z I 19e Nederlands Film Festival NEDERLANDS FILM FESTIVAL Zfi Ui CL lil Q door Jacques van Heijningen 22 september - i oktober 1999 Utrecht chts Nieuwsblad blad Rivierenland rsfoortse Courant s Dagblad Hallo met het Nederlands Film Festival. Nee, die is er even niet, ...of hij wat? De Pen waar wil nemen voor René Scholten want die heeft het op het ogenblik te druk en moet ook nog op vakan tie? Nou, ik zal het hem vragen. Hoeveel woorden? 300? oké 'k geef het door. Een simpele vraag voor een schrijver, maar voor mij betekent dat natuurlijk weer dat ik dit nu een paar uur voor de deadline zit te schrijven. Waar moet ik het nu toch in godsnaam over hebben. Niet dat er niks te melden valt over het laatste Nederlands Film Festival voor de eeuwwisseling, maar dat staat volgende maand uitgebreid in alle kranten, (nu al 111 woorden, dit gaat goed!). Afgelopen week hebben we het wereldnieuws gehaald met de Beste Film van De Eeuw "Turks Fruit" van Paul Verhoeven en Rob Houwer. De stad Utrecht heeft landelijk gescoord met het verbie den van de 'Walk of Fame'. Voor mij is dit mijn laatste Festival, ook al nieuws. Deze week hebben we ook nog de ope- ningsfilm gekozen van een bij zonder aanstormend talent ("Unter den Palmen" van Miriam Kruishoop, red.) 'In the Picture' dit jaar Matthijs van Heijningen, de NFTA en een hommage aan Gerard van den Berg. Bijna 100 premières en meer dan twintig speelfilms in competitie en niet te vergeten de vele documentai res. Korte films en tv-drama's zullen de doeken vullen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Naast de bekende bioscopen zal dit jaar ook de Stadsschouwburg meedraaien met onder andere het Gala van de Nederlandse Film van de Eeuw en op het Neude zal de nieuwe Cinema Boulevard (de in ere herstelde reizende bios coop) zijn première beleven. Het ligt niet aan mij als het laatste festival van de eeuw ook één van de betere (zo niet de beste) wordt. Ik heb tien jaar lang gezegd dat ik de leukste baan in Nederland heb en dat is gelukkig nog steeds zo. Maar de nieuwe baan als (eerste in Nederland) Filmcommissioner en directeur van het Rotterdams Fonds voor de Film kon ik natuurlijk niet laten schieten. Mocht u, na eerst minstens tien films gezien te heb ben, naar de Slotavond van het festival willen komen, dan kunt u gelijk langskomen op mijn afscheidsfeestje in de grote zaal van de Jaarbeurs. Er is plaats voor 2000 mensen, geen bloemen wel cadeautjes! Zo, ik hoop dat René Scholten volgende keer wel tijd heeft voor de Pen. "Dinsdag 7 september 1999 verschijnt de festivalkrant van het Nederlands Film Festival. Met daarin het complete festival-aanbod, van filmprogramma tot bijzondere evenementen tijdens het festival, inclusief achtergronden. Elke filmprofessional en elke filmliefhebber zal er weer reikhalzend naar uitzien. Een podium derhalve waar u zich uitstekend kunt presenteren. Ik kan het u van harte aanbevelen" De festivalkrant van het Nederlands Film Festival verschijnt op 7 september als bijlage bij Utrechts Nieuwsblad, Dagblad Rivierenland, Amersfoortse Courant en Veluws Dagblad. Bovendien worden er nog eens 65.000 exemplaren verspreid in bioscopen, VVV kantoren, horeca-gelegenheden in de Randstad en op het festival zelf. Totale oplage 200.000 exemplaren. Bel voor adverteren met Martin van der Lubbe: 030-6399211- Fax 030-6399460. Jacques van Heijningen directeur Nederlands Film Festival 2 6

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 24