Bio-Awards 1997 uitgereikt. mwayz STICHTING BIO-KINDERREVALIDATIE De speciale Bio-Awards voor de groot ste collecte-opbrengst in '97 werden uitgereikt aan Midi-Theater in Tilburg met een totaal opbrengst van f 4.670,70 in de categorie "bioscopen met 1 zaal". Theater aan de Parade in 's-Hertogen- bosch ontving de Award in de catego rie "bioscopen t/m 3 zalen" met een jaaropbrengst van f 14.143,75. In de categorie "bioscopen met meer dan 3 zalen" haalde Pathé-Schouwburgplein in Rotterdam de hoogste score met f 43.120,25. De collecte in het jubi leumjaar 1997 haalde weer ouderwetse opbrengsten met een jaartotaal van f 426.704,-. In tegenstelling tot voorgaande jaren werden de Bio-Awards in 1997 voor het eerst uitgereikt op grond van de jaar resultaten, dus de opbrengsten van twee collectes. Inmiddels heeft de zomercollecte weer plaats gevonden en zijn wij in spannende afwachting van de eerste resultaten; als de inzet van alle medewerkers in het bioscoop bedrijf nog steeds zo goed is als in 1997, dan zou het resultaat wel weer opvallend kunnen zijn. Wij houden u op de hoogte. Nieuwe Collecte Film Na vier collectes gebruik te hebben gemaakt van de film met het bij Bio- vakantie houdende gezin, die op een vrolijke manier de mogelijkheden van het vakantie-project toont, werd er voor de collecte 1998 een nieuwe film geproduceerd. Producent Kees Rijninks van Rijninks Film, die ook tekende voor de vorige film, werd bereid gevonden om ook de nieuwe film te produceren. Kees Rijninks produceerde o.m. de docu mentaires "Lagrimas Negras" en "The Hunt". In afwijking van de gewoonte van de afgelopen jaren om te laten zien wat Bio allemaal doet met de ontvangen collecte gelden, werd nu gekozen voor een wat andere aan pak waarin op straat aan mensen wordt gevraagd wat Bio voor hen betekent. Het resultaat is een vlotte film gewor den met vaak verrassende reacties op het woord "Bio", het bindende element in de film is de medewerking van Bas Westerweel, die geheel belangeloos met veel enthousiastme aan de film heeft meegewerkt. De film heeft inmid dels in de Nederlandse bioscopen gelopen. Bio Call Center Op 1 september is het nieuwe Bio Call Center van start gegaan. In de huidige maatschappij is een Call Center niet meer weg te denken, een dergelijk communicatiecentrum biedt aan bedrij ven de mogelijkheid om hun telefoni sche contacten met hun klanten te ver zorgen. Dit gebeurt o.a. door het coör dineren van de oproepen voor service diensten en het aannemen van telefo nische bestellingen. Bio wil met het nieuwe Call Center jon geren met een handicap in de gelegenheid stellen om een opleiding te vol gen in het werken met moderne communicatie middelen en ze daarmee een bepaalde werkerva ring te laten opdoen waardoor hun kansen op een baan vergroot wor den. Er zijn veel gehandi capte jongeren die prima in staat zijn om commer cieel werk te verrichten, maar die veelal belem merd worden in hun car rièremogelijkheden door gebrek aan ervaring. Het Call Center zal op commerciële basis voor bedrijven diensten kunnen gaan verrichten en op die manier een groot deel van de exploitatiekosten zelf gaan opbrengen. De lang gekoesterde wens om een werkervarings-project op te zetten is nu dus eindelijk vervuld. De start van het Bio Call Center werd vooral moge lijk gemaakt door de ondersteuning van KPN-Telecom, het VSB Fonds, een gift van U.I.P en een bijdrage uit de Bio-collecteopbrengsten van 1997. Na een inwerkperiode van enige maanden wordt het nieuwe Call Center officieel geopend en zal met de echte commer ciële exploitatie en opleiding kunnen worden begonnen. Midzomer Barbecue De derde, jaarlijks terugkerende, midzo- merbarbecue heeft op 20 augustus weer plaats gevonden. Dankzij het initiatief van de Lyons Club in Landsmeer waar %fj de heer Miedema deel van uit maakt werd voor de derde keer weer voor ruim 75 bezoekers barbecuevlees en bijbeho rende sauzen en broden geschonken. Bio heeft er een gewoonte van gemaakt om deze barbecue aan te bie den aan de gasten die op dat moment vakantie houden bij Bio en aan alle personen en instellingen die het afge lopen jaar zich bijzonder voor Bio heb ben ingezet. Ook dit jaar was het weer een ontspannen en gezellige happe ning, waarbij geprofiteerd werd van wat eigenlijk de laatste mooie dag in augustus bleek te zijn. Het bestuur De meeste foto's die wij de afgelopen periode hebben gepubliceerd zijn gemaakt door de "Bio-Huisfotograaf J.P.Viëtor Enkele gasten van de midzomerbarbecue

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 30