u X Abel Abeln in de schijnwerpers Er wordt weer een nieuwe filmdistributeur in Nederland actief. Indies Film Distribution Benelux start op 4 januari as. met haar werkzaamheden, zo maakte de algemeen directeur van Indies Entertainment Group onlangs bekend. Jean Heijl, lange tijd mana- ging director van Warner Bros. (Holland) B.V., gaat de bioscoopdivi sie als general manager theatrical leiden. NFC Marketing heeft eind vorige maand afscheid genomen van Kyra Heitlager. Na tweeënhalf jaar NFC vond Kyra het tijd voor een andere uitdaging. Sinds kort is ze als account manager werkzaam bij het reclamebureau Bridge/ADMP. Hollywood Service Theaters uit Winschoten heeft onlangs Gonda Bos aangeno men als parttime medewerkster. Zij zal zich alleen met publiciteit en promotie rondom het noorde lijke complex gaan bezighouden. Luud Berings, de marketing manager van NFC Marketing, is onlangs vader geworden van een dochter die de naam Emma heeft gekregen. Moeder Pauline de Vos, dochter Emma en Vader Luud maken het prima, zo heeft de redactie mogen vernemen. Aan de geboortegolf van dit jaar is nog altijd geen einde gekomen. Zo werd Cindy Brands, receptioniste bij de NFC, enkele maanden geleden moeder van een zoon die ze Michael heeft genoemd, kreeg Buena Vista's managing director Eline Danker een zoon die ze Laurens Jack Simon George noemde, werd Anita de Nijs, management assistente van Eline Danker, moeder van Robin en bereikte de redactie uit Groningen het bericht dat filmoperateur Menno Sikkens van Pathé Groningen inmiddels vader is geworden van Meivin Collin. Het team van Duware werd onlangs versterkt met Marcel van Wijk. Hij is als technisch-support medewerker verantwoordelijk voor de installatie en het onderhoud van computerhardware. Met ingang van 1 januari aanstaande komt er overigens nog iemand bij Duware bij. De afdeling development wordt vanaf dat moment bijge staan door programmeur/systeemontwerper Sem van den Bos. Het is bijna 25 jaar geleden - op 21 december aanstaande om precies te zijn - dat Kees Magnée, manager van Arcade Gouda, het bioscoopbedrijf binnenstapte. Na eerst bij Metropole Tuschinski in Den Haag te hebben gewerkt kwam hij via de Cineac en wederom Tuschinski uiteindelijk in 1990 in Gouda terecht. Omdat het op 23 december aanstaande maar liefst 40 jaar geleden is dat in Klazienaveen de bioscoop Astra werd geopend en de stuwende kracht achter de hedendaagse exploitatie, Abel Abeln, 30 jaar in het vak zit, werd er eind november een feestje geor ganiseerd waarbij Abel Abeln en Astra in het zonnetje werden gezet. De rol die Abel Abeln in de loop van de jaren ook op bestuurlijk niveau binnen de NFC en haar voorgangers heeft vervuld, deed het NFC bestuur besluiten hem te eren met de titel 'lid van verdienste'. De hiermee gepaard gaande penning werd hem tijdens het verrassings feestje overhandigd door NFC voorzitter Jan van Dommelen.

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 7