m J(gjW(| De aandeelhouders van Filmways Inc. zijn akkoord gegaan met het veranderen van de naam in Orion Pictures Corporation zoals voorge steld door Arthur B. Krim. Het reeds door Eric Pleskow aan gekondigde ambitieuze produktie- programma voor het nieuwe seizoen houdt in dat men iedere maand zal starten met opnamen voor een nieu we film. Het verst gevorderd zijn de opnamen voor 'Breathless' van Jim McBride met Richard Gere in de hoofdrol en 'Under fire' van Roger Spottiswoode met Nick Nolte en Gene Hackman. Marty Feldman heeft een rol geac cepteerd in de nieuwe Orion-film 'Yellowbeard' onder regie van Mei Damski. Eind september zal in Lon den en Mexico gestart worden met de opnamen. Naast Feldman zijn Madeline Kahn, Graham Chapman, Eric IdIe, John Cleese en Cheech Chong. De film wordt geproduceerd door Carter De Haven. Goldsmith schreef o.a. de muziek voor 'The omen', 'The great train robbery', 'Alien', 'Star trek', 'Out- land', 'Poltergeist' en 'Inchon'. Naast Stallone zijn Richard Crenna en Brian Dennehy te zien in deze door Ted Kotcheff geregisseerde film. Na 'The China syndrome' zal Mi- chael Douglas een tweede film pro duceren voor Columbia onder de titel 'The star man' onder regie van John Badham. Badham legt op dit moment de laatste hand aan de film 'Blue thunder' die Columbia komende Kerst in de Verenigde Staten uit zal brengen. 'The star man' staat gepland voor Kerstmis 1983. Onlangs zijn de laatste opnamen ge maakt voor de film 'The toy' met Richard Pryor en Jackie Gleason in de hoofdrollen. De film is gebaseerd op de Franse komedie 'Le jouet' met Pierre Richard in de hoofdrol. De film is geregisseerd door Richard Donner ('The omen' en 'Super man') en geproduceerd door Phil Feldman. Het is een Rastar-film die zal wor den uitgebracht door Columbia. Bij Checkpoint Charlie aan de Ber- lijnse Muur zijn op 16 augustus jl. de opnamen gestart voor de 13de film uit de James Bond-reeks onder de titel 'Octopussy'. De regie is in handen van John Glen. Producent Albert R. Broccoli heeft naast titelrolspeler Roger Moore de actrices Maud Adams en Kristina Waynorn gecontracteerd. Na Berlijn volgen opnamen in de Pinewood Studio's en op andere lokaties in Engeland, India en de Duitse Bondsrepubliek. De wereldpremière wordt volgend jaar zomer verwacht. De distributie in ons land is in handen van Nova Film. Juni een topmaand voor de Amerikaanse bioscopen Afgelopen juni vertoonde een uit zonderlijk hoog bezoekcijfer in de Amerikaanse bioscopen: een stij ging met 37 procent ten opzichte van dezelfde maand in 1981 en een totaal van ongeveer honderdzestig miljoen verkochte kaartjes (helaas gaf het Nederlandse bioscoopbe zoek een geheel ander beeld te zien: een daling van bijna 13 procent, gerekend over het eerste half jaar). Een tweede opmerkelijk feit was dat vier films tezamen de helft van het totale bezoek voor hun reke ning namen: 48 procent. Steven Spielberg's E.T. (met Kerstmis in de Nederlandse bioscopen) kwam op 18 procent met, direct in de pre- mièreweek al, een gemiddeld bezoe kersaantal van 31.218 per bioscoop en uitgebracht in 153 theaters. Een gedeelde tweede plaats was voor Rocky III en Star Trek II de wraak van Khan (Rocky is in juli in de vaderlandse top-twintig versche nen, op de 9e plaats). Beide films behaalden een percentage van 11. Vierde op de ranglijst werd Polter geist (inmiddels ook in première ge gaan) met 8 procent van het totaal- bezoek. Uiteraard is het niet geheel reëel om een vergelijking te making tussen de VS en ons land, uitsluitend geba seerd op een identieke tijdsperiode. Immers, de overige omstandigheden verschillen daarvoor nog te veel. Gus A. Zelnick, vice-president en supervisor voor Europa van Buena Vista International (Disney), heeft de promotie tot vice-president Con tinental film sales van Dino Troni bekendgemaakt. Troni kwam in 1980 in dienst bij Disney. Voordien had hij gewerkt voor 20th Century Fox in Chili. Voor Disney bekleedde hij functies in Italië, Mexico, Argentinië en Ja pan. In zijn nieuwe functie zal hij in Londen gestationeerd zijn. Frank Price, voorzitter en president van Columbia Pictures heeft de be noeming bekendgemaakt van Guy McElwaine tot president van Co lumbia Pictures. McElwaine was president van Ras- tar Films, een dochter van Colum bia. Ray Stark, voorzitter van Rastar Films, kondigde de te verwachten promotie tot president van Rastar aan van iemand binnen de Colum- bia/Rastar organisatie. ontving Bert Haanstra een door de regering geslagen erepenning ter herdenking van Rembrandt's ge boortejaar voor zijn film 'Rem- brandt, schilder van de mens'. De film was de opening van de Inter nationale Filmweek Den Haag. Componist en Oscar-winnaar Jerry Goldsmith zal de muziek schrijven voor de nieuwste film van Sylvester Stallone 'First blood' die in okto ber in de Verenigde Staten in pre mière gaat. Harold Evans is benoemd tot lid van de Board of Goldcrest Films and Television, een dochteronder nemingvan Pearson Longman. James Lee, chief executive van Pearson Longman kondigde aan dat hij deel zou gaan uitmaken van een nieuw team met David Puttnam, Richard Attenborough, Jake Eberts, Mike Wooller en John Gau.

Film | 1982 | | pagina 17