door de diverse kabinetten is onderschreven en nu wordt doorgevoerd nl.: Spreiding en Reorganisatie Wat wordt hiermee bedoeld? In het kort komt het hier op neer: Nederland is, wat de gezondheidsvoorzieningen betreft, verdeeld in een aantal regio's. In een regio dienen gezondheidsinstellingen, vooral die voorzieningen die hetzelfde 'pakket verkopen', samen te werken om doublures en overinvesterin- gen te voorkomen. Wellicht kent u vanuit uw omgeving voorbeelden waar of helemaal geen bepaalde voorziening aanwezig is of dat er bij voorbeeld drie ziekenhuizen op een kluitje staan en waar niet of nauwelijks wordt samengewerkt. Dit zien we ook in het 'Arnhemse'. Door de aanwezigheid van Bio, de Johanna-stichting en een centrum voor revalidatie voor volwassenen, Klimmendaal, kan men spreken van een grote concentratie van revalidatievoorzieningen. Samen met andere factoren, zoals veranderingen in de bevolkingsopbouw, veschuiving van (klini sche) opname naar revalidatiedagbehandeling enz. hebben het werken op Bio de laatste jaren ingrijpend beïnvloed. Om nu aan de 'wensen' van de Overheid te voldoen hebben de besturen van de drie centra besloten een samenwerkingsverband in het leven te roepen. De naam van deze nieuwe stichting is Stichting Arnhemse Revalidatiecentra. Deze stichting heeft als doel: - het vormgeven aan een geïntegreerde samen werking tussen de revalidatiecentra en het daardoor bevorderen van de revalidatie voor kinderen en volwassenen. Er is afgesproken dat deze samenwerking in eerste instantie vooral een afstemming op be leidsniveau zal inhouden en het ontwikkelen van een gemeenschappelijk beleid. De operationele verantwoordelijkheid blijft bij de (juridisch) zelf standige revalidatiecentra. Juist door de jaarlijkse collecte-gelden te beste den voor onderzoek- en ontwikkelingsprojecten, heeft Bio een stevig fundament voor haar boven regionale en landelijke functies en zal Bio haar plaats in de revalidatiewereld niet gauw kwijtra ken. Daarom zal Bio (de moederstichting) een beroep op u blijven doen, hoewel deze 60-jarige dan misschien een verjongingskuur ondergaat. Bio is van en hoort bij het Nederlandse bioscooppu bliek. En dat moet zo blijven... Sinds 1 mei 1987 is bij Bio in dienst getreden Simon Steenstra. Hij gaat de p.r./ voorlichting voor deze stichting verzorgen. Ook uw vragen kunnen hierdoor met de nodige aandacht beantwoord worden. U kunt ten alle tijden contact met hem op nemen, hij zal u graag van dienst zijn... Telefoon: 08308 - 8911 of(privé) 085 - 230331. De jaarlijkse uitreiking van de Bio-kraaien. V.l.n.r. de heer en mevrouw Wieringa - Bioscooptheater 't Voorhuys te Emmeloord - (hoogste collecte-opbrengst per bezoeker), de heerH. Berg- namens Jogchem's Theaters- (bioscoopconcern met de hoogste opbrengst per doek) en de heer W.L.A. van Tuyll van Serooskerken.

Film | 1987 | | pagina 16