Firn, De Winnaar van de Verkiezing Beste Bioscoopfilms 1997, Part Sterren stralen in Zandvoort Het is alweer enige tijd geleden dat Irma Hermans de superhoofdprijs van de Verkiezing Beste Bioscoopfilms 1997 in ontvangst mocht nemen. Inmiddels heeft ze al heel wat films in de bioscoop gezien en kan ze dan ook niet alleen meepraten over het filmaanbod, maar ook over biosco pen en filmhuizen. Holland Film Nieuws volgt de winnares een jaar lang. "Voor mij betekent een avondje film 'een avondje uit'. Het filmaanbod in mijn woonplaats Breda is prima, voor al in Chassé Cinema draaien de betere films. In dit theater komt vooral prettig en gemotiveerd publiek wat bewust kiest voor een film en niet gaat zitten kletsen en ritselen. Ik ga graag naar het Grand Theatre in Breda, het is hier gezellig en na afloop wip ik altijd even binnen bij restaurant Van Ham voor een Irish Coffee. Ook de sneak-previews op woensdag avond zijn erg verrassend met een heel prettig publiek. Wat ik erg jammer vind is dat er soms maar een paar mensen in de zaal zitten, terwijl ik de sfeer van een vol theater leuker vind. Met mijn Gouden Bioscoopkaart voel ik me zeer bevoorrecht. Ik word ook nog steeds door het theaterpersoneel zeer spontaan en speciaal behandeld. De films die ik de afgelopen weken heb gezien zijn: 'Saving Private Ryan', 'Six Days Seven Nights', 'Armageddon' en 'The Proposition'. Vooral de laatste film vond ik erg goed omdat de gevoe lens zo 'puur' verfilmd waren. Ik ver heug me nu al weer op mijn volgende avondje uit." Irma Hermans In Zandvoort werd van 17 tot en met 23 september een festival van recente Nederlandse speelfilms gehouden. Organisator Thys Ockersen, die al drie jaar lang in de bioscoop van 'Circus Zandvoort' de 'Filmclub Simon van Collem' runt, spaarde de films van de laatste tijd op en ver toonde ze in deze week. Het publiek koos een winnaar uit: "De Trip van Teetje". Paula van der Oest kon een Gouden Vis in ontvangst nemen in het bijzijn van producent Jeroen Beke en hoofdrolspeler Cees Geel. De tweede Gouden Vis was voor Sylvia Kristel, die tot nu toe genegeerd is door Utrecht, waar zij nota bene vandaan komt. "Vanwege de gekke-koeienziekte geen Gouden Kalf", grapte Thys "dan maar een Gouden Vis!". Sylvia kreeg de Vis voor 25 jaar filmmaken in binnen- en buitenland. Wim Verstappen reikte de prijs uit. Hij memoreer de dat Sylvia Kristel vanwege haar S»mmanu- elle-films een financiële steunpilaar is geweest van de Franse filmindus trie, waarvoor zij nog steeds geen erkenning heeft gekregen. Dat werd nu in Zandvoort goedgemaakt. Sylvia, die al een tijdje schil dert, kreeg ook een ex positie van haar schil derijen. Festivalorganisator Thys Ockersen en Sylvia Kristel Matthijs van Heijningen (l.), Guur Buddenberg (r.) en Thys Ockersen Robbe de Hert verrichtte de opening. Hij vertelde dat hij zich nog de eer ste keer herinnerde dat hij Sylvia zag. Zij was toen met haar man, de schrijver Hugo Claus, die "verbleekte in het bijzijn van zijn gade". Robbe gaf haar vorig jaar een rol in zijn ver- zetsfilm "Gaston's War". Een tweede tentoonstelling in Zandvoort werd gehouden in het lokale Museum, waar foto's werden getoond van 80 jaar Nederlandse film. Matthijs van Heij ningen opende de expositie, waarbij hij de -meestal onbekende- fotografen, die de foto's bij films verzorgen, lof toe- zwaaide. Thys Ockersen heeft geen plannen om in 1999 direct weer een fes tival met Nederlandse films te organise ren. Hij zegt desgevraagd: "Ik doe wat anders. Dat houdt de zaken in deze bad plaats levendig".

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 25