'ïmmj: vervolg van pag. 23 is laatstejaars student Politicologie en tevens model. In zijn vrije tijd zingt hij smartlappen en Surinaamse liederen (let op: eind 1998 komt er een CD). Daarnaast kan hij ontzettend goed voetballen, ook al heeft 'ie de avond tevoren een hiphop-party, house party of R&B-feest bezocht. Het zal moeilijk worden om Brian nog lang bij de groep te houden, zijn hart gaat namelijk uit naar Suriname, waar hij aan zijn toe komst wil gaan bouwen. Als beste films kiest Brian voor The Usual Suspects en The Silence Of The Lambs, beste ac teurs zijn volgens hem Samuel L. Jack- son en Anthony Hopkins en de mooiste actrice is Halle Berry. Elli Brethouwer is h beeldend kunstenaar. Ze maakt video's 1 over alledaagse gebeurtenissen, schil dert en creëert enorme tekeningen (bij voorbeeld van 1,5 x 2 meter). Voor de lezers van Skrien: Elli verzorgt hiervoor illustraties. Haar favoriete films zijn Belle Du Jour, La Promesse Hiroshima Mon Amour, Les Roseaux Sauvages en My Own Private Idaho. Qua acteurs/ actrices gaat Elli's voorkeur uit naar Catherine Deneuve en Marcello Mastro- ianni. René Stapel, nog maar net vader van een prachtige dochter, is eveneens beeldend kunstenaar en daarnaast ook slagwerkmuzikant. René is helemaal weg van boten: hij schildert ze en woont op een authentieke klipperaak, die het ook nog echt doet. Het is dus wel duidelijk wat we met ons perso neelsuitje gaan doen. René heeft een liefde voor Franse films, hoewel zijn favoriete acteur Jack Nicholson is. Favoriete actrices heeft hij niet, hoe wel....Michelle Pfeifer is qua looks toch wel het vermelden waard. Peter Valckx is fotograaf. Hij maakt vooral grote foto's, nog groter dan de tekeningen van Elli. Zijn (kleinere) foto's zijn regel matig te zien in filmbladen (o.a. in dit artikel). Peter is bovendien erg goed in het schrijven van sollicitatiebrieven... Hij solliciteerde ongeveer een jaar gele den met de one liner: "Ik ben groot, sterk en geïnteresseerd in film". Zijn filmvoorkeur gaat uit naar Russische films van voor 1980. Tarkovsky is dan ook zijn favoriete regisseur, hoewel de Amerikaan Scorcese met zijn maffia films ook hoog scoort op de voor- keurslijst van Peter. Op de commerciële afdeling werken zeven medewerkers. Gulian Nolthenius, directeur, stuurt de afdeling in grote lij nen aan en onderhoudt de contacten met bioscoopdirecties, mediaplatforms, grote adverteerders en internationale zusterorganisaties. Voordat Gulian zes jaar geleden voor Cloeck en Moedigh/ RMB begon heeft hij marketingfuncties bekleed bij Kimberly Clark Benelux, Rowntree Mackintosh en Nestlé Neder land. In zijn spaarzame vrije tijd speelt Gulian wel eens een hockeywedstrijd met zijn vrienden, bindt hij de ski's onder of neemt plaats achter zijn drum stel. Daarnaast besteedt hij het liefst zoveel mogelijk tijd aan zijn zoontje. Favoriete films: The Godfather, Clear And Present Danger en The English Patiënt. Acteurs: Anthony Hopkins en Harrison Ford. Actrice: Sandra Bullock. Ron Jehée stuurt als sales manager de verkopers aan. Hij zit inmiddels 6 jaar in de mediaverkoop. Zijn plaats bij RMB ziet hij als een "happy landing", omdat dit dé perfecte combinatie is van zijn voorliefde voor het reclamevak en voor de bioscoop. Als bestuurslid van de IAA (International Advertising Association) zorgt hij er dan ook regel matig voor dat de leden van de club een bioscoopfilm te zien krijgen. Een andere wetenswaardigheid over Ron is dat hij Nederlands kampioen Free Style Skateboarden is geweest. Maria's Lo vers en Legends of the Fall zijn twee films die hij erg goed vindt. Michael Caine en Harvey Keitel zijn zijn favorie te acteurs en hij slaapt vaak onrustig door Nastassia Kinski en Cameron Diaz. De twee account managers zijn Bart Brummelkamp en Brigitte Overeem. Bart is naast motorrijden en cartoonte- kenen compleet weg van film, zelfs op vakantie (vandaar dat hij niet op de afdelingsfoto staat) gaat hij naar de bioscoop, al betekent dat wel dat hij in plaats van Tomorrow Never Dies dan Demain Ne Meurs Jamais ziet. Behalve een aanwinst op verkoopgebied levert Bart tevens een besparing op voor RMB op filmgebied; filmencyclopedieën hoe ven we niet meer te kopen, Bart is er een in levende lijve. Hij is vooral een liefhebber van de Hitchcocks, waarvan Re ar Window en North by Northwest de beste indruk op hem maakten. Andere klassiekers als The Third Man van Carol Reed, met het bekende citermuziekje, Alan Pakula's The Parallax View, Ridley Scott's Blade Runner en Clint East- wood's Unforgiven, staan hoog op zijn schier onuitputtelijke lijst. Films die daarnaast gewoon vaker gezien kun nen worden zijn volgens Bart Die Hard en Terminator. "Neem alleen het origi nele part one: ze zijn gewoon goed!" Brigitte werkt sinds twee maanden bij RMB, of liever gezegd voor RMB, want Bart Brummelkamp Commerciële Afdeling-I v.l.n.r.: Karin van Zwijndregt, Martine van Rijswijk, Gulian Nolthenius, Brigitte Overeem, Ron Jehée, Angeli Mulders

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 23