AUDIOVISUEEL PLATFORM W;l': Desk Nederland Circle '98 Onder de naam Circle '98, wordt in maart en juni een cursus georganiseerd op het gebied van financiering, marke ting en distributie voor producenten van film- en televisieprogramma's. De cursus staat open voor 15 co-produc tieprojecten tussen enerzijds producen ten uit Oost, Midden- of Zuid-Europa en anderzijds producenten uit West- Europa. Organisatoren zijn de Media Business School en Eureka Audiovisuel. De opleiding beslaat twee bijeenkom sten van drie dagen. Na de twee ses sies krijgen deelnemers de mogelijk heid hun projecten te presenteren tij dens de Audiovisual Eureka Screening '98. Daar worden aan de belangrijkste Europese omroepen, distributeurs en uitgevers van video-producties nog niet uitgegeven oost-, midden- en zuid-euro pese producties gepresenteerd. Deelnamekosten: 500 ECU, incl. verblijfs kosten. Moonstone De scenarioworkshop Moonstone is ont wikkeld met het bekende Sundance Institute en bedoeld voor jonge talent volle scenarioschrijvers en filmmakers. De deelnemers werken met ervaren sce narioschrijvers. Moonstone bestaat uit een 'Filmmakers Lab' (voor schrijver regisseurs of teams van schrijver en regisseur) en een 'Screen Lab' (voor schrijvers). De deelnemers werken op locaties in Ierland en Schotland, ver van de drukte van alledag, met verschillende experts. De gesprekken met de experts zijn individueel. De eerstvolgende Screen Lab vindt plaats in de eerste week van mei. Deelnamekosten: 500 Engelse Ponden. Belangstellenden kun nen rechtstreeks contact opnemen met Moonstone, tel. :+44 131 220 20 80. Europa Cinemas Europa Cinemas geeft steun aan biosco pen die zich tot doel stellen om 50% van het totale aantal vertoningen te reserve ren voor Europese films, waarvan mini maal 25% niet-nationaal, of in het geval van Nederland; niet-Nederlands. Er kan aan deze bioscopen een subsidie van maximaal 22.000 Ecu (in het geval het gaat om een theater met 1 doek) tot 30.000 Ecu (in het geval van theater met minimaal 6 doeken) worden verleend. Voorwaarde is wel dat de bioscoop een even groot bedrag of meer investeert. Er zijn in 1998 twee sluitingsdata voor het indienen van aanvragen, de eerste viel in januari, de tweede valt op 30 juni. Eurimages open voor bipartite co-producties Eurimages start met een proef voor twee jaar om het fonds open te stellen voor co-producties waaraan wordt deelgeno men door twee onafhankelijke producen ten uit twee verschillende lidstaten (in plaats van drie). Voorwaarde is wel dat de speelfilm behalve in het land van her komst van de producenten ook minstens in één ander Europees land verkocht is. Deadlines: CirCLE 1 mrt, Moonstone 23 febr., Europa Cinema 30 jun., Eurima ges 30 jun. Meer informatie: Audiovisueel Platform/MED IA Desk Postbus 256 1200 AG Hilversum telefoon 035-623 86 41 fax 035-621 85 41 e-mail avpmedia@euronet.nl -

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 30