ze is vaak op reis door het land naar potentiële klanten. Dat het op pad zijn haar in het bloed zit blijkt wel uit het feit dat ze veel in het buitenland heeft gezeten, voor allerlei doeleinden. Zo heeft ze gestudeerd in Frankrijk, stage gelopen in Spanje en Costa Rica, van alles gedaan op modegebied in Japan en zich plaatselijk ingezet voor de ont wikkeling van de bewoners van Centraal Amerika. Dat ze voorlopig in Nederland blijft is zeker, ze kan namelijk niet meer zonder haar twee jonge whippets (red. kleine windhonden). De film die ze na drie keer gezien te hebben nog steeds erg humoristisch vindt is Four Weddings And A Funerai Andere goede films vindt ze Amadeus, Heavenly Creatures, Pulp Fiction, Thelma Louise, Valmont, Dangerous Liaisons en de trilogie Bleu, Blanc en Rouge. Persoonlijk verkopen werkt goed, maar met slechts drie sales- medewerkers zul je meer moeten doen om de adverteerders te bereiken. De commerciële afdeling heeft daarom twee marketeers onder haar hoede. Angeli Mulders zet als marketing research manager de l'jnen uit voor het commu nicatiebeleid en ondersteunt de verko pers met campagne-evaluaties. Het is haar taak scherp in de gaten te houden wat de behoeften van de markt zijn en hoe daarop ingespeeld kan worden. Buiten werktijd zit Angeli dan ook vaak met haar neus in de vakbladen. Maar natuurlijk niet alleen dat, er wordt altijd wel tijd vrijgemaakt voor vrienden die zin hebben in een partijtje squash of het inmiddels door Barnie gepopulariseerde darts. Om als marketeer voor bioscoop reclame voldoende feeling te houden met de jongerendoelgroep, zit ze regel matig in de bioscoop of gaat ze kijken naar optredens van beginnende bands. Qua goede acteurs en films noemt Angeli John Travolta in Pulp Fiction, Mickey Rourke in Rumble Fish, Dustin Hoffman in Rain Man en Nicolas Cage in Leaving Las Vegas. Andere favoriete films: Private Parts, The Godfather(s), maar ook Abel en All Stars. Karin van Zwijndregt staat Angeli bij op marke tinggebied en regelt daarnaast het reilen en zeilen rondom de commercialko pieën. Geen gemakkelijke taak als je bedenkt dat een adverteerder zijn com- merc'ral het liefst zo laat mogelijk aanle vert. Het is iedere keer weer hectisch en spannend om alle kopieën op tijd en in de goede vorm bij de distributie-afde ling te krijgen. Een paar keer per jaar gaat Karin naar Engeland, vrienden bezoeken en hoeden pronken tijdens de beroemde paardenrennen op Ascot. Verder is ze gek op haar computerhuis- dier, Mopy Fish, die iedere dag eten en aandacht moet krijgen. Zou ze daarom Afdeling Financiën, Administratie en Personeel: v.l.n.r.: Gerard van Gosen, Linda van der Tuuk, Carel van den Heuvel zo vaak overwerken? Op het witte doek gaat Karin's voorkeur uit naar de films One Flew Over The Cuckoo's Nest en The Full Monty en de acteurs/actrices George Clooney, Al Pacino, Jack Nichol- son en Jodie Foster. Last but not least op de commerciële afdeling: office manager Martine van Rijswijk. Behalve met secretariële taken houdt Martine zich bezig met de organisatie van RMB- evenementen. Van haar studie Archeo logie heeft Martine haar hobby gemaakt; in de zomer gaat ze meestal naar Italië om opgravingen te doen. Omdat ze hier niet altijd wat vindt is ze zelf maar gestart met een cursus bronzen beeldjes maken. Daarnaast is Martine gek op voetbal. Ze heeft in haar jeugdjaren zelfs in het Amsterdams selectieteam ge speeld. Op bioscoopgebied is ze weg van de films The Color Purple, The Si- lence of the Lambs en Mission: Impos- sible. Haar favoriete acteurs zijn Michael Douglas en Nicolas Cage, haar favoriete actrice is Susan Sarandon. De afdeling die er onder andere voor zorgt dat de bioscopen hun geld krijgen is Financiën, Administratie en Personeel. Carel van den Heuvel, evenals Gulian Nolthenius directeur van RMB Neder land, leidt het financiële en administra tieve gebeuren. Naast zijn werk bij RMB neemt Carel ook zijn functie als lid van de Diemense gemeenteraad zeer seri eus. Een andere passie van hem is "alles wat met vliegtuigen te maken heeft". Carel mag graag kijken naar de origine le versie van The Third Man met Orson Welles. Zijn favoriete acteur is inmiddels overleden: David Niven. Linda van der Tuuk doet de boekhouding en maakt de jaarverslagen. Ze is een zeer fanatiek W Ajax-fan en gaat dan ook het liefst naar elke wedstrijd in binnen- en buitenland. Helaas laat het werk dit niet altijd toe. Linda gaat niet vaak naar de film, ze is een echt familiemens en besteedt daar het liefst haar tijd aan. Gerard van Go sen, tenslotte, vormt min of meer de spil van de organisatie. Als systeembeheer der boekt hij de commercials, zorgt hij voor de afrekeningen, verwerkt hij de bezoekcijfers en kun je altijd bij hem terecht als een apparaat het niet doet. Bovendien past hij de computerprogram mering aan als de commerciële afdeling weer iets nieuws heeft bedacht. Gerard houdt enorm van Engelse humor en hij weet zijn collega's regelmatig aan het lachen te maken (als ze zijn droge humor tenminste vatten). In zijn vrije tijd staat Gerard nogal eens op de boog- schietbaan en is hij bezig met een scheidsrechterscursus. Rowan Atkinson, John Cleese en Sean Connery zijn zijn favoriete acteurs en hij verzamelt de films van James Bond, Stan Laurel en Oliver Hardy. Zijn laatste aanwinst op video is de Star Wars Trilogy. Een conclusie die getrokken mag wor den is dat RMB Nederland bestaat uit een gemêleerd gezelschap dat (voor het overgrote deel) sterk betrokken is bij film en alles wat daarmee te maken heeft. Alle medewerkers zijn er boven dien zeer trots op dat ze "het mooiste medium van Nederland" mogen verte genwoordigen en hopen dat nog lang te blijven doen. Angeli Mulders I LI Li j r.j d> -j jj j

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 24