Greg Kinnear te bemachtigen. Als dat de harten van de exploitanten niet sneller deed kloppen dan deed de trailer die volgde dat wel. Ook liet Fox 8 minuten zien van wat hun betreft de zome-hit van 1996 wordt: Independence Day. Tot slot presenteerde Peter Cherin, chairman van Twentieth Century Fox nog een groot aantal regisseurs en sterren om zijn verhaal dat Fox terug is kracht bij te zetten. Jan de Bont, Keanu Reeves, Sandra Bullock, James Cameron, Arnold Schwarzenegger en Tom Hanks behoorden tot de imposante groep die even mocht zwaaien naar het enthousiaste publiek dat daarna kon kiezen uit hamburgers en hot dogs. Tijdens het mar keting seminar dat 's middags werd gehou den bespraken de marketing managers van een aantal distributeurs en exploitanten de elementen van de marketing mix die voor iedere film verschillend worden ingevuld. Chris Pula, marketing president van New Line, stelde dat het goed positioneren van een film het belangrijkste is. De film Seven had gepositioneerd kunnen worden als een "buddy cop" film, maar dat zou dodelijk geweest zijn voor de mond-tot-mond rekla- me. De juiste positioneren heeft ervoor gezorgd dat Seven zo'n groot succes is geworden. Alle panelleden waren het erover eens dat Internet in de toekomst een zeer belangrijk onderdeel van de communicatie mix zal worden. Het moet wel op de juiste wijze worden gebruikt; het is een medium op zichzelf en met het afbeelden van adverten ties en het vertonen van trailers alleen doe je het tekort. Fox heeft vanaf het in produktie gaan van de Film Romeo Julliet een site, welke dagelijks up-to-date wordt gebracht. Op die manier kunnen bezoekers van de site het hele produktieproces volgen. Buena Vista sloot de dag af met, zoals gebruikelijk, een spectaculaire show. De hoofdrol was weggelegd voor de trailers maar de bijrollen werden met glans vervuld door onder andere Leslie Nielsen, Sinbad, Nicolas Cage en (waarschijnlijk) 101 Dalmatiërs. Het klap stuk was een aantal scènes uit The Hunchback of Notre Dame. De maaltijd die volgde deed iedereen de hamburgers en hot dogs zeer snel vergeten. De Warner dag Tijdens de ontbijtsessie werden de Hollywood.A.M. Awards uitgereikt aan de bioscopen die het best hun produkt onder de aandacht van de consument hadden gebracht. De meeste bioscoopexploitanten gingen vervolgens naar het seminar over de laatste ontwikkelingen op het gebied van bio- scoop-architektuur. Sony Theaters zal zich steeds meer gaan concentreren op bioscopen met een thema en zal in een aantal bioscopen de formule van Planet Hollywood kopiëren. AMC ziet veel brood in het exploiteren van megaplexen met zo'n 5000 stoelen. Joost Bert benadrukte dat de zaal het meest belang rijke deel is van de bioscoop omdat de bezoe kers daar zo'n twee uur zitten. Hij pleitte voor "first class seats" in plaats van "coach class". Greater Union, een groot Australisch concern, markeert hun grote zalen als "mega screen", dit gebeurt in kranten maar ook op radio en tv. Ook dit jaar was er weer een paneldiscussie over de releaseschema's van de distributeurs. In Amerika wordt het weer een zeer grote concurrentieslag deze zomer en het feit dat de Olympische Spelen in Atlanta worden gehouden, geeft het nog eens een extra dimensie. Woensdag is traditiegetrouw de dag van Warner. Ook dit jaar mocht weer een groot aantal sterren even de exploitanten bedanken en wat vertellen over hun nieuwste film. Arnold Schwarzenegger voerde na de woor den: "Fm very sorry that I didn't come with a prepared speech, because I didn't know that I would be talking to you until three months ago", een ware one-man show op. James Caan die naast Vanessa Williams in Schwarzenegger's nieuwste film speelt, was ook blij bij deze Warner lunch aanwezig te mogen zijn want sinds het begin van de opnamen had hij niet zo'n lange lunchpauze gehad. Hij had tijdens de opnamen veel geleerd van Schwarzenegger, van schnapps, het roken van sigaren tot het zingen van het Amerikaanse volkslied toe. Sophia Loren werd tijdens de lunch geëerd met de Lifetime Achievement Award. Walter Matthau kondigde samen met Sophia Loren op zijn bekende wijze Grumpiest Old Men aan. De trailerreel beloofde ook van Warner weer veel goed produkt voor de komende maanden. De onafhankelijke exploitanten konden 's middags een cursus "hoe motiveer ik mijn medewerkers" volgen. Na de Pepsi borrel werd de dag afgesloten met een verto ning van Warner's nieuwste aktiefilm met Kurt Russell en Steven Seagal: Critical Decision. De dag van Ted Turner en de ShoWest Awards Donderdag begon met twee seminars ter lering. Disney verzorgde een zeer leerzame presentatie over service. Dolby, Kodak en THX gaven de exploitanten vele tips om de kwaliteit van de projectie en het geluid te optimaliseren. New Line bood de lunch aan en Ted Turner zorgde voor het beste enter tainment met uitspraken zoals: "I jus want to teil Rupert Murdoch and Sumner Redstone something for years. Salaries there spiraled out of control and those who can't afford it should fold their rent and go home." Verder vertelde hij dat hij graag alle studio's zou willen kopen en dat hij zijn aantal scher men, dat momenteel zes bedraagt, ook ver der wil uitbreiden. Hij beloofde alle aanwe zigen: "Fm gonna get in this business really big time". De trailerreel die volgde was een' bewijs van dat commitment. De laatste mid dag waren er nog twee recepties als voorbe reiding op de grote finale. De uitreiking van de ShoWest Awards werd dit jaar met mede werking van Coca Cola en TNT een ware show. Jonathan Taylor Thomas kreeg de Young Star of the Year Award, John Lasseter kreeg een Special Achievement Award voor Toy Story. James Robinson werd geëerd als Producer of the Year en Edward Burns, schrijver van The Brothers McMullin, was de verrassende winnaar van de Screenwriter of the Year Award. Greg Kinnear kreeg de ShoWest Male Star of Tomorrow Award en hij verklaarde dat terugkijkend op zijn film carrière Sabrina nog steeds zijn favoriete film is. Hij had het genoegen te werken met Julia Ormond en was ook zeer te spreken over z'n andere medespeler: "a wonderful actor named Harrisön Ford and let me teil you: keep your eyes on this guy, he's going places. You have to think about giving him one of these awards sometime". Mei Gibson bedankte iedereen voor de Director of the Year Award. Martin Scorsese had hem gecomplimenteerd met Braveheart, maar hij vroeg zich af of al dat bloed en geweld nou echt nodig was. Cameron Diaz was zeer ver heugd met haar Female Star of Tomorrow Award. Sandra Bullock kreeg de Female Star of the Year Award maar John Travolta, of eigenlijk de compilatie van fragmenten uit een groot aantal van zijn films, stal zonder twijfel de show. MelGi»°onenJohnTrmolta Travolta werd geëerd als de NATO ShoWest Male Star of the Year. Larry King praatte het geheel aan elkaar en in tegenstelling tot vori ge jaren liep iedereen na anderhalf uur naar buiten met het gevoel een leuke show te heb ben gezien. De Coca Cola Wrap Party met muziek van James Belushi, Sam Dave's Sam en de Blues Brothers Band vormde een waardig besluit van de 22ste ShoWest. Frank Smit.

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 23