f EEN KRUIMELTJE PUELICITEIT Prijsvraag: De Ontdekking van de hoofdrolspelers The story continues... WERK IN UITVOERING J Een vroege trailer voor de film "Kruimeltje" is al te zien in diverse bio scopen; de eerste affiches worden als teaser al op verschillende strategische punten opgehangen. Hoewel "Kruimeltje" pas in december zal verschijnen zien we nu al de eerste tekenen van de publiciteitscampagne. door Harold Kerkhof De hoofdrolspelers in het verhaal over de marketing en de publici teit rond de film "Kruimeltje" zijn de producent Hans Pos van Shooting Star Film Company, de distributeur Buena Vista Inter national en publiciteitsagente Monique van Schendden. De laatste drukt mij op het hart dat ze nog niet toe zijn aan het maken van keuzes. Eerst is de regisseur Maria Peters in alle beslotenheid bezig de film te monteren, die op 1 oktober af zal zijn. Pas na het zien van de film zal de campagne definitief vormgegeven worden. Hans Pos verklaart de geheimzin nigheid rond de publiciteit ook als strategie: een campagne die direct al zijn geheimen prijs geeft, wordt niet meer interessant gevonden. Het is belangrijk dat de nieuwsgie righeid naar deze Nederlandse productie blijft bestaan en liefst nog extra gevoed wordt. Hoewel Shooting Star ook zelf Op 7 juni jongstleden zijn de opnamen gestart van Eddy Terstall's "Rent A Friend". Na het filmen van low budget films als "Hufters en Hofdames" en "De Boekfilming" heeft Terstall voor dit project meer voorberei dingstijd en draaitijd tot zijn beschikking, onder andere door de steun van het Nederlandse Fonds voor de Film, CoBo, Stifo en het Filmfonds Rotterdam. "Rent A Friend" zal een van de eerste speelfilms worden waarbij in de financieringsopzet gebruik films distribueert, bestond er veel belangstelling van andere distri buteurs voor de film "Kruimeltje". De keuze van Shooting Star was hierbij gevallen op Buena Vista International, omdat deze maat schappij op het gebied van fami liefilms de meeste ervaring bezit en in het verleden heeft aange toond zo'n film goed te kunnen uitbrengen. Hans Pos vertelt hier bij dat van het boek "Kruimeltje" sinds de jaren twintig al zo'n een miljoen exemplaren zijn verkocht, en dat een verfilming van deze klassieker uit de Nederlandse jeugdliteratuur automatisch veel aandacht naar zich toe zal trek ken. Dat weet Monique van Schendden, die werd betrokken bij de specifieke publiciteit, wel te bevestigen. Al bij het uitgaan van de eerste persberichten kwamen er aanvragen uit verschillende hoeken voor een setbezoek. Natuurlijk kwam veel aandacht ook voort uit de sterke cast van de film, waartoe onder anderen Rick Engelkes, Hugo Haenen, Erik van wordt gemaakt van de nieuwe fiscale maatregelen met betrek king tot speelfilms. De komedie wordt geproduceerd door Mare Heijdeman (Jordaan Film) in coproductie met San Fu Maltha (Fu Works) en BNN. Hoofd- en bijrollen worden vertolkt door der Donk en Thekla Reuten beho ren èn natuurlijk wilde men een glimp opvangen van Ruudje Feltkamp, het jongetje dat de rol van "Kruimeltje" vertolkt. Met uitzondering van een klein inter view op het Jeugdjournaal bleef hij tot nog toe afgesloten voor de pers. Of dat in de nabije toekomst gaat veranderen hangt nog van veel factoren af. Setbezoek was gelukkig wel mogelijk, omdat veel scènes buiten werden gespeeld. Het is voor een ieder altijd leuk om te zien wat er gaande is op een filmset en zodoende hebben we in de verschillende media door een praatje en een plaatje al ken nis kunnen maken met de opna mes van de film "Kruimeltje". Hoewel Buena Vista op het gebied van familiefilms zo'n enorme expertise heeft, is de samenwer king tussen deze maatschappij en Shooting Star toch een opmerke lijke. Het is de traditie dat in onder andere Mare van Ugchelen, Nadja Hüpscher, Rifka Lodeizen, Daan Ekkel, Huub Stapel, Victor Löw, Peer Mascini en vele andere. Eddy Terstall zelf schreef het script. De release staat gepland voor januari 2000. december altijd een aantal familiefilms wordt uitgebracht. Een belangrijke con current voor "Kruimeltje" is de Walt Disney productie "Tarzan". Monique van Schendden vindt het vanzelfsprekend dat "Kruimeltje" ook daadwerkelijk die con currentie aangaat. Ze