Filmmuseum: bewaar alle papieren! HARRISON KAGENAAR bv Ook de nieuwe megabioscoop CineCity te Doetinchem heeft gekozen voor de bioscoopfauteuils van Harrison Kagenaar BV Enige tijd geleden bereikte het Nederlands Filmmuseum het bericht dat bij de sluiting van de Amster damse Alhambrabioscoop de daar nog verblijvende films weliswaar gered zouden zijn, maar dat er flink wat papieren gegevens in de versnipperaar beland waren. Wellicht was het de ver antwoordelijken niet bekend dat het NFM ook publiciteitsmateriaal en ar chieven beschouwt als onderdelen van de filmcultuur en ze daarom ook ver zamelt! Om het risico te vermijden dat er nog meer unieke papieren gegevens van de aardbodem verdwijnen, doen wij hier bij een oproep aan een ieder die zulk materiaal met betrekking tot films in zijn bezit heeft. Mocht u, filmmaker, distributeur, vertoner, journalist of an derszins werkzaam zijnde in de film- of bioscoopbranche, van plan zijn uw gegevens aan de vergetelheid prijs te Eemmeerlaan 5, 1382 KA Weesp - Holland Postbus 142, 1380 AC Weesp Telefoon 0294-415439/412056 Fax 0294-430976 geven, bedenk u dan en neem contact op met het Filmmuseum. De afdeling Archieven en Verzame lingen van het NFM archiveert onder meer archieven van personen, bedrij ven en instellingen, persmappen, pro grammaboekjes, en uiteraard foto's en affiches. Wie materiaal ter beschikking heeft of meer wil weten, kan contact opnemen met Soeluh van den Berg (020 - 5891 471). Natuurlijk bent u ook van harte wel kom op een kijkje te nemen in het Studiecentrum van het NFM (Vondel straat 69-71, naast het Paviljoen), waar de "non-film" collecties ter inza ge zijn. mm

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 35