Actie Reactie Inhoudsopgave Coverinfo A BUG'S LIFE - EEN LUIZENLEVEN eft CITAAT Het is bij Holland Film Nieuws net als bij TV uitzendingen van het NOS Journaal of NOVA: Je hoort er niemand over totdat er iets spraakmakends gebeurt en opeens blijkt dat iedereen het betreffende item gezien heeft. Het is jammer dat Holland Film Nieuws wel reacties oproept, maar dat deze slechts af en toe lei den tot ingezonden brieven of elektronische boodschappen (tus sen twee haakjes, de rubriek "Internet" wordt prima gelezen, zo blijkt uit de reacties die we wel ontvangen). Toch willen we meer response. Meningen van bedrijfsgenoten over bepaalde onder werpen die op hun beurt weer leiden tot ingezonden brieven die we daarna weer kunnen plaatsen. De vaste lezers van Holland Film Nieuws verdenken de redactie zo langzamerhand ongetwijfeld van een vergaand gevoel van min derwaardigheid. In de afgelopen 22 nummers is de leesbaarheid en de manier waarop het blad wordt gelezen (of niet!) al diverse keren onderwerp van gesprek geweest. Nu, ik kan u vertellen, wat voor gevoelens we af en toe ook hebben, we gaan door. Sterker nog, we investeren in de toekomst en zijn momenteel met ingrij pende plannen bezig om het blad een bijzondere metamorfose te laten ondergaan. Als u nu cynisch denkt "het zal tijd worden", dan bent u degene van wie we de eerste ingezonden brief over een bepaald item tegemoet willen zien. Want zeg nou eens eerlijk, van goede stuurmannen mag toch worden verwacht dat ze niet aan wal blijven staan! Veel plezier met nummer 23 van Holland Film Nieuws! Jeroen Huijsdens Redacteur Personalia en brancheberichten pagina 4 Filmbedrijf zwaait Paul Zonderland uit pagina 4 In memoriam: jan Nijland pagina 5 Op weg naar de 21ste eeuw met jan van Dommelen, een interview met de nieuwe voorzitter van de NFC pagina 6 In productie: De trucages in "Abeltje" pagina 8 Bedrijfsportret: First Floor Features pagina 10 Moet Productie Het Middelpunt Zijn Van Het Europese Filmbeleid? Een verslag van een forumbijeenkomst over de resultaten van het Europese MEDIA pagina 13 programma De makers van "Toy Story", Pixar Animation Studios en Walt Disney Pictures, brengen dit jaar samen een nieuwe (compu- ter)-animatiefilm uit. Het is een groot verhaal over kleine beestjes. Grappig en spannend zijn de avonturen van Flik (Dave Foley), een mier die zijn familie probeert te redden uit de poten van een zwerm sprinkhanen onder leiding van Hopper (Kevin Spacey). Flik's heldhaftige plan mislukt bijna wanneer hij de hulp van een klunzig vlooientheater inroept, maar de grote aanval van Hopper zorgt voor een fantastische confrontatie, waar het bioscooppubliek -jong en oud- van zal genieten. Stemmen van: Dave Foley, Kevin Spacey, Julia Louis-Dreyfus, Madeline Kahn, Roddy McDowall, Bonnie Hunt, e.v.a. Regie: John Lasseter Productie: Darla Anderson en Kevin Reher Nederlandse release: 11 februari 1999 Box Office: "Kundun", een gesprek met Martin Scorsese pagina 15 Bioscoop in beeld: Pathé Eindhoven pagina 17 NFC Onderzoek pagina 18 Het FilmSportSpektakel 1998 pagina 20 De Pen: door Hans Hylkema pagina 25 De Leo Claassen Stichting pagina 27 Stichting Nationale Bioscoopbon pagina 29 "Het zoveelste Nederlandse Filmfestival" door Jac. Goderie pagina 30 Stichting Bio-Kinderrevalidatie pagina 31 Salaristtabel Bioscooppersoneel pagina 32 NieuwsNieuwsNieuws pagina 35 Colofon, agenda, adverteerders pagina 38 "Ik werk hier op een salaris van 3500 per maand. Daar doe ik alles van Daar ga ik ook van met vakantie. Goed, ik heb een auto van de zaak en ik eet hier, en ik weet ook wel dat wanneer ik alles verkoop ik de rest van mijn leven stil kan leven, maar ik leef en doe alles van 3500 gulden, en de rest besteed ik aan film. Want film is mijn leven. Film is alles. Film is het mooiste wat er is." Producent Dave Schram Shooting Star Filmcompany in Het Parool van 3 juli 1998. M Yj Lllr. .1 r *efc*eUs\»V* Renovo Film bv Postbus 3207 2220 CE Katwijk Tel. 071 - 402 81 44 Fax 071 - 403 20 89 o o o

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 3