BIO'S TWEEDE JEUGD Ik ben ook bijzonder erkentelijk voor het vele dat ik van hen heb geleerd. Natuurlijk wil ik in dit dankwoord mijn voor ganger de heer Bosman betrekken, die ik heb bewonderd om zijn inzichten, zijn initiatieven en zijn vooruitziende blik. Mijn dank gaat ook uit naar hen met wie ik in deze jaren op het Bonds bureau heb samengewerkt, waarbij ik, zonder anderen te kort willen doen vooral de collega's van het eerste uur wil noemen, in de eerste plaats de heer Hagenberg, die mij zoveel wijze lessen heeft gegeven, en verder Mej. Krietemeyer, Me vrouw Dilg en de heren Claassen en Pieterse en de beide heren De Haan. Mijnheer de Voorzitter, ik zeg U ten zeerste dank voor de hartelijke woorden die U tot mij hebt gesproken. Op mijn beurt heb ik grote bewon dering voor de wijze waarop U de Bond nieuw leven hebt ingeblazen, voor Uw enorme werk kracht ten behoeve van Bond en bedrijf. Ik verheug mij erop, dat ik deze boeiende sector niet direct behoef te verlaten en dat ik nog enige interessante en nuttige taken kan blijven verrich ten. Op deze wijze behoud ik met menigeen nog contact. Als laatste derBondsdirecteuren wens ik Uw Bond en Uw bedrijf het allerbeste toe. door Mr. W.L.A. van Tuyll van Serooskerken, directeur Minimaal twee keer per jaar wordt er een beroep gedaan op de inzet van de directie- en personeels leden van de bioscopen voor de zomer- en kerstcollecte vanBio. Een collecte, die na 60 jaar nog steeds nodig is om gehandicapte kinderen die aandacht en verzorging te geven die zij nodig hebben en waar zij recht op hebben. Ditjaar is het 60 jaar geleden dat de Nederlandse Bioscoop Bond het initiatief nam tot de oprich ting van de Stichting Bio-Vacantieoord, een naam die nog steeds een zeer grote bekendheid heeft in de Nederlandse samenleving. Maar sinds 1960 is Bio niet meer in Bergen aan Zee, maar in Arnhem gevestigd als een volwaardig revalidatie centrum voor kinderen. Inmiddels is de Bio-organisatie uitgegroeid tot een 'moederstichting' (de Stichting Bio-Kinder- revalidatie) en drie volwaardige werkstichtingen: - het Bio-Revalidatiecentrum voor Kinderen, waar momenteel jaarlijks zo'n 400 kinderen behandeld worden. In het centrum verblijven 35 kinderen intern - de Bio-mytylschool, in Nederland één van de grootste scholen voor gehandicapte kinderen en - de Bio-orthopedische werkplaats, waar spe ciale hulpmiddelen worden gemaakt. De exploitatiekosten van deze drie stichtingen worden gedekt door goed zakelijk beheer. De col lecte-opbrengsten worden beheerd door de moe derstichting. Deze gebruikt ze voor onderzoeks werk, de ontwikkeling van nieuwe behandelme thoden en hulpmiddelen en speciale, door het bestuur goedgekeurde projecten. De resultaten van al deze onderzoekingen komen ten goede aan de gehele revalidatie'wereld' in Nederland en worden niet alleen gebruikt voor de B io-kinderen! Juist door de bijzondere band met de Nederland se film- en bioscoopwereld, met daardoor meer mogelijkheden voor voorlichting en fondswer ving, neemt Bio op landelijk gebied een aparte plaats in binnen de revalidatie-voorzieningen. En dat is nodig gezien de ontwikkelingen in de gezondheidszorg. Ontwikkelingen, die ook Bio voor veranderingen plaatst. Veranderingen, die vooral één van de werkstichtingen, het Bio-Reva lidatiecentrum voor Kinderen, treft. In de afgelopen jaren zijn overheidsinstanties permanent bezig door beleidsontwikkelingen en kostenbeheersing de gezondheidszorg bereikbaar en betaalbaar te houden. Vaak blijven veel van deze overheidsplannen steken in een schrijf- en praatstadium maar nu schijnt het toch allemaal ernst te worden. Toch is er op het gebied van de Volksgezondheid één beleidslijn, die vanaf 1974

Film | 1987 | | pagina 15