t; 40 LU H NFC bedankt Will van Dommelen 'ot het belang rijkste nieuws uit het filmbedrijf van de afgelopen weken behoorde het bericht dat Columbia TriStar International en 20th Century Fox International met ingang van 1 juli aanstaande hun joint venture zullen beëindigen. Voor de Nederlandse markt betekent dit concreet dat er vanaf de zomer twee filmverhuurkantoren zijn waar er voorheen een was die de belangen van beide ondernemingen behartigde. Reden voor de 'scheiding' is de groei van de bioscoopmarkt in de landen waar beide ondernemingen elkaar voorheen een hand gaven, te weten Zwitser land, België, Nederland en Taiwan. Wat de volledige consequenties zijn voor het personeel op het kantoor van Columbia TriStar Fox Films was bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend. Sinds het begin van dit jaar is Rachel van Bommel werk zaam als promotie manager bij RCV Film. Eerder werkte zij als marketing/ bladmanager bij tijd schriftenuitgeverijen Elsevier en Multi Magazines. De functie van promotie manager neemt Rachel over van Esther Kollmann, die de marketing van de films van Argus Film op zich heeft genomen. De heer Gerardus Joseph Hubertus Dujardin is op 11 februari jongstleden op 78 jarige leeftijd overleden. De heer Dujardin was tijdens zijn carriè re in het bioscoopbedrijf o.a. lid van het Hoofdbestuur van de NBB (1962-1972) en lid van het Productiefonds namens de NBB (1967-1977). Het personeel van Euro Cinema in 's-Herto- genbosch reageerde alsof ze er helemaal op waren voorbe reid; ze namen de pasgeboren baby die op het toilet van de Brabantse bioscoop ter wereld werd gebracht door een wan hopige moeder onder hun hoede alsof het een nieuwe collega was. Het tafereel speelde zich hal verwege maart af nadat een van de medewerkers van Euro Cinema in het toilet van het complex een sterk onderkoel de, pas geboren baby aantrof. De jongeling werd voor nader onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis. De toestand van de baby is sindsdien ver beterd. De moeder is door de politie inmiddels opgespoord. Bij Warner Bros. (Holland) B.V. gaat men binnenkort afscheid nemen van personal assistent en print supervisor Thirza Tielbaard. Na tien jaar bij Warner Bros. te hebben gewerkt (waarvan de eerste jaren bij Warner Home Video) gaat Thirza het filmbedrijf ver laten om met haar vriend naar New York te kunnen vertrekken. Richard Woolley is door Het Nederlands Fonds voor de Film benoemd tot intendant. Hij zal deze functie voor de periode van drie jaar vervullen. Woolley moet als intendant marktgerichte filmprojecten helpen ontwikke len. Richard Woolley was van 1992 tot en met zijn vertrek in 1997 onder andere directeur van de Nederlandse Film en Televisie Academie. Hij zal op 1 september aanstaande beginnen met zijn werkzaamheden als intendant. De vacature die ontstond als gevolg van het vertrek van Susanne de Koning bij de afde ling Sales van Buena Vista International is inmiddels inge vuld door Liane Westerwoudt Liane werkt op de afdeling Sales als Booker/Biller. Na een driejarige samen werking hebben RCV Entertainment B.V. en San Eu Maltha besloten per 1 mei aanstaande afscheid van elkaar te nemen. De reden hiervan is verschil van inzicht over het te voeren beleid. Na zich vele jaren te hebben inge spannen om op brancheniveau een gezamenlijk marketing- en communicatiebeleid van de grond te krijgen en zich ver volgens lange tijd voor NFC Marketing te hebben ingezet, besloot Will van Dommelen aan het begin van dit jaar een punt te zetten achter zijn werkzaamheden voor deze stichting als voorzitter. Hij deed dat door zijn functie over te dragen aan Eline Danker. Zowel het NFC bestuur als NFC Marketing wilden dit afscheid niet geheel onopgemerkt voorbij laten gaan. Vandaar dat het NFC bestuur Will van Dommelen bedankte voor zijn jarenlange inzet door hem de Penning van Verdienste jegens het film- en bioscoopbedrijf te overhandigen. NFC Marketing besloot de oud voorzitter tijdens een verras singsbijeenkomst in Amersfoort in de schijnwerpers te zetten.

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 48