Filmaanbod 1998 (eerste 8 maanden) 1997 1998 1997 1998 1.243 12?° LUd NFC Onderzoek Wordt het filmaanbod in Nederland steeds meer overheerst door Ameri kaanse megareleases? In onderstaande grafieken wordt het filmaanbod van dit jaar tot nu toe met dat van vorig jaar (eveneens 36 weken) vergeleken. Het filmaanbod wordt met twee maten gemeten: het aantal nieuw uitgebrach te titels en het aantal kopieën dat in roulatie is geweest. Ook interessant zou zijn het aantal voorstellingen of het aantal roulatieweken, maar deze grootheden zijn moeilijker vast te stel len. In de onderstaande taartgrafieken is af te lezen dat dit jaar meer niet-Ame- rikaanse films zijn uitgebracht, met een verhoudingsgewijs gelijk aantal kopieën. Titels 11% 86% Amerika Nederland D overig Europa overig Wereld Kopieën Om de omvang van de releases te kunnen vergelijken zijn vier groepen (ABCD) gedefinieerd (zie onder). In de staafdiagrammen is te zien dat in alle groepen zowel meer titels als meer kopieën zijn uitgebracht. Vooral in groep A (grote releases) neemt het gemiddelde aantal kopieën per film toe. Kopieën A-releases: 80 tot 119 kopieën B-releases: 40 tot 79 kopieën C-releases: 10 tot 39 kopieën D-releases: 1 tot 9 kopieën Voor één doelgroep is het aanbod in ieder geval vergroot: Het aantal nieuw uitgebrachte Nederlands gesproken 'familiefilms' is maar liefst bijna vier keer zo groot als vorig jaar, namelijk zeven: Flubber, Anastasia, Pippi Langkous, Air Bud, het Magische Zwaard, de Kleine Zeemeermin en Jacht op de Kleintjes. Vorig jaar werden in deze periode alleen 101 Echte Dalmatiërs en Lady en de Vagebond in Nederlandstalige versies uitgebracht.

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 18