wil daarover nog niet veel zeggen, maar het valt wel meteen op dat de distributie voor de film "Tarzan" ook wordt verzorgd door Buena Vista. In de filmwereld is hierover veel scepsis ontstaan, maar Hans Pos is niet bang voor het zogenaamde "Jaren geleden was er dat idee van een kleine, simpele film over Olivier die ervan droomt een klassieke held te zijn. Ik begon aan een scenario. Eerst omdat ik op dat moment toch even niks te doen had, later omdat het me niet meer losliet." Ron Termaat liep al jaren lang rond met het idee van de film die nu "Lef" heet. Naast het scenario zorgt Termaat ook voor de productie (samen met Marijke Kloosterman) en is hij regis seur van de film. De hoofdrollen zijn voor Viggo Waas, Alice Reys, Rick Engelkes en Victor Reinier. "Lef" zal tij dens het Nederlands Film Festival in pre mière gaan. Het komt niet vaak voor dat de aankondiging van de verfilming van een Nederlands boek zoveel publiciteit teweegbrengt als de bekendmaking van de verfilming van een van de bekendste boeken van Harry Mulisch, "De Ontdekking van de Hemd". Laten we het erop houden dat de combi natie van het boek, de auteur en de filmmakers, Jeroen Krabbé, Ate de Jong en Edwin de Vries, veel ver trouwen doet oproepen in het uit eindelijke resultaat. Om u als lezer van HFN nu al te betrekken bij de totstandkoming van de film hebben we een speciale actie bedacht. De hoofdprijs is het boek "De Ontdekking van de Hemd" gesig neerd door Harry Mulisch, Jeroen Krabbé, Ate de Jong én Edwin de Vries. Het boek is beschikbaar gesteld door Uitgeverij De Bezige Bij. Wat moet u er nu voor doen om dat boek te bemachtigen? Vertel ons welke acteurs volgens u de hoofdrollen zouden moeten spe len in de film "De Ontdekking van de Hemel". De acteurs hoeven niet persé Nederlands te zijn. Laat ons ook weten waarom u tot die keuze bent gekomen. Wees creatief en stuur de inzending vóór 22 sep tember op naar: Holland Film Nieuws Van Eeghenstraat 38 1071 HN Amsterdam. Uw reactie mag ook per e-mail worden doorgestuurd: hfn@worldonline.nl. Natuurlijk heeft u voor de opdracht enige informatie nodig, maar om niet de vliegen voor Jeroen Krabbé's neus weg te kapen door enkele clous van het verhaal te verraden, beperken we ons tot een korte samenvatting en omschrijving van de hoofdperso nen zonder hun functie in het ver haal zelf te veel uit te diepen. Toen God aan Mozes de Tien Geboden dicteerde gaf Hij de mensheid het recht om onder zijn wetten te leven. Nu hij duizenden jaren later de verschrikkingen ziet waar de mens zich ondanks Zijn regels mee bezighoudt - van het vervaardigen van de atoombom tot aan het klonen van mensen- besluit Hij zijn handen van de mensheid af te trekken. Het enige dat God nog met de mens bindt is het manifest de Tien Geboden. Hij wil deze dan ook laten transporte ren van aarde terug naar de hemel. Een mens dat nog geboren moet worden zal deze taak volbrengen en God laat zijn staf engelen speuren naar de twee mensen op aarde uit wiens combinatie van DNA deze laatste Messias kan ontstaan. Max Delius: Natuurkundige. Zoon van een oorlogsmisdadiger en een jodin. Klein, groene ogen en een zwarte haardos. Een zeer verzorgd uiterlijk. Geobsedeerd door vrou wen, neemt iedere nacht een ander mee naar huis. Onno Quist: Alfa-wetenschapper. Zoon van een oud minister presi dent. De beste vriend van Max. Niet geïnteresseerd in lichamelijke drif ten noch in zaken van materiële aard. Ziet er smoezelig uit. Ada Brons: Een begenadigd violiste uit een burgerlijk Leids gezinnetje. Moeder van het kind van een van hen. Niet echt wereldwijs. "De Neo-maagd Maria". Dit keer echter een niet geheel onbevlekte ontvan genis. Quinten: "De Uitverkorene". Een stille, zeer intelligente jongen met een bovenmatige belangstelling voor gebouwen. We zien zijn ont wikkeling van nul tot zeventien. Laten we hem dus maar als oudere puber nemen: buitenaards mooi en ongrijpbaar in zijn doen voor zowel Onno als Max. Deze bijdrage kwam tot stand dankzij de medewerking van Tim Sweys. DE ONTDEKKING VANDE HEMEL Geheimzinnigheid Veel aandacht Een opmerkelijke samen werking Vervolg op pagina 22 DE ONTDEKKING VAN DE HEMEL ROMAN 20 2 1

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 20