MIPTV MIP TV, de grootste voorjaarsbeurs in Cannes, is al lang niet meer exclusief voor televisie, maar wordt ook druk bezocht door videodistributeurs, agenten, vertegenwoordigers uit de financiële en juridische wereld (banken en accountants), vertegenwoordi gers uit de hardware-wereld, facilitaire bedrijven, waarbij de Nederlandse deelname dit keer groter was dan ooit 70 maatschappijen met zo'n 500 professionele vertegenwoordigers), inclusief het "Hilversumse". In totaal waren er zo'n 8.000 deelnemers uit meer dan 100 lan den. De Holland Beach Party was ooit een initiatief van Holland Presents, d.w.z. NOS, Wereldomroep en NIS Film Distribution Holland (RVD), later uitgebreid met De Levita Productions, Belbo, Bos Bros. en Columns; dit jaar werd de Holland Beach Party geor ganiseerd door 12 Nederlandse bedrijven, waaronder JE Entertainment en ID TV, en gesponsord door Oranjeboom, NBT en Bols, waarbij rond 600 buitenlandse en Nederlandse gasten wel tot (zakelijke) contacten moesten komen op het zonovergoten ter ras van Plage Longbeach. Het beursgebeuren in het Festivalpaleis was drukker bezet dan ooit tevoren; de accreditatie vond plaats in een "tentenkamp" op de Croisette-plaats. Kortom alle vierkante meters in het paleis waren volledig bezet door stands, waarop 6 dagen voor miljoenen werd gekocht en verkocht volgens de dagkranten! Nederland stond dit jaar zeer in het nieuws. RVD had in Nederland de coördinatie op zich genomen om de Nederlandse in dustrie in een "Dutch Special" zich te laten manifesteren en op de openingsdag van de MIP TV verscheen er een "Dutch Special" in het zeer goed gelezen MIP TV News. Ook vertegenwoordigers uit de fondsenwereld in nederland en het MEDIA-gebeuren in Brussel, waaronder Hans Klap, Miriam van Lier, Renske Heddema en Fred de Haas, Hollands grootste (speel)filmpromotor, gaven acte de présence. Resultaten NIS Film Distribution Holland (RVD): Verkopen voor de eerste keer aan: China/Kanton TV, voornamelijk films over Nederland, de Deltawerken en onze Meesters in de Schilderkunst. Taiwan, een package deal van Tk uur animatiefilms. Mexico/Canal 11, een cultuurkanaal, dat alle films uit onze NIS in ternationale catalogus, wwarvan een Spaanse versie bestaat, wil uitzenden. Voorts: Frankrijk/Canal+, Duitsland/Canal+, Finland, Denemarken, Zweden, USA/Canada, Japan en Australië. Daarnaast zichtmateriaal naar: Spanje, UK, Italië, Turkije, Roemenië en Hongarije. Aantal verkochte films ca. 125, waarvan 60 animatiefilms voor Taiwan. Een goede markt dus, zeker gelet op de vele financiële en pro grammeringsproblemen in een aantal landen, zoals Griekenland, Turkije, Spanje, UK, België, Bulgarije en Joegoslavië. Tot slot: het weer was stralend, iedereen mild en willig, het Nova Hilton Hotel voor 95% gereed en voor 100% volgeboekt, maar via de zwarte markt kon al een kamer worden gereserveerd voor F.F. 6.000,--!!! G.A.van Leeuwen RVD Op 24 maart jl. vond in het Tuschinski-complex (Amsterdam) het voorjaars-examen voor operateurs plaats, waarvoor 55 aanmel dingen waren binnengekomen (in 1991 waren dat er 36). Helaas lieten 9 kandidaten verstek gaan w.o. enkelen zonder be richt van verhindering. Van de 46 kandidaten die ter examen kwamen, behaalden - 20 het Diploma A (in 1991:14); - 4 het Diploma B (in 1991: 1); - 19 werden geheel en 3 gedeeltelijk afgewezen (in 1991: 21). Kortom: 52% van de deelnemers legde met goed gevolg de exa mens af; in 1991 bedroeg dit percentage 53. Het najaars-examen is vestgesteld op 20 oktober. Als weer zoveel kandidaten zich aanmelden wordt overwogen het examen over twee dagen te verdelen, t.w. 20 en 27 oktober. De volgende geslaagde kandidaten mogen wij feliciteren: DIPLOMA A Mevr.l.C.M.Bouwman A.A.van Bruggen F.H.Daman J.W.Duits M.J.J.van Eijle A.Fonds M.P.J.Heins M.J.Henningheim P.E.van der Heijden A.Knol R.J.van Koten P.F.G.Luijpen J.Mulder Mevr.S.Steenbergen J.Stout L.J.Tettelaar Mevr.M.W.van Veldhoven G.de Visser E.M.Willemse DIPLOMA B J.T.H.Bosman Mevr.B.L.J.H.A.Moldoveanu- Lamberigts P.A.C.Snelleman P.J.H.Verheijden Geslaagd voor een theorievak: R.J.Hendriks Kriterion-Amsterdam Tuschinski-Amsterdam Plaza Futura-Eindhoven De Kroon-Zwolle Cannon Theaters-Amsterdam Kriterion-Amsterdam Springhaver-Utrecht Tuschinski-Amsterdam Melkweg-Amsterdam Metro-Heerhugowaard Delfia-Delft De Kroon-Zwolle Lumière-Enschede Kriterion-Amsterdam Kriterion-Amsterdam Rotterdam Plaza Futura-Eindhoven Euro-Dordrecht Grand-Amersfoort Delfia-Dordrecht Cinerama-Rotterdam Cinerama-Rotterdam Molenstraat-Wageningen Euro-Arnhem Tijdens een feestelijke bijeenkomst - onder het genot van een glas schuimend 'Grolsch Meibok' - in het Filmmuseum te Amsterdam op 14 april jl. annonceerde de brouwerij Grolsch 'De Grolsch Filmprijs'. Het is een carrière-ondersteunende prijs van 15.000, welke dit jaar voor het eerst zal worden uitgereikt op de slotavond van de Nederlandse Filmdagen te Utrecht. Met dit substantiële be drag wil het concern jaarlijks een aankomend filmtalent helpen bij de verdere ontwikkeling van zijn of haar carrière. Een onafhankelij ke jury onder voorzitterschap van Matthijs van Heijningen bepaalt de winnaar. Grolsch treedt al enkele jaren op als hoofdsponsor van de Nederlandse Filmdagen en ondersteunt ook het Filmmuseum. 21

Film | 1992 | | pagina 20