HOE ZIT HET NOU EIGENLIJK? INHOUD HET CITAAT In het uit 1985 stammende rapport "Verkenning Bioscoopexploitanten" van mr. K.J. Farweck en drs P.B. Leurink werd reeds gesproken over dé bedreiging van de bioscoopmarkt: de daling van het aantal jongeren. De auteurs toonden aan dat het bioscoopbedrijf haar belang rijkste bezoekerscategorie in de periode '85-'95 zou zien slinken met 21% en dat dit zeker gevolgen zou hebben voor het bioscoopbezoek. In één ding hebben de bezoekers gelijk gekregen: het aantal personen in de primaire doel groep van de bioscoop, de 15 tot 25 jarigen, is inderdaad aanzienlijk gedaald. Alhoewel deze daling "slechts" 14% bedroeg i.p.v. de in 1985 geprognotiseerde 21%, betekent het in absolu te aantallen toch altijd nog een aderlating van zo'n 180.00 zielen. Wie de bezoekcijfers sinds 1985 echter bestudeert, zal opmerken dat er sinds 1985 opmerke lijk genoeg min of meer sprake is van een stabilisatie van het bioscoopbezoek. Is dit wellicht dan het eerste schamele bewijs van een doelgroep verbreding? Waarschijnlijkheid niet. Achter de stabilisering van het bioscoopbezoek zou namelijk wel een verradelijke ontwikkeling schuil kunnen gaan. In het rapport van Sandra Kamminga "35+ In de Bioscoop" uit 1992 werd aan de hand van erosie-gemiddelden de algemeen ver spreide gedachte bevestigd dat er alleen bij de groep 14-24 jarigen nauwelijks sprake is van erosie (ze gaan ongeveer even vaak naar de bioscoop als in de voorgaande jaren). Dit in tegenstelling tot de 25+'ers die minder vaak gaan dan in de voorgaande jaren. Een daling van het aantal jongeren in de primaire doelgroep, een frequentieverlaging naar mate men ouder wordt en toch een stabilisering van het bioscoopbezoek. Zie ik het verkeerd of wordt het bioscoopbedrijf afhankelijker van een "kleine" groep ware filmliefhebbers? J.B. Huijsdens Eindredakteur "Vroeger durfde je nauwelijks te zeggen datje in bioscopen deed. Dan reageerde men een beetje lacherig 'Nou, nou...'. Tegenwoordig kun je weer met trots zeggen:"ik heb een bioscoop!". Th. Abeln in Nieuwsblad van het Noorden, 17-06-95 15e Nederlandse Film Festival 4 CAO akkoord 4 Bioscoop In Beeld: 5 Polyfilm's Cinemare in Almere Personalia/Verhuisberichten 6 In Memoriam: Henk de Haan 6 Bedrijfsportret: 7 Popcorn U.S.A. In Produktie: "Filmpje!" 9 Statistiek 9 Top 20 en Titel-en kopieënoverzicht Verslag Cinema Expo 10 De Pen: Marie Pierre Furnée 11 Feestelijke Première Flodder 3 12 Stichting Bio Kinderrevalidatie 13 Stichting voor Onderzoek 14 Idee door Jac. Goderie 15 Stichting Video Veilig 16 Audiovisueel platform 18 Salaristabel bioscooppersoneel 18 Eindhoven "Ghosttown" 19 Reisbioscoop Breda 19 Nieuws van het PR front 20 De Noem-De-Gemene-Deler-Kwis 22 Agenda Colofon 22

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 3