u BUENA VISTA INTERNATIONAL CINEMIEN COLUMBIA TRISTAR FOX FILMS INDIES FILM DISTRIBUTION "Rushmore" is een eigenwijze komedie over Max Fischer, een zeer bijzondere leerling op Rushmore Academy. Bill Murray is fantastisch in zijn rol van verveelde miljonair! 15 april, alleen in Amsterdam- mis 'm niet! Wat doe je als een marsman (Christopher Lloyd) zijn ruimteschip in je huiskamer parkeert en zich uitgeeft voor je oom? In Disney's komedie "My Favorite Martian" moet journalist Tim O'Hara (Jeff Daniels) kiezen: de marsman's aanwezigheid bekendmaken of hem helpen? Vanaf 29 april in de Nederlandse bioscopen. "The Other Sister" is een romantische komedie van Garry Marshall ("Pretty Woman") met o.a. Diane Keaton en Juliette Lewis. Een uniek en humoris tisch liefdesverhaal dat laat zien dat een "gewoon" leven leiden soms een bijzondere prestatie kan zijn. 20 mei in de bioscoop. Van buitenbeentje tot held?! Adam Sandler is "The Waterboy". Krankzinnige humor, gevaarlijke vrou wen en heftige emotionele uitbarstingen. Een superhit in Amerika. Deze zomer verovert hij Nederland, "The Waterboy". Vanaf 10 juni te zien. BV1 marketing: Annabel, Carmen, Lieke, Marcel, Marjolein en Tanja. Een ware prijzenregen is al neergedaald op "La Vie Revée Des Anges" van regisseur Erick Zonca. De hoofdrolspeelsters zijn meerdere keren verkozen tot Beste Actrice(s) (onder andere in Cannes, European Film Awards) en Zonca is gebombardeerd tot Ontdekking van het Jaar (European Film Awards). Gaan zien dus, deze eerste lange speelfilm van een groot Frans talent. "La Vie Revée Des Anges" is op 1 april in première gegaan. De twee Koerdische hoofdrolspelers uit de film "Journey To The Sun" van de Turkse regisseuse Yesim Ustaoglu werden na de wereldpremière in Berlijn door de Turkse autoriteiten kort vastgehouden van wege hun medewerking aan de film. Oorzaak van alle commotie is de thematiek van het verhaal. De poli tiek naïeve Turkse Mehmet sluit vriendschap met de Koerdische Berzan en wordt zich pijnlijk gewaar van de sociale realiteit in het hedendaagse Turkije. De opnieuw opgelaaide strijd van de Koerden voor een onafhankelijk Koerdistan en de Turkse weerstand hiertegen plaats deze film, die in Berlijn werd bekroond met de Vredesprijs en de prijs voor Beste Europese Film over een actueel maatschappelijk onderwerp, in een zeer actueel daglicht. "Journey To The Sun" is vanaf 29 april te zien in diverse film theaters. Julia James (Jennifer Love Hewitt) dacht dat ze van alle enge verwikke lingen af was, maar schijn bedriegt. Ze gaat daarom met vrienden een welverdiende vakantie vieren op de Bahama's. Daar aangeko men slaat het noodlot weer toe. Deze film "I Still Know What You Did Last Summer" gaat 22 april in de bioscoop draaien. "Still Crazy" is een heel andere film over een band uit de jaren zeventig die elkaar weer gaat opzoeken. De bandleden willen proberen om opnieuw een succes te worden in de muziekwereld, maar dit gaat niet zo gemakkelijk als zij verwacht hadden. Deze komische film gaat 29 april in première. Na deze film krijgen we de lang verwachte film "Bulworth" van Warren Beatty, die vanaf 6 mei gaat draaien. Warren Beatty speelt zelf de hoofdrol in deze komische film. Hij is een senator, die na het afsluiten van een hoge levensverzekering en het inhuren van een huurmoordenaar, de kans schoon ziet om te zeggen wat hij werkelijk van de politiek vindt. Gwyneth Paltrow heeft de Oscar voor Beste Actrice inmiddels in ontvangst genomen voor haar hoofdrol in "Shakespeare in Love". Een goed moment om in mei "Sliding Doors" met deze Gwyneth Paltrow uit te bengen. "Sliding Doors" is een romantische kome die met 'bittere' humor in de trent van "Four Weddings and a Funeral". Geregisseerd door Peter Howitt met als producent Sydney Pollack belooft deze film, net als in Engeland, hoge ogen in de bioscoop te gaan gooien. Ook zal in mei/juni de met twee Oscars genomineer de film "Hilary and Jackie" in Nederlandse première gaan. Het gepassioneerde verhaal van twee bijzonder ÜJ W 3 5

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 74