'LETTER OF INTENT' LEGT BASIS VOOR BIOSCOOP IN HOOFDDORP h O J 'NEDERLANDSE' BIOSCOOP VAN START UJ O Q. u De directies van Polyfilm B.V. en Schouwburg De Meerse in Hoofddorp tekenden begin maart een 'letter of intent' waarin hun voorne men staat beschreven een bioscoop complex te bouwen op het Raadhuisplein in Hoofddorp. Schouwburg De Meerse verzorgt sinds enkele jaren een beperkte filmprogrammering in de Haarlemmermeer. Daar de publieke belangstelling in Hoofddorp voor film groot is en de stad een groeigemeente is, werd naarstig naar een samen werkingspartner gezocht, die zijn sporen in de Nederlandse exploitatiewereld al ruimschoots had verdiend. Voor Polyfilm, dat al bioscopen exploi teert in o.a. Almere en Zoetermeer, zou een nieuw bios coopcomplex in Hoofddorp een uitbreiding van haar aanwezigheid in zogenaam de groeikernen betekenen en een duidelijk vervolg zijn op het beleid om nieuwe bioscopen in stadscen tra te realiseren. Polyfilm werkt al samen met de Belgische bioscoopketen Kinepolis, dat een reputatie heeft op het gebied van de bouw en uitrusting van ultramo derne bioscopen in heel Europa. Zij beschikken over een uitgekiend bouwsys teem, dat snelle realisa tie mogelijk maakt. Wanneer de bouw- Links J. Gras (Schouwburg De Meerse), rechts A. de Moei (Polyfilm) tijdens de ondertekening. grond beschikbaar is en planolo gische problemen uit de weg zijn geruimd, bouwt Polyfilm binnen een half jaar een bioscoop. Als het aan Schouwburg De Meerse en Polyfilm ligt, hoeft de realisa tie van een bioscoopcomplex in de Haarlemmermeer dus niet lang op zich te laten wachten. Het complex zou, wil de capaci teit zijn afgestemd op de toe komstige groei, 8 zalen met in totaal ca. 1.500 a 2.000 stoelen moeten bevatten. In Amsterdam opende maan dagavond 29 maart jongstle den Bioscoop Het Ketelhuis officieel haar deuren. Deze bioscoop voor de Nederlandse film is een initiatief van Mare van Warmerdam en Ton Schippers. De première van de nieuwe film van Jos Stelling "No Trains No Planes" luidde de feestelijke avond in. Holland Film Nieuws zag tal van prominenten uit de Nederlandse filmwereld, die acte de présence gaven en zichtbaar genoten van de uit stekende sfeer in deze door architect Ramin Visch ont worpen ruimte van het ketel huis van de Westergasfabriek Het Ketelhuis stelt zich ten doel een broedplaats en ont moetingscentrum te zijn voor de Nederlandse film. Naast nieuwe en oudere speelfilms ver toont men ook met grote regelmaat Nederlandse docu mentaires, korte films en animatiefilms Ook zal er in het Ketelhuis live muziek te horen zijn op verwachte en onverwachte mo menten. Op de tijden dat er geen films te zien zijn, zullen de filmzaal en de horecagelegenheid beschikbaar zijn voor verhuur. 2 8

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 67