Onderscheiden De tekenfilm 'Oh, what a knight' van animatiefilmer Paul Driessen heeft op het Internationale Anima tiefestival in Ottawa, Canada de eerste prijs gewonnen in de catego rie zeer korte films. Met Zagreb en Annecy behoort Ottawa tot de belangrijkste festivals voor animatiefilmers. Films in Venetië De Nederlandse film 'De smaak van water' van Orlow Seunke is geselec teerd voor het a.s. Filmfestival van Venetië dat loopt tot 8 september. De Nederlandse première van deze film zal plaatsvinden tijdens de Ne derlandse Filmdagen in Utrecht. Verder is in Venetië een groot aan tal belangrijke films te zien zoals 'Querelle de Brest', de laatste film van Fassbinder. Distributeur Con corde Film brengt deze film dit najaar ook in ons land in de biosco pen. Verder staan op het program ma 'La truite' van Joseph Losey, 'Der Stand der Dingen' van Wim Wenders, 'The tempest' van Paul Mazursky, Woody Allen's 'A mid- summernight's sex comedy', Bel- locchio's 'II buon soldato', 'Le beau marriage' van Eric Rohmer en 'Guernica'van Ferenc Kosa. Advies Raad voor de Kunst In de maand juni heeft de Raad voor de Kunst positief geadviseerd over de realisering van het filmpro ject 'Achter de horizon' van J. van de Velde. Stichting Holland Animation Om de ontwikkeling van de anima tiefilm in Nederland te bevorderen is opgericht de 'Stichting Holland Animation'. Deze Stichting zal zich bezig hou den met de produktie en de distri butie van animatiefilms, met de promotie van de Nederlandse ani matiefilm, met het ontdekken en ontwikkelen van nieuw talent en met o.m. de uitwisseling met bui tenlandse animatie-organisaties. De Stichting zal steun verlenen aan de al jaren bestaande Vereniging Holland Animation. Het bestuur van de Stichting wordt gevormd door Kees Boas (voorzit ter), Bert Kroon (secretaris), Ryclef Rienstra (penningmeester), Liesbeth Brandt Corstius en Henk Camping. Als uitvoerend producent treedt op Nico Crama. Een eerste project is reeds in produktie genomen: Het scheppen van een koe', een film van Paul Driessen. Nieuw seizoen Nederlands Filmmuseum Het Nederlands Filmmuseum heeft het programma gepubliceerd voor het seizoen 1982/83 dat op 5 okto ber a.s. geopend wordt. De onderstaande manifestaties staan op stapel tot mei volgend jaar: Prijswinnaars van het Internatio nale Filmfestival van Oberhausen 1982; Jean Gremillon: een serie van 6 speelfilms van deze Franse regis seur, uit de periode 1937-1953, alsmede een tentoonstelling over Jean Gremillon. De Jiddische Film 11 Een nieuwe serie en enkele re prises over de Jiddische film in Europa en de USA, van de 20er jaren tot 1980. Joris Ivens: Films over Joris Ivens. Joop Huiskens: Joris Ivens' eer ste assistent, fotograaf, camera man werd internationaal bekend door zijn werk als documentair filmer en tenslotte als professor van de filmschool in de DDR. Joop Huiskens overleed in 1980. Een programma van zijn werk uit de DDR zal worden vertoond. Nederlandse speelfilms uit de ja ren 20-30-40 en 50 worden door het Filmmuseum geconserveerd en opnieuw voor vertoning be schikbaar gesteld. Een keuze uit deze 'groeiende' collectie zal worden vertoond. Louis Feuillade 1873-1925. De meester van de Franse serie-film, maar ook van drama en melo drama, van de burlesques, van de avonturenfilms, van de serie 'La vie tel le qu'elle est', van Fanto- mas enz., kortom van een perio de uit de Franse f ilm-geschiedenis van ca. 1910 ca. 1925, welke voor Nederland nog te onbekend, maar bij het zien van deze serie een openbaring zal betekenen. Tentoonstelling van apparaten en voorwerpen uit de collecties van het Filmmuseum. Geheel nieuwe en instructieve opstelling, alsme de vertoning van films over het tentoongestelde. Nieuwe films uit de republieken van de Sovjet-Unie. Films van de Nederlandse (inter nationaal bekend geworden) 'filmster' uit de periode van de zwijgende film: Annie Bos. Films van de Nederlandse (en vooral in Duitsland bekend ge worden) 'filmster' uit de periode van de jaren 20 en 30: Truus van Aalten. Films uit de beginperiode van de cinematografie in Latijns-Ameri- ka. De Rock and Roll, Thyghm and Blues en de Jazzfilms. Tentoonstelling en films van de Franse filmpionier en speelfilm regisseur Claude Autant-Lare. Film(s) naar aanleiding van sug gesties van abonnees van Film museum-Cinemathee k-Jou maal. Wim Verstappen nieuwe regisseur 'De Zwarte Ruiter' De opnamen voor de speelfilmpro- duktie 'De Zwarte Ruiter', die oor spronkelijk op 6 september a.s. zouden beginnen, zijn 3 weken uit gesteld en vangen thans aan op 27 september a.s. Oorzaak hiervan is een verschil in visie dat ontstaan is tussen de pro ducent en regisseur Ruud van He- mert over de definitieve versie van het filmscenario, nadat de produ cent het besluit had genomen een eerdere versie van het scenario als basis voor de produktie te nemen. Omdat Ruud van Hemert meent niet de aangewezen persoon te zijn om deze versie te regisseren, heeft hij na zorgvuldig beraad met de producent besloten de opdracht voor de regie van 'De Zarte Ruiter' terug te geven. Dit besluit is in goed overleg geno men, waarbij tevens is vastgelegd dat er van beide kanten voldoende vertrouwen bestaat om de samen werking in het volgend jaar te her vatten bij de totstandkoming van de speelfilmproduktie 'Get Out', geba seerd op het gelijknamige originele scenario van Ruud van Hemert, die ook voor de regie zal tekenen. Inmiddels heeft de producent Wim Verstappen aangetrokken om de re gie van 'De Zwarte Ruiter' op zich te nemen.

Film | 1982 | | pagina 5