THREE LINES PICTURES/MOONLIGHT FILMS WARNER BROS. hij uitgegroeid tot cultfiguur, een icoon die staat voor alles wat duivels en kwaadaardig is. In "Bride Of Chucky" maakt de beruchtste pop ter wereld zijn bloedstollende comeback. De speelfilm "Missing Link" (releasedatum 22 april) is een magische, spannende en ontroerende familie film over een jongen die een belangrijke stap zet op weg naar volwassenheid. "My Name Is Joe" is de nieuwe film van de Britse filmmaker Ken Loach. Het is een film over de liefde en speelt zich af - en werd opgenomen - in een volksbuurt in Glasgow. Peter Muller, die de rol speelt van Joe, werd bekroond met de Gouden Palm voor Beste Acteur op het Filmfestival van Cannes. De film is vanaf 22 april te zien in de Nederlandse bioscopen. Vanaf 29 april a.s. kan er weer flink gelachen wor den, want dan gaat de film "Blast From The Past" in première. Een hilarische film en love story over een moderne Adam en Eva (Brendan Fraser en Alicia Silverstone), twee jongeren uit het nucleaire tijdperk, die niet alleen uit twee verschillende werelden, maar ook uit twee verschillende tijdperken lijken te komen. Marjolein Jonker, Assistente Publiciteit "Just the Ticket" verenigt de sterren van "When a Man Loves a Woman" (Andy Garcia) en "Four Weddings and a Funeral" (Andie MacDowell) in een hartverwar mende film. Gary verdient de kost als "tic- ket-scalper"; zwarthandelaar in kaartjes voor allerlei evenementen. Zijn charme en gladde babbel houden hem doorgaans buiten het bereik van de sterke arm, maar zijn vriendin Linda is z'n onver antwoordelijke gedrag zat en verbreekt hun relatie. Hier laat Gary het natuurlijk niet bij zitten. Nederlandse première: 6 mei. Patrick Swayze is terug! In de thriller "Letters from a Killer" van David Carson ("Star Trek; Generations") speelt de ster van toppers als "Dirty Dancing", "Ghost" en "Roadhouse" de ten onrech te ter dood veroordeelde Race Darnell. Op "Death- Row" correspondeert hij met vier vrouwen die niet van eikaars bestaan afweten en hem hun diepste gevoelens toevertrouwen. Wanneer hij toch vrijge sproken wordt komen zijn voormalige penvriendin nen erachter dat ze niet de enige zijn. Eén van hen zweert wraak, maar Race weet niet wie. Nederlandse première: 20 of 27 mei. We hebben de Oscaruitreiking helaas niet zelf live kunnen vol gen dit jaar, maar het wach ten op het och tendjournaal waarin de uit slag eindelijk bekendgemaakt zou worden, werd dik beloond: maar liefst 13 Oscars wist UIP in de wacht te slepen. We zijn uiter aard dolblij met de twee grote Oscarwinnaars: "Shakespeare in Love" en "Saving Private Ryan". Het was wel wat teleurstel lend dat de bijzondere film "The Truman Show" niet in de prijzen gevallen is. We hopen dat de spraakma kende film "ED TV", waarin wederom het leven van een jongeman 24 uur per dag gevolgd wordt, volgend jaar meer succes zal hebben. "ED TV" is een komedie van Ron Howard met o.a. Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Jenna Elfman, Ellen DeGeneres en Elizabeth Hurley en het grote verschil met de Truman Show is, dat Ed zich in tegenstelling tot Truman wel degelijk bewust is van het feit dat hij 24 uur per dag gevolgd wordt. In de Verenigde Staten is "ED TV" al een sensatie. "ED TV" zal vanaf 20 mei in de Nederlandse bioscopen te zien zijn. Claire, Patty en Martine Goodbye Thirza Wij zouden wel graag zo willen zingen Als Leopold, of Engelman, Van ijle, porse leinen dingen En liefde op een hoger plan. Maar, nachte gaal, onze stem is stuk. En ons hart voorgoed gebroken; Wij stamelen schor om wat geluk En om een vrouw die is vertrokken naar New York Thirza gaat na 10 jaar trouwe dienst ons verlaten. In eeuwig dankbare herinnering, Dirk, Francien, Marleen, Heleen, Miranda, Hans, Michiel, Stephany 3 7

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 76