z u WIE VEEL REIST... J^ E 3 J O HOLLAND I NIEUWS Op veler verzoek plaatsen we een overzicht van de data waarop HFNin 1999 zal verschijnen. 15 april (deadline: 24 maart) 17 juni (deadline: 26 mei) 12 augustus (deadline: 21 juli) 14 oktober (deadline: 22 september) 16 december (deadline: 24 november) Tijdens de afgelopen Kerst deed zich een onverwachte situatie voor die door het jaar heen welhaast ondenkbaar is! Ik had zomaar een vrij weekend. Geen mens van de redactie van "Weekendcafé" (het onvolprezen Radio 2-programma van de AVRO, elke zaterdag en zondag tussen vier en zes uur 's middags over media, cul-, Cultuur en entertainment...trouwens film is op zaterdag een belangrijk item...) had zin om tijdens Kerstmis te werken. Ik deed nog een zwakke poging eenieder ervan te overtuigen dat, als we wel live op de radio gingen, wij de enige waren, maar "fat chan- ce". Dus, wat te doen? Wegwezen dus! Hotel en vlucht binnen "no time" geregeld, mede dankzij wat bevriende instel lingen, en op naar THE BIG APPLE/ New York. Per slot is een jaar zonder New York, een jaar niet geleefd. De collegae van Pathé Cinemas drukten me op het hart de mogeklijheid van een viewing van de film "Thin Red Line" met beide knuistjes aan te nemen...maar verder wensten ze me een prettige Kerst. Of ik dus maar even wilde werken,...toch? Nou goed dan. De film draaide net twee dagen in het Tuschinski van New York, The Ziegfield Theatre. Op eerste kerstdag die film gezien en ik moet zeggen, je kunt je Kerstmis ook anders vieren. Ik vind de film niet goed, maar dat zal ongetwijfeld aan mij liggen. Ik heb er werkelijk geen kerstbal van begrepen. New York was trouwens wit en een witte kerst had den ze ook daar in geen negentien jaar gezien. Nee, dan de bioscoop op Broadway en 63rd Street. Het is een soort Alfa met net zo'n pro grammering. Een 8- plex met acht Alfa- films. Ik was met mijn 47e vast de jongste die ochtend. Heerlijk publiek, dat ook nog eens applaudisseerde na afloop. Kom daar maar eens om in Nederland...ja ja, na "Titanic". Maar na "Little Voice" of na "Gods and Monsters"? Ik bedoel maar. Anyway, ik zit dit stukje op een Fujitsu(!)-computer te rammen op mijn vakantieadres: Gran Hotel Bahia de Duque Tenerife. Ik had de eindredactie beloofd mijn stukje bijtijds in te leveren en belofte maakt schuld! Het was weer een belevenis met een lijndienst van Transavia te mogen vliegen. Niets ten nadele van die maatschappij, maar die mensen aan boord! Ik had ruim van te voren mijn stoel gereser veerd. Gewoon rij 1 aan het gangpad. Ik kom in het vlieg tuig...en ja hoor: stoel bezet! Een keurige oude baas zat daar pontificaal mijn gereser veerde stoel te bezetten. "Waarom?" vroeg ik hem. Nog voordat de man adem kon halen antwoordde zijn vrouw snibbig dat haar man een prostaatopera tie had gehad en diverse keren per uur naar het toilet moest. Nou, da's genoeg reden om niet moeilijk te doen, per slot ben ik op vakan tie. En ja hoor, minstens veer tien keer is de goede man naar de plee geweest. Ik was best jaloers op hem. Niet vanwege zijn operatie, maar gewoon omdat ik ervan overtuigd ben dat de toiletruimte vele malen ruimer moet zijn geweest dan mijn hoekje aan het raam. En dan die kinderen aan boord! Rennen, spugen, huilen met en zonder tranen, krijsend aan dacht opeisen en maar niet wil len slapen...gruwelijk! Het ligt meestal niet aan de kinderen maar gewoon aan de ouders, maar na een vlucht van ruim vier uur naar Tenerife kan ik vol overtuiging zeggen dat ik werke lijk in condooms geloof. Anyway...ik ben nu met vakantie en dit is het laatste wat ik voor lopig doe. Tien dagen lang geen Pathé, geen Avro-Radio, geen Canal+TV, geen Avro-TV, geen AT5-TV, geen KLM, geen Preview, geen F.I.D. ...een mens is soms gelukkig met wat hij niet heeft. Denk daar maar eens over na. Jac.J.M.Goderie 3 2

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 26