NVB kiest nieuwe Exploitantenraad mw' door Frank van der Putte, secretaris NVB Na een zittingsperiode van drie jaar is op 28 april jl. de oude Exploitantenraad afgetreden. Tijdens de algemene ledenvergadering van de NVB die diezelfde dag plaatsvond, zijn er door de onaf hankelijke exploitanten nieuwe gedelegeerden ge kozen. Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten De Exploitantenraad bestaat uit twaalf leden en twaalf plaatsvervangende leden. De concerns benoemen ieder vanuit het eigen bedrijf een afgevaar digde en een plaatsvervanger. Gezamenlijk vertegenwoordigen de concerns 8 stemmen. Deze zgn. categorie A treedt eveneens om de drie jaar af, maar aangezien de concerns zelf de vacatures weer invul len, blijft de samenstelling van dit 'smaldeel' gelijk: namens Jogchem's Theaters J. van Dommelen en W. van Dommelen als plaatsvervanger, namens Minerva W. Ruyters en R. Sterk als plaatsvervanger, namens Pathé Cine- mas L. Nielsen en namens Bioscoop onderneming Wolff dr. J.Ph. Wolff en mevrouw drs. M.L. Wolff als plaatsver vangster. De verkiezingen betroffen de vertegen woordigers van de categorie B, de bioscopen die niet tot de concerns behoren. De acht leden van deze cate gorie vertegenwoordigen in de Exploitantenraad eveneens acht stem men. Volgens de NVB statuten dient ieder lid van de Raad een persoonsgebon den plaatsvervanger te hebben. De afgelopen jaren is echter gebleken dat dit systeem niet functioneert. Voor de nieuwe Raad zullen de plaatsvervan gers optreden ter vervanging van ieder willekeurig permanent lid, die is ver hinderd. Overigens is dit meer een formele kwestie aangezien een hoofdelijke stemming nooit voorkomt en ook de tijdens de vergadering aanwezige plaatsvervangers meedoen in de dis cussie en dus de besluitvorming. Tijdens de verkiezing waren er van de 240 onafhankelijke bioscoopschermen 111 vertegenwoordigd (ruim 46%). De kandidaten die werden gekozen stellen wij kort aan u voor: Abel Abeln Exploitant van Astra Klazienaveen en Euro Emmen, Abel Abeln, is wellicht de bekendste pleitbezorger van de onafhankelijke exploi tanten. Sinds 1986 is hij lid van de Raad, de laat ste jaren in de functie van penningmees ter. Zonder de overige leden iets te kort te doen is het vermeldenswaardig dat hij vrij wel met algemene stemmen voor een nieuwe termijn is benoemd. Albert Jan Vos Samen met Abel Abeln mag Albert Jan Vos gerust een exponent van het Noorden des lands worden genoemd. Zijn nieuwbouw in Hoo- geveen (Luxor) heeft hem niet verhinderd de afgelopen jaren als plaatsvervanger veelvuldig de vergade ringen van de Exploitantenraad bij te wonen. Nu hij is uitgebouwd heeft hij tijd over, tijd die hij maar wat graag ten dien ste van de vereniging stelt. Jo Punt Bioscoopexploitant of Bouwgigant? Wie het weet mag het zeggen. Hoe het ook zij, gedurende een reeks van jaren (twaalf om precies te zijn) is Jo Punt een gewaar deerd lid van de Exploitantenraad. Ook nu kreeg hij het vertrouwen van de ach terban om zijn staat van dienst met een lidmaatschap van opnieuw drie jaar uit te breiden. 4^

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 12