SHOOTING STAR FILMDISTRIBUTION WARNER BROS. Horrocks) die nauwelijks spreekt, maar de oude songs van onder andere Judy Garland en Shirley Bassey prachtig blijkt te kunnen vertolken. Talentscout Michael Caine (Golden Globe 1999) denkt er een centje mee te kunnen verdienen. Release: 25 februari. Begin maart zal Gouden Beer winnaar "Central do Brasil" van Walter Salles verschijnen. De eveneens in Berlijn bekroonde Fernanda Montenegro gaat met de moederloze Josué op zoek naar zijn vader, een tocht van Rio de Janeiro CS naar Noord- Brazilië. De film ontving de Golden Globe 1999 in de categorie Beste Buitenlandse speelfilm. "The Acid House" van Paul McGuigan gaat 18 maart in première. Een bizar drieluik gebaseerd op drie korte verhalen van Irvine Welsh. Tevens ver schijnt op 18 maart "Henry Fooi". Weer zo'n lekke re, typische Hal Hartley over vriendschap, ambitie en vergevingsgezindheid. Sandra van Noord "LOLITA" wordt binnenkort in de Nederlandse biosco pen verwacht. De inmiddels controver siële film van Adrian Lyne ("Fatal Attrac- tion" en "Indecent Proposal") met Jeremy Irons, Melanie Griffith en Frank Langella in de hoofdrollen. De rol van Lolita wordt weergaloos, verleidelijk en uitdagend gespeeld door de jonge actrice Dominique Swain, die internationaal veel en uitzon derlijk goede kritieken verwierf: "as Lolita, Swain is alarmingly seductive", USA Today, Robert Blanco; Erotic but not pornographic", "As Lolita Dominique Swain is believably seductive and believably childish", People Magazine, Terry Kelleher; "First rate performances. Swain is remarkable", Newsday, Jack Mathews; "A brilliant, politically incorrect movie. A beautifully made portrait of an impossible love,", New York Observer, Erica Jong; "Jeremy Irons performance is dazzling, among his absolute best.", The New York Times, Caryn James; "Ik vond die film van Lyne een meesterstukje waar bij ik van het eerste tot het laatste beeld ademloos op mijn stoel zat", N.R.C. Handelsblad, Hans Ree. Deze positieve reacties op Dominique Swain en de film geven voldoende reden om nieuwsgierig naar de film uit te kijken. Hans Pos John Madden was goed voor drie Golden Globes, te weten: Beste Film Musical/Komedie, Beste Actrice Musical/ Komedie (Gwyneth Paltrow) en Beste Script. Het is de zomer van 1593 en de jonge ster van het Engelse theater, William Shakespeare lijdt aan het ergste wat een toneel schrijver kan overkomen, 'een writer's block'. Hij heeft totaal geen inspiratie en kan geen enthousias me opbrengen voor zijn nieuwe stuk, een komedie 'Romeo en Ethel de Piratendochter'. Intussen wordt hij onder druk gezet door theatereigenaar Philip Henslowe, die dringend een toneelstuk nodig heeft anders wordt zijn theater gesloten. Will doet er alles aan om zijn talent terug te laten keren. Wat hij nodig heeft is een muze. Onverwacht komt zij op zijn pad in de vorm van Lady Viola de Lesseps... Claire, Patty en Martine Dearly Beloved, Hieronder een vrije interpreta tie van een songtekst. Dus ga er eens lekker voor zitten en zing met ons mee. Met je col lega's, uw perso neel, of gewoon lekker in de badkamer. Want je weet dat Hij je wel hoort zingen. En als je dat mooi doet, is er vast wel een plaatsje in het hiernamaals voor je. Kom op, maak je onsterfelijk! maak longen vrij Jezus he knows us And he knows we're right We've been talking to Jezus All our lives maak salto Ahh.. yes we know him And we know he's right He keeps on telling us Everything's gonna be fine krijs als James Brown en verlaat de ruimte waar je nu staat Vanaf 25 februari zal de romantische film "Shakespeare in Love", met onder andere Gwyneth Paltrow, Joseph Fiennes, Geoffrey Rush en Judi Dench in première gaan. Deze prachtige film van O ja. Om het informatieve gehalte op peil te brengen: Vandaag opent "Jezus is een Palestijn", de nieuwe film van Lodewijk Crijns. Wij houden van u (én U, 'tuurlijk), Het Warnerteam 4 5

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 38