U BUENA VISTA INTERNATIONAL COLUMBIA TRISTAR FOX FILMS CINEMIEN FILMMUSEUM Het voorjaar begint meteen goed met Disney en Pixar's nieuwste avontuur "Een luizenleven" ("A Bug's Life"). Flip is een dappere mier die zijn dorp wil redden van gulzige sprinkhanen. Tijdens zijn zoektocht naar hulp ontmoet hij werkeloze derderangs circusartiesten die hij per ongeluk aanziet voor gevaarlijke vechtersba zen. Zij gaan met hem mee naar zijn dorp, wat tot enorme misverstanden en een spannende ontknoping leidt! Een hartverwarmend verhaal met adembene mende animatie, waanzinnige humor en een uitste kende Nederlandse rolbezetting van onder andere Peter Lusse, Kees Prins, Isa Hoes en Bob Fosko. Blijf vooral zitten voor de hilarische BUG BLOOPERS! "Beloved" is gebaseerd op het boek van Pulitzer Prize winnares Toni Morrison. Sethe (Oprah Winfrey) is haar leven als slaaf ont vlucht. Zij bouwt in Ohio een nieuw leven op maar wordt, letterlijk, achtervolgd door haar verleden. Een indrukwekkend verhaal, prachtig verfilmd door regis seur Jonathan Demme ("The Silence of the Lambs" en "Philadelphia"). Vanaf 11 februari in Tuschinski, Amsterdam. Ook in het nieuwe jaar gaan wij er weer hard tegen aan. Na de horrorfilm "Urban Legend" is het tijd voor humor en romantiek in de twee films die vanaf 11 februari in de bioscopen te zien zullen zijn, "Ever After" en "Madeline". "Madeline" is een familiefilm waarin een weesmeisje de school op stelten zet als men dreigt deze te sluiten. Drew Barrymore is op zoek naar de ware liefde in "Ever After". De volgende film die vanaf 25 februari in de bioscopen gaat draaien is het oorlogsdra ma "The Thin Red Line" met onder andere Nick Nolte, Sean Penn en Woody Harrelson in de hoofdrollen. Julia Roberts en Susan Sarandon schitteren vervolgens in het drama "Stepmom", dat 4 maart in première zal gaan. Last but not least is er "8MM" met Nicolas Cage in de hoofdrol. Deze film zal vanaf 25 maart te zien zijn. In deze thriller speelt Nicholas Cage een privé-detec tive die wordt ingehuurd wanneer een vrouw een ogenschijnlijke "snuff film" in de kluis van haar overleden man vindt. U BVI marketing: Annabel, Carmen, Carolien, Lieke, Marcel en Tanja. In de film "Love is the Devil" brengt regisseur John Maybury een episode uit het leven van de Engelse schilder Francis Bacon in beeld. In de jaren zestig wordt zowel zijn persoonlijk leven als zijn werk sterk beïnvloed door zijn relatie met de jongere en onbezon nen George Dyer. Sir Derek Jacobi en Daniel Craig lij ken uiterlijk sterk op respectievelijk Bacon en Dyer en geven hen op fenomenale wijze gestalte. "Love is the Devil" is vanaf 18 maart te zien in de filmtheaters. Claire Dolan wordt in de gelijknamige film van Lodge Kerrigan gespeeld door Katrin Cartlidge. Claire is een vrouw van Ierse afkomst in New York die zich prostitueert om een grote schuld af te kunnen betalen. Na de dood van haar moeder krijgt zij een relatie met de taxichauffeur Elton (Vincent D'Onofrio), die haar helpt om haar schuld af te betalen. Bovendien kan hij Claire's grote wens in vervulling laten gaan: een baby. Katrin Cartlidge zet een ijzersterke rol neer als Claire, die probeert zich staande te houden in het door Kerrigan vakkundig kil en gestileerd weergegeven New York. "Claire Dolan" gaat 4 maart in première. Anneloes, stagiaire Cinemien Op 11 februari gaat "State of Dogs" in première, het even curieuze als fascinerende verhaal van een overle den hond die geen mens wil worden. De film vertelt het zielenleven van de hond die zich zijn gelukkige leven bij de nomadenstammen op de steppen herin nert en die zijn geloof in de mensheid is kwijtgeraakt nadat hij door zijn baas verlaten werd. "State of Dogs" is een poëtische film over leven, dood en reïncarnatie, waarvan de prachtige fotografie geheel in Mongolië plaatsvond. Op 4 maart is de première van "L'éternité et un jour", de nieuwe film van Theo Angelopoulos, waar voor hij in Cannes de Gouden Palm ontving. "L'éternité et un jour" toont de laatste dag uit het leven van de zieke schrijver Alexander. Op weg naar het ziekenhuis ont moet hij een Albanese vluchteling en ontfermt zich over hem. De kennismaking met dit jongetje en de herinneringen aan vroeger die hem overspoelen, doen hem beseffen dat hij zich zijn hele leven afzijdig heeft gehouden van de alledaagse werkelijkheid. "L'éternité et un jour" is een intieme vertelling waarin het poli tieke heden van de Balkan wordt vervlochten met persoonlijke herinneringen en fantasieën. Chris Oosterom 43

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 36