Filmjaarboek 1997 I\. Internet fc^^r ffm'jr; AUDIOVISUEEL PLATFORM Een dezer dagen verschijnt het Film jaarboek 1997, dat opnieuw is uitge breid en verbeterd in vergelijking met vorige edities.Het Filmjaarboek 1997 is de nieuwste aflevering in een serie die nu al loopt sinds het Nederlands Jaarboek Film van 1981. Het bevat korte beschrijvingen en uitgebreide cast- en creditgegevens van alle - bijna 300 - in 1997 in Nederland uitgebrachte bios coopfilms. Van kassakraker en festival winnaar tot cultfilm of niemandal. De creditgegevens zijn in het Film jaarboek 1997 volledig uitgeschreven, hetgeen de duidelijkheid sterk verbe tert. Het boek is toegankelijker en dik ker geworden: 200 pagina's met ruim 150 foto's. Van de films zijn de bezoekcijfers aangege ven, de film- en videokeuring en de film- en videodistributeurs. Het film- en regisseursregister is uitgebreid en loopt nu van 1990 tot en met 1997. Jan Heijs schreef wederom het jaaroverzicht. Leden van de NFC konden het boek tot en met begin april tegen een geredu ceerd tarief bestellen. Het Filmjaarboek 1997 werd mede mo gelijk gemaakt door een subsidie van de Stichting Nederlands Fonds voor de Film. Citroen Nederland is hoofdspon sor van het Filmjaarboek. Deadline MEDIA Ontwikkeling De eerstkomende sluitingsdatum van MEDIA Ontwikkeling is 4 september 1998. De regeling biedt financiële ondersteuning voor de ontwikkeling van film- en televisieprojecten en de ontwikkeling van productiebedrijven. Bovendien heeft MEDIA speciaal voor multimediaprojecten een nieuwe richt lijn opgesteld. De richtlijnen en aan vraagformulieren zijn binnenkort bij de MEDIA Desk beschikbaar en te down loaden via http://www.avp-media- desk.nl. MIPCOM 1998 Dit jaar is deelname aan één van de grootste Europese televisiemarkten, MIPCOM (Cannes, 5-9 oktober), met steun van MEDIA wederom aantrekke lijk voor Europese onafhankelijke pro ductie- en distributiebedrijven. Aangeboden wordt ondermeer een stand, verschillende voorzieningen (receptie, boodschappendienst), even tueel speciale diensten (individueel advies) en catalogusvermelding. Bovendien is de staf van The Market- place tijdens de gehele markt aanwe zig voor advies. Kosten: 895 Ecu (1 Ecu is ca. hfl. 2,22) voor de eerste deelne mer van een bedrijf, 685 Ecu voor de tweede. Sluitingsdatum: 21 augustus 1998. Meer informatie: The Marketplace, tel 035-6950196. Interessante publicaties over Europese film MEDIA Salles heeft de zesde editie van de European Cinema Yearbook (1997) uitgegeven. Met deze uitgave wordt gestreefd naar een zo compleet, actu eel en betrouwbaar mogelijk overzicht van het bioscooplandschap in 27 Euro pese landen: van IJsland tot Grieken land en van Portugal tot Roemenië. Een samenvatting van deze publicatie is beschikbaar op Internet: http://www.mediasalles.it. Ook het European Audiovisual Obser- vatory heeft een aantal publicaties uit gegeven die de moeite waard zijn. Het Statistical Yearbook (prijs: 890 FF) bevat een schat aan statistische markt gegevens op het gebied van film, tele visie, video en nieuwe media. Behalve data treft de lezer ook redactionele bij dragen over trends en ontwikkelingen aan. In de 4-delige publicatie Television Radio in Europe worden allerlei aspecten van de verschillende Europese televisie- en radiobestellen beschreven (regelgeving, zenderprofie len, productie, regionale diensten, etc). De 4 delen beslaan respectievelijk de regio's: EU lidstaten en Zwitserland (prijs: 250 FF), Zuid-Europa (prijs: 95 FF), Centraal- en Oost-Europa (prijs:i50 FF), en Noord-Europa en de Baltische staten (prijs: 95 FF). De prijs voor alle vier de delen is 450 FF. De publicaties zijn bij Observatory te bestellen; telefoon +33-388144400, website http://www.obs. coe.int. Een overzicht van interessante, spec taculaire en/of informatieve Internet sites al dan niet aangeraden door de lezers van Holland Film Nieuws: http://www.cinemaexpo.com Op de website van Cinema Expo treft men een grote diversiteit aan informa tie over deze Europese film- en bio- scoopbeurs die van 15 t/m 18 juni in Amsterdam plaatsvindt. http://www.greaterunion.com.au In Nederland worden websites nog niet echt veel gebruikt door bioscoop exploitanten om het publiek te infor meren (enkele uitzonderingen natuur lijk daargelaten), maar in het buiten land is het de gewoonste zaak van de wereld. Zo ook in Australië waar het concern Greater Union tal van activitei ten aanbiedt via het Internet. De website van de film "Deep Impact". http://www.deepimpact.com De website van die andere film over een naderende komeet http://www.movies.com/armageddon/ index.html De website van het vierde deel uit de "Lethal Weapon"-serie met Mei Gibson en Danny Glover http://www.lw4.com De website van de laatste Quentin Tarantino film "Jackie Brown" http://www.miramax.com.8888/ows- doc/jackiebrown/index.html Mocht u zelf weer een site hebben ontdekt die de moeite van het bezoe ken waard is, laat het ons dan weten: HOLLAND FILM NIEUWS Van Eeghenstraat 38 1071 GH AMSTERDAM Natuurlijk kunt u deze informatie ook via het E-mail adres van NFC Marketing doorgeven: bios@globalxs.nl Meer informatie: Audiovisueel Platform/MEDIA Desk Postbus 256 1200 AG Hilversum telefoon 035 623 86 41 fax 035 621 85 41 e-mail avpmedia@euronet.nl website http://www.avp-mediadesk.nl film boek Desk Nederland

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 34