muzikaal begaaf de zusjes Hilary (Rachel Griffiths - Oscar Nominatie 'Beste Vrouwelijke Bijrol') en Jacqueline (Emily Watson - Oscar Nominatie 'Beste Actrice') du Pre, die door hun genialiteit uit elkaar groeien, maar uiteindelijk door de liefde weer herenigd worden. Een aan grijpend waarge- beurd verhaal onder regie van Anand Tucker. "Sliding Doors" en "Hilary and Jackie" zijn te zien op de NFC Contactdag van 4 mei aanstaande. Alvast het vermelden waard is een tweetal toekomsti ge (najaar)films van Woody Allen: Deconstructing Harry" met o.a. Robin Williams, Demi Moore en Woody Allen en "Celebrity" met o.a. Leonardo DiCaprio, Famke Janssen, Melanie Griffith en Winona Ryder. PARADISO FILMED ENTERTAINMENT Maandag 22 maart was voor Paradiso Entertainment een dag met een gouden rand. Een Oscar voor Bill Condon's "Gods and Monsters" in de categorie "Beste Script gebaseerd op bestaand materiaal" en een absolute nummer 1 hit met Brett Rattner's "Rush Hour". Vooral op dat laatste mocht Paradiso zeer trots zijn. Voor het eerst in hun prille bestaan prijkte een door Paradiso Entertainment gedistribueerde film bovenaan de lijst van best bezochte films. Meer mooie films zullen in de komende maanden door Paradiso in de Nederlandse bioscoop uitgebracht worden. "Xiu Xiu" bijvoorbeeld, het regiedebuut van Joan Chen die tot nu toe vooral bekend is als actrice. Prachtige rollen speelde zij in films als "The Last Emperor", "Golden Gate" en "Heaven and Earth". De acteurs Miou-Miou, Charles Berling en Stanislas Merhar zijn te bewonderen in de film Nettoyage a sec" van Anne Fontaine. De film was genomineerd voor de Gouden Leeuw op het festival van Venetië én voor de Franse César. De meest opvallende titel die door Paradiso wordt uitgebracht is "eXistenZ" van David Cronenberg die op het Filmfestival van Berlijn onlangs in wereldpre mière ging en een Zilveren Beer won. Jennifer Jason Leigh, Jude Law, Willem Dafoe en Ian Holm spelen de belangrijkste rollen in deze eigenzinnige film waar in Cronenberg het spel tot realiteit en de realiteit tot spel verheft. Superspannend Winnaar Publieksprijs Weekend of Terror 1999. POLYGRAM FILMED ENTERTAINMENT PolyGram Filmed Entertainment zal de komende periode twee films uitbrengen. Voor 6 mei staat de nieuwe film van Stephen Frears, "The Hi-Lo Country" gepland. Deze film won op het afgelopen Filmfestival van Berlijn een Zilveren Beer voor de Beste Regie. Stephen Frears regisseert in deze film onder andere het trio Woody Harrelson, Billy Crudup èn Patricia Arquette. Zij zetten een overtuigend drie- hoeksrelatiespel neer met niet al te gunstige afloop. Nadat Jackie Chan het Internationaal Filmfestival Rotterdam twee jaar geleden vereerde met een bezoek in het kader van zijn film "First Strike", besloot hij onmiddellijk om zijn volgende film in Rotterdam op te nemen. "Who Am I" is deze film, die dus deels opgenomen is in Rotterdam. Spektakel, actie, superstuntwerk en sublieme vechtscè nes van en met Jackie Chan maken van "Who Am I" een niet te versmaden actiefilm. Vooral de scène waar in Jackie Chan... Nee, gewoon kijken! "Who Am I" zal vanaf eind mei draaien in de bioscopen. Verder nog een korte blik in de toekomst: "Notting Hill", de romantische komedie van deze zomer met Julia Roberts en Hugh Grant van de makers van "Bean" en "Four Weddings And A Funeral". Wij voorspellen "Bean"-recettes! Mare, Martin, Niels, Olga en Sharmila en Immo. Vanaf 15 april draait "Bride Of Chucky" in de Nederlandse bioscopen. Deze film is alweer het vier de deel uit de succesvolle reeks "Child's Play"-hor- rorfilms. Sinds Chucky voor het eerst verscheen is 3 6

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 75