raas Bed rijfsportret FIRST F LO OR FEATURES 'ifJüL^^y:; Sara Höhner Favoriete film Breaking the Waves Acteur Harvey Keitel Actrice Emma Thompson Regisseur Kieslowksi/ Scorsese Renate de Graaf Favoriete film The Game Acteur Anthony Hopkins Actrice Jodie Foster Regisseur David Fincher Melinda Aupers Favoriete film Rainman Acteur Dustin Hoffman/ Robert De Niro Actrice Jodie Foster/ Michelle Pfeiffer Regisseur Barry Levinson Angeles Kutschenreuter Favoriete film The Piano Acteur Rutger Hauer Actrice Sophia Loren Shirley Sint Maarten Favoriete film Time to Kill Acteur Michael Douglas Actrice Demi Nloore Regisseur Steven Spielberg Willem de Rooy Favoriete film One Flew over the Cuckoo's Nest Acteur Jack Nicholson Actrice Shirley MacLaine Regisseur Steven Spielberg Ada Nieuwendijk Favoriete film Amadeus Acteur Jan Decleir Actrice Emma Thompson Regisseur Milos Forman Hans Voors Favoriete film Die Blechtrommel Acteur Jack Nicholson Actrice Simone Signoret Regisseur Steven Spielberg Een medewerker van het art department beschreef zijn ervaringen met het maken van een film bij First Floor Features als volgt: "Eerst is er een script, daarna rennen er maandenlang tientallen lui rond en dan is er ineens een wrap party". En daarna nog een première natuurlijk. De meeste lezers van dit blad hoeven niet meer uitgelegd te krijgen dat het maken van een film niet vanzelf gaat. Toch schuilt er in een dergelijke obser vatie ook een compliment. Die rond rennende mensen deden hun werk, zonder dat opviel waarmee ze nou zo druk waren. Tijdens de voorbereidin gen, de opnamen en de afwerking van een film heeft ieder zijn eigen taak. Maar ook als er in de beide studio's en op de backlot niet gedraaid wordt, en als er geen film wordt afgewerkt, als de producent dus even niet produceert, elkaar ingespeeld en er is een duidelij ke taakverdeling. Een groot voordeel van een kleine organisatie als deze is dat de taakverdeling heel duidelijk is maar in noodgevallen is het ook geen enkel probleem om eikaars werk over te nemen. Het kantoorteam is niet dagelijks op een filmset te vinden, daar zijn de operationele crews voor. De staf werkt meer aan de voorberei dingen van de film, financiering, con tracten, het opzetten van een produc tieboekhouding e.d. Om een voorbeeld te geven van de diversiteit aan werk- Laurens Geels en Dick Maas rennen er lui rond in de kantoren van FFF in Almere. Momenteel bestaat de staf van FFF uit, Gerrit van Mastrigt, Renata de Graaf, Angeles Kutschen reuter, Shirley Sint Maarten, Shahara de Wit, Melinda Aupers, Willem de Rooy, Ada Nieuwendijk, Hans Voors en Sara Höhner. In de vijftien jaar die First Floor Features bestaat, is er nogal wat veranderd in bezetting en omvang van de vaste kantoorploeg. Het bovenge noemde team is inmiddels goed op foto: Felix Kalkman zaamheden van de staf, kan de hecti sche periode van eind vorig jaar genoemd worden. De opnamen van de laatste Flodder-serie werden afgerond, de productiekantoren en de studio's ontruimd. Tegelijkertijd werd de inzen ding van "Karakter" voor de Oscar begeleid. Na de bekendmaking van de nominatie was er dagelijks contact met de Amerikaanse distributeur en de persagent over de te voeren strategie. De film werd binnen enkele weken aan

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 10