. Blankestijn Postbus 106 3940 AC Doorn tel. 03432 - 2985 De ijsstick-lijn

Film | 1982 | | pagina 16