ONTBIJTEN MET JUBILERENDE K.N.F. Dinsdag 31 maart was het precies tien jaar geleden, dat Pieter van Lierop, Hans Beerekamp en Frank Zaagsma zich ten kantore van een Amsterdamse notaris vervoegden, teneinde een vereniging op te richten, die "de belangen van filmjournalisten behartigt". In het tiende jaar van zijn bestaan telt de "Kring van Nederlandse Filmjournalisten" 92 leden; dat betekent dat praktisch alle in ons land opereren de filmcritici erbij zijn aangesloten. Het Bestuur van de jubilerende K.N.F, bood zijn leden, en een aantal relaties uit de film- en bio scoopwereld, een feestelijk ontbijt aan in een al leszins passende omgeving: het Café Vertigo, dat een onderdeel is van het Amsterdamse Vondelpark-paviljoen, waarin het Nederlands Filmmuseum is gevestigd. Van de zuiver toevallige omstandigheid, dat in de voorafgaande nacht in Hollywood de Oscars werden uitgereikt, kon dankbaar gebruik worden gemaakt. FilmNet, dat zijn abonnees de rechtst reekse uitzending van de uitreiking had laten zien, bood de ontbijtgasten een compilatie daarvan aan, die op, in alle hoeken van het café opgestelde, tv-toestellen kon worden gevolgd. Eregast van de feestvierende K.N.F, was de eerste Nederlandse Oscarwinnaar Bert Haanstra, die smakelijke herinneringen ophaalde aan de ochtend in 1958, toen zijn huisgenoten hem wekten met de mededeling, dat hij met "Glas" in de prijzen was gevallen. Hij toonde daarbij het Oscar-beeldje dat hij, behoedzaam in een Ajax- handdoek gewikkeld, had meegenomen. Het Bestuur van de K.N.F, kan terugzien op een geslaagd verjaardagsfeestje, dat eindigde op een tijdstip, waarop de filmjournalisten met gemak de eerste persvoorstelling van die dag konden halen. Per slot van rekening is dat één van de belangen, die de Kring geacht wordt te beharti gen! 1' BB HÉM WF jB Fotografie: Ronald van Dokkum De eerste Nederlandse Oscar-win naar Bert Haanstra (met Ajax-hand- doek) Het Oscar-ontbijt smaakt voortreffe lijk! Aan tafel o.a. de K.N.F.-leden Erik Koch, Joyce Roodnat, Hans Beerekamp, Antoinette Polak, Esther Kerkhof en Hans Kroon _00» S355 Vlnr.Mariëtte van Zijl, Melline Mollerus en Maurice Koopman van FilmNet Vlnr.Cees van Ede, Fred Bredschneyder (secretaris-penningmeester K.N.F), Bert Haanstra, Peter van Bueren (voorzitter K.N.F) en Ally Derks 17

Film | 1992 | | pagina 17