AFSCHEIDSREDE VAN DE HEER J.Th. VAN TAALINGEN uitgesproken tijdens de vergadering van de Bondsraad op 10 december 1986 Op 10 december 1986 heeft in de Bondsraadsvergadering de heerJ. Th. van Taalingen afscheid genomen na ruim veertig jaar bij de NBB werkzaam te zijn geweest. Het is niet wel doenlijk om het scala van activiteiten van de heer van Taalingen te omschrijven. Zeker is dat ten tijde van zijn directeurschap van de NBB binnen de bedijfstak grote verschuivingen zijn opgetreden (kabel televisie, video, abonneetelevisie en dergelijke). Zijn grote kennis van zaken en zijn gewogen adviezen aan het Bestuur hebben het mogelijk gemaakt, dat de NBB ook in deze moeilijke tijden een prominente plaats inneemt binnen het medialandschap. Het Productiefonds voor Neder landse Films mag zich gelukkig prijzen, dat het nog een aantal jaren over een secretaris van dergelijke statuur kan beschikken. De NBB zal hem missen, maar om met de scheidende Bonds directeur te spreken, 'er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. 'De Bondsraad heeft de heer Van Taalingen voor zijn uitzonderlijke verdiensten het erelidmaatschap van de NBB verleend. Uit het zicht is hij dus niet. Een schrale troost, maar in ieder geval een troost. Hopelijk krijgt hij nu wat meer tijd voor zijn vrouw, vakanties, tennis en jazz (alvrezen wij het ergste gezien zijn huidige activiteiten). Er zijn voor mij vandaag twee belangrijke aan gelegenheden aan de orde; ten eerste de viering van mijn veertigjarig jubileum als functionaris van de N.B.B. en ten tweede mijn pensionering als zodanig. Wat het eerste betreft, ik heb het juist geoordeeld deze twee zaken te combineren ten einde te voorkomen, dat ik dit jaar tweemaal in de schijnwerpers zou staan. Dat zou voor een ieder, mijzelf inbegrepen, teveel zijn geweest. Ik ben wel blij, dat de vergadering van de Bondsraad, waarin ik aftreed, nog net dit jaar plaatsvindt. Gezien een herhaald uitstel - de Bondsraads vergadering was aanvankelijk immers enige maanden eerder vastgesteld - dreigde mijn plan netje bijna te mislukken. Wanneer ik vandaag afscheid neem als Bonds directeur, dan staat dat natuurlijk centraal. Maar voor mij is er ook een afsluiting van meer dan veertig jaar Bondswerk. Ik heb in die veertig jaar te maken gehad met bijna alle bedrijfsgroeperin- gen. Mijn eerste contact was met de distributeurs uit hoofde van mijn werk op de deviezenafdeling. Daar kreeg ik mijn kennis van zaken op het gebied van licentiecontracten. Van deze kennis van zaken heb ik thans veel profijt in verband met mijn functie bij het Productiefonds voor Neder landse Films. Toen ik bij het Hoofdbestuur de heer Bosman, de toenmalige Bondsdirecteur, ging assisteren, kreeg ik ook meer contact met de overige bedrijfs sectoren, zij het wat afstandelijker. Zo hoorde het nu eenmaal in die dagen. Er was in die jaren - en ook daarna tot het begin der zeventiger jaren - De Bondsvoorzitter, Drs. J.Ph. Wolff, overhandigt de oorkonde behorende bij het erelidmaatschap, aan de scheidende Bondsdirecteur J.Th. van Taalingen.

Film | 1987 | | pagina 12