DE VLASCHAARD IN PRODUKTIE Op lokatie in België wordt op dit moment hard gewerkt aan de op namen van 'De Vlaschaard' naar de gelijknamige roman van Stijn Streuvels. Het is een Belgisch/Ne derlandse co-produktie van Kunst en Kino en Cine/Vista. De regie is in handen van Jan Gruyaert naar zijn eigen scenario. Als producenten treden Jan van Raemdonck en Gerrit Visscher op. De première wordt begin februari 1983 verwacht. De Nederlandse dis tributeur is Concorde Film. Korte inhoud: Tot ergernis van zijn zoon Louis en ongerustheid van zijn vrouw en werkvolk, treuzelt boer Vermeulen met het zaaien van vlas. Als het Russisch lijnzaad, waarop hij wachtte, toch aankomt, besluit Vic Moeremans als Boer Vermeulen met Dora van der Groen. Een ander nieuw gezicht op de bio scoopdoeken zal Gusta Gerritsen zijn in de rol van Schellebelle. JJp Onder: Van links naar rechts: Mirte van Heusden als Anne, Benthe Forrer als Louise en Dora van der Groen. Jan Gruyaert regisseert hier de jon ge acteur René van Sambeek die de rol van Louis speelt, links actrice Dora van der Groen als Barbele. hij tegen alle rede in de hoogkouter als vlasakker te gebruiken, hoewel dit veld onbeschut is tegen slagre gens en wind. Vermeulen kiest al leen voor de hoogkouter, omdat zijn zoon Louis zijn voorkeur had uitgesproken voor een lager gelegen veld. Zes weken later is duidelijk dat Ver- meulens vlas dit jaar geen hoge ogen zal gooien. Maar de oude verbijt zijn teleurstelling. Hij heeft slechts oog voor zijn zoon, die hem in ken nis en kracht naar de kroon steekt. Het conflict barst in alle hevigheid los, als Louis zijn sympathie voor de mooie meid Schellebelle niet lan ger verbergt. Vermeulen besluit zijn zoon van het ouderlijk erf te verwijderen door voor hem een eigen hoeve te kopen. Ondertussen vernielt een hevig on weer het slecht gekozen vlasveld. Louis probeert met het werkvolk te redden wat er te redden valt. Woe dend en dronken slaat Vermeulen zijn jongen bewusteloos-met een zware wandelstok. 1 ii.Ti

Film | 1982 | | pagina 3