BEDRIJFSPORTRET: FOCUS INSTALLATIE TECHNIEK F.I.T. staat voor Focus Installatie Techniek en is een vennootschap onder firma met drie firmanten, te weten Roderick van der Meulen, René Buitenhuis en Dick Seger. Voordat de drie heren aan u worden voor gesteld, moet worden gezegd dat iedere vennoot binnen de F.I.T. zijn kwaliteiten op zijn eigen terrein optimaal benutten kan en dat alles in nauw overleg gaat met elkaar. Bovendien houdt men zich naast de F.I.T. ook bezig met de exploitatie van ser vice-bioscoop Atlantic in Harderwijk en de Filmshop Harderwijk. Roderick van der Meulen heeft zich bin nen het bedrijf vooral toegelegd op het commerciële terrein. Ook het leggen van alle contacten, correspondentie, de acquisi tie en de fakturering behoren tot zijn vak gebied. Roderick begon zijn carrière in het filmbedrijf in de jaren '60. Zelfs in zijn diensttijd bij de Koninklijke Luchtmacht Staf in Den Haag was hij werkzaam bij de afdeling filmdienst. Nadat hij, samen met zijn vrouw Yvonne, in diverse steden service-bioscopen had opgestart, werd hij benaderd door de toen malige exploitant van de bioscoop in Assen om bedrijfsleider te worden van een nieuw op te zetten theater in Harderwijk. Toen deze exploitant in financiële proble men raakte, hebben Roderick en zijn colle ga René Buitenhuis de V.O.F. Focus opge richt, teneinde de locatie van de bioscoop over te nemen, af te bouwen en deze tot op de dag van vandaag zelf te exploiteren. En na 5 jaar zijn ze nog steeds bij elkaar, eigenaren van een gezond bedrijf, ster ker nog een nog steeds groeiend bedrijf. Roderick van der Meulen Geboren 8 april 1949 Funcie Vennoot Beste film Barbarella Filmster Dustin Hoffman René Buitenhuis, de tweede vennoot is ook al enige tijd te vinden in het bioscoop- circuit. In 1978 is hij in Apeldoorn begon nen als leerling-operateur en heeft daar het vak geleerd van zijn bedrijfsleider (een echte oude rot in het vak) en zijn toenmali ge collega's in de bioscopen Minerva en Pallas. Nadat René alle opleidingen van het I.O.T.B. met goed gevolg had afgeslo ten, volgde een periode waarin hij zijn kunnen kon demonstreren in de praktijk. Dit was in het Heuvelpoortcomplex in Tilburg, waar hij werkzaam was als C-ope- rateur. Na die periode heeft hij vervolgens gewerkt als freelance-operateur voor ver schillende grote exploitanten, om uiteinde lijk terecht te komen in Assen, waar hij meewerkte aan de renovatie van theaters en het ombouwen van gewone bioscopen tot service-bioscopen. Zes jaar later heeft hij via zijn werk Roderick en Yvonne van der Meulen leren kennen en niet lang daarna verhuisden ze gezamenlijk naar het mooie Harderwijk. Ren Geboren Functie Beste film Filmster Buitenhuis 9 april 1962 Vennoot A Chorus Line Jack Lemmon De derde vennoot is Dick Seger. In de tijd dat René werkzaam was bij Minerva in Apeldoorn, werkte Dick bij hetzelfde bedrijf als suppoost/kassier. Toen het doek viel voor de Apeldoornse Bioscopen zijn René en Dick samen nog verhuisd naar het Heuvelpoortcomplex in Tilburg, maar enkele maanden daarna scheidden hun wegen toch weer. René bleef in Tilburg en Dick belandde in een technisch-commer- ciële functie bij een importeur van genera- torsets. Maar uiteindelijk kroop het bloed toch waar het niet gaan kon en Dick werd remplacant operateur bij Odeon in Zutphen. Dit theater was eigendom van dezelfde exploitant als de bioscoop in Assen. In de vrije tijd hielp hij mee aan de renovatie van de theaters, waar René zich mee bezighield. Na verloop van tijd zocht Dick toch weer werk in de technische hoek. Hij werd in/verkoper en technisch adviseur bij een elektrotechnische groothandel. Op deze manier kwam er toch weer contact met het inmiddels opgerichte bedrijf Focus in Harderwijk. Samen met Dick hebben Roderick en René daarna Focus Installatie Techniek opgericht, met het doel een totaalpakket te kunnen aanbieden aan haar clientèle. Wat doet de F.I.T. nu eigenlijk? Omdat het specifieke installatiewerk van een bio scoop door veel mensen wordt onderschat, heeft de F.I.T. hiervan haar specialisme gemaakt. Het begeleiden van de bouw van een bioscoop, het ontwerpen van een nieuwbouw-service-bioscoop, het ombou wen van een conventioneel theater tot een service-bioscoop, het opstarten van een exploitatie en het leveren van een totaal- produkt van "het kastje naar de muur" (van de meterkast tot het projectiescherm) zijn allemaal terreinen waarop de F.I.T. zich gegarandeerd deskundig heeft getoond. Ook minder grote zaken, zoals het ophef fen van schakelklikken, akoestiekverbete- ringen in een zaal, minimale geluidsverbe teringen of het aanbrengen van een telefooninstallatie zijn aan de F.I.T. toever trouwd. Juist in de nieuwbouw is de F.I.T. graag actief, om allerlei bovengenoemde kleine problemen te kunnen voorkomen en een overzicht te houden op bijvoorbeeld de energiebeheersing en de luchtbehandeling. Alles hangt immers nauw met elkaar samen in zo'n compact systeem van geluid, licht en verwarming. Onder het motto: 'Overleg vooraf drukt de kosten achteraf gaat de F.I.T. te werk. Wat minstens zo belangrijk is, is het werk van René in zijn goed geoutilleerde elektroni- ca-werkplaats in de bioscoop te Harderwijk. Hier ontwerpt en ontwikkelt hij oplossingen voor problemen van klan ten al dan niet in het bioscoopcircuit. Hier is René dan ook vaak achter de computer te vinden, maar misschien nog wat vaker achter de soldeerbout om even later met een werkend prototype of een pasklare oplossing voor de dag te komen. Bijvoorbeeld met een drukknop gestuurde afstandsbediening voor 6-kanaals geluid of een aanpassing voor stereo surround geluid uit een DTS/CP50-installatie. Al met al zal duidelijk zijn dat iedere ven noot met zijn kwaliteiten het totaalbeeld van de F.I.T. medebepaalt. Roderick, René en Dick zijn ieder afzon derlijk specialisten op hun eigen terrein en samen vormen zij een zeer solide basis voor een bedrijf als de F.I.T. Dick Seger Geboren 26 oktober 1959 Functie Vennoot Beste film Close Encounters of The Third Kind Filmster David Niven, Tom Hanks

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 10