mm J O Cine-Mec in Ede, mediacentrum van de toekomst Hoogste punt Pathé ArenA gevierd Op vrijdag 2 juli is een officiële start gemaakt met de bouw werkzaamheden van een bijzonder 'Taxon-project' ontwor pen door Mecanoo, architectenburo te Delft. Het Multi Entertainment Centre (Cine-Mec) zal neergezet worden langs de A12 bij de afslag Ede. Het mediacentrum is multifunctio neel en biedt een combinatie van informatie en entertainment. door Harold Kerkhof Gerben Kuipers, die met de Taxon Groep nog als één van de weinige onafhankelijke Nederlandse exploitanten ook het Molenstraattheater in Wageningen exploiteert, verge lijkt het centrum met Schiphol, waar de reiziger de wachttijd gebruikt om interesse te tonen in producten waar hij normali ter geen oog voor heeft. Naast de acht bioscoopzalen met in totaal 1200 stoelen, bevat het complex dan ook 2000 vier kante meter expositieruimte, een demonstratieruimte voor de nieuwste communicatie- en mediatechnieken en vierhon derd parkeerplaatsen. Kwaliteit staat voorop: de inrichting is modern functioneel, beeld en geluid zijn van hoog niveau. Vier jaar geleden is Gerben Kuipers begonnen om dit pro ject van de grond te krijgen en hij heeft daarbij nogal wat tegenwerking ondervonden. Zo moest hij aan de normen vol doen die gelden voor zogenaam de publieksgebouwen om de overlast in het gebied te beper ken. Andere vergelijkbare pro jecten in Nederland zijn aan die normen al ten onder gegaan. Gerben Kuipers vindt de gestel de normen niet meer van deze tijd. Zo gelden ze bijvoorbeeld niet voor winkelcentra die dan ook geen vier jaar nodig hebben om van de grond te komen en die een gebied ook niet daad werkelijk iets extra's te bieden hebben. Dat doet dit project juist wel. Het betreft een gebied in Nederland waar weliswaar al veel mensen wonen en werken en waar ook een ziekenhuis is, maar wat betreft commercie nog een niemandsland is. Niet alleen zal dit project de buslij nen, die nu alleen nog passa giers vervoeren op de bezoektij- den voor het ziekenhuis, renda beler maken; ook zal dit project een hoop nieuwe investeringen aantrekken. Bovendien zal het met die overlast wel meevallen, zeker als je bedenkt dat het complex de beëindiging vormt van de lange geluidswal bij de afslag Ede. Uit de met gras begroeide geluidswal steken de zalen van de bioscoop als sculp turen naar buiten. De centrale hal heeft daar ook een plaats gekregen: trappen, zwevende vloeren en de naar binnen ste kende bioscoopzalen bepalen het beeld. De projectieruimten zijn gesitueerd op de bovenste verdieping. Kantoren, vergader ruimten en directieruimten zijn ondergebracht in een apart gedeelte, dat een overzicht heeft op de activiteiten in het gebouw. Gerben Kuipers is niet bang dat - I l het zijn eigen Molenstraat theater in Wageningen zal scha den, omdat hij zich hiermee richt op een ander publiek, een dag uit voor het hele gezin. Het mediacomplex biedt voor elk wat wils. Terwijl de kinderen naar een film van Walt Disney gaan kijken, kunnen vader en moeder zich op de hoogte stel len van de nieuwste mediatech nieken, of digitaal gaan winke len. Door middel van vier enorme banners in de nieuwe huis stijl van Pathé, is op 25 juni jongstleden het bereiken van het hoogste punt van Pathé ArenA (Amsterdam Zuidoost) gevierd. De frisse nieuwe huisstijl is ont wikkeld voor meer eenduidig heid in de bioscopen. In april 2000 zal Pathé ArenA haar deuren openen voor het publiek. Opvallend aan het gebouw is de bijzondere glazen trap aan de voorzijde; per trede zijn verlichtingsarmaturen in drie kleuren opgenomen die aangesloten zijn op een compu tersysteem dat zorgt voor een lichtorgeleffect. Een ander inte ressant aspect aan het gebouw zijn de glazen voorzetwanden die een harmonieus geheel vor men met de trap door de ver lichting die erachter geplaatst wordt. De glazen voorzetwan den, die zich in de foyer op de begane grond en op de eerste verdieping bevinden, vormen de verbinding tussen de veertien zalen met in totaal 3.250 stoe len. Bron: 7 Arts U O FILMZA ENTREE INFOTAINMÊNT MIDDEN ET RESTAURANT ^r ORFCA BEGANE GRC 1 9

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 19