UTU^SCÜPE FILMPARADIJS VOOR DE LIEFHEBBER deel 2 In dit nummer van Holland Film Nieuws het tweede deel van het verslag over een bezoek aan Pare Européan de 1'Image Futuroscope in Poitiers in Frankrijk. 100 Jaar Cinéma Natuurlijk wordt de jubilaris niet vergeten. In "100 Ans d'Images" stapt de bezoeker in een van de 60 karretjes, die in 8 minu ten een rondgang maken langs filmsets, decorbouwers, afwerkruimtes en ga zo maar door; alles gelardeerd met vele film fragmenten, waarbij het trouwens even lijkt of film alleen in Frankrijk heeft bestaan, een opmerking die we al eerder hadden willen plaatsen. Hoewel: een aan tal niet franse-groten van het kleine doek (Laurel en Hardy, Chaplin) zijn er bij, in het eerbetoond aan de wegbereiders van weleer. Nieuw Het "Pavillon de la Vienne" is een van de laatst geopende en wil iets vertellen over de streek. Zoals bij meerdere vertoningen word je eerst binnengelaten in een zaal, waar je wat opgewarmd wordt voor de échte voorstelling. Hier gaat het om een vertoning met 850 video-monitoren, waarop een ode aan de streek Vienne wordt gebracht. In de "hoofdfilm" op 70mm moet een man een race tegen de klok volbrengen om tijdig bij zijn eigen huwelijksvoltrekking te zijn. Maar wan neer de schuddende auto in hoog tempo door de franse dorpjes schiet en je stoelen 2 aan 2 meebewegen is de bezoeker dolgelukkig, wanneer het verhaal een happy en vooral rustgevend end heeft. Onze kinderen wilden later op de dag nóg wel eens; worden we dus tóch oud? 3-D En er is nog méér. "L'Aquascope", een film over water met een kwisje voor de bezoeker, een Multi-screen- show, een projektie op 70mm met 60 beelden per sekonde, een 3D-projektie met de gebruikelijke polaroid-brillen, maar ook een met brillen die iets met vloeibare kristallen hebbenJe hoeft niet altijd alles te begrijpen. Meestal is ook het geluid opvallend; ik zag en hoorde veel Bose en L- Acoustics. Ook hier blijken allerlei systemen gebruikt te worden; van het "gewone" optische tot digitale weergave met C.D., tape of video- disc. Fouragering en méér Om per jaar méér dan 2 miljoen bezoekers te kunnen ontvangen is er natuurlijk een uitgebreid "randgebeuren". Speeltuinen, vele eet- drink- en snackgelegenheden (redelijk betaalbaar), wacht-animatie; u kent dat wel. Vermeldenswaard is ook de lasershow, die 's avonds plaats vindt. Nog niet eerder zag ik zo'n uitgebreid gebruik van laser, geprojek- teerd op fijne waternevels, gekombineerd met muziek, vuurwerk en waterorgels. Ook wil ik de speciale video-projektie noemen, waarvan beeldgrootte en scherpte bijzon dere indruk maakten. Als het hier niet louter om cumputeranimatie was gegaan, had ik de toekomst van de bioskoop zeker die kant op gedacht. Bellen maar Wanneer je Futurscope wilt bezoeken en er de reis voor onderneemt, is een bezoek van 2 dagen prima te vullen. Hartje zomer voorzie ik problemen met de temperaturen en de wachttijden bij de paviljoenen. Het park is het hele jaar (ook op 116 avonden) open, maar voor- en najaar lijken me per- fekt (dan alleen lasers in het weekend!). Heel eenvoudig is het opvragen van info, want u belt naar 020-4207449 en u wordt naar Poitiers doorgeschakeld. Daar vraagt u in uw beste frans (of engels of duits of...) naar Stieneke en zij staat u in uw moedertaal zeer vriendelijk te woord. Hotels Een grote verscheidenheid aan hotels is te vinden rond het park. Alle "merken" zijn vertegenwoordigd, maar ik beveel u die van het park aan. Zeer volledige en rede lijk geprijsde arrangementen regelt Stieneke voor u. Ontbijten of dineren in "Ie Roller", waar je bij 60er-jaren muziek door personeel op rolschaatsen wordt bediend, is niet alleen voor de kinderen een leuk evenement. Prijzen Het gaat te ver alle mogelijkheden te noe men. Er volgen er enkele: eén dag kost 145 FF, voor jongeren tot en met 16: 110 FF. Voor 2 dagen zijn die bedragen 260 en 195 FF. Een kaartje voor 2 dagen, een diner op de eerste dag en een overnachting met ontbijt in een parkhotel kost met 4 personen op een kamer 460 resp. 350 FF. Met 2 personen zijn de prijzen 520 en 410 FF. Reisschema Met de TGV bent u in Poitiers in 90 minu ten vanaf Parijs, Montparnasse. Het vlieg veld Poitiers-Biard ligt op 10 minuten, maar "gewoon" met de auto gaat ook prima en het parke ren is er gratis. Vanaf de N10 of de AIO kun je de borden niet missen. Ad Uijtdewilligen Oudenbosch, 0165-314503 PS. Ik heb er géén aandelen bij Futuroscope, maar ben erg enthousiast over het bezoek in de herstvakantie '95. Doe ook de omgeving van de stad eens

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 11