u ft BUENA VISTA INTERNATIONAL "Runaway Bride" Julia Roberts en haar "Pretty Woman" tegen speler Richard Gere zijn weer herenigd in deze fantastische film! Gere speelt een journalist die erachter wil komen waarom een mannenver- slindster, gespeeld door Roberts, tel kens haar bruide- gommen bij het altaar laat staan. Vanaf 9 septem ber te zien. "Inspector Gadget" Een klungelige en ietwat naïeve bewaker (Matthew Broderick) wordt opgeblazen in 1000 stukjes door de beruchte onderwereldfiguur Claw (Rupert Everett). Een mooie onderzoekster zet hem weer in elkaar met talloze extra accessoires zodat hij 's werelds beste politieagent kan worden! Een grappige avonturen film met verrassende special effects... GoGoGADGET! Vanaf 7 oktober te zien in de Nederlandse en originele versie. "The 13th Warrior" Een Arabische afgezant (Antonio Banderas) wordt ingelijfd door een groep Viking-krijgers om een bevriend koninkrijk te helpen bij het afweren van een mysterieuze vijand die alles op zijn pad levend verslindt. Vanaf 7 oktober te zien. "De Rode Zwaan" Een fantasievol en spannend avontuur gebaseerd op het succesvolle boek van Sjoerd Kuyper. Beleef samen met Jacob en Neeltje sprookjesachtige avonturen met de Karpermannen en het Houtvolk. Vanaf 14 oktober in de bioscoop. CINEMIEN In "Los Amantes Del Circulo Polar" vertelt regisseur Julio Medem met adembenemend mooie beelden een intrigerend verhaal over een liefde die voorbestemd lijkt. Ana en Otto ontmoeten elkaar voor het eerst op achtjarige leeftijd en voelen zich al meteen onweer staanbaar tot elkaar aangetrokken. Vanaf dat moment raken hun levens op allerlei manieren met elkaar verbonden. Als tieners zijn ze geliefden, door omstandigheden verliezen ze elkaar uit het oog. Vanaf dat moment zijn ze allebei op zoek naar iets dat dich terbij is dan het lijkt. Totdat het lot hen jaren later zal herenigen binnen de poolcirkel. Of is het toeval toch sterker dan het lot? Vanaf 30 september in de filmtheaters. School's out, and so is Steven Carter! "Get Real" is het debuut van de Engelse regisseur Simon Shore. De zes tienjarige Steven heeft alleen zijn beste vriendin nog maar durven vertellen dat hij gay is en verliefd op een van de populairste jongens van de school. Deze blijkt ook gevoelens voor Steven te hebben, maar in het openbaar wijst hij hem af uit angst zijn stoere imago te verliezen. "Get Real" is een vaak komische en ook erg herkenbare film. Zo danst op het schoolfeest nie mand met de persoon waar hij eigenlijk mee zou wil len dansen. Te zien vanaf 14 oktober. Xander COLUMBIA TRISTAR FILMS Op 23 september gaat de film "Go" in première. In deze komedie volgen ontwikkelingen elkaar in hoog tempo op vanuit het perspectief van drie verschillende partijen. Een aantal jongeren komt terecht in de onderwereld van Los Angeles. Supermarktcollega's Ronna (Sarah Polley) en Claire (Katie Holmes) proberen snel geld te scoren om de huurachterstand te kunnen betalen. De Britse Simon (Desmond Askew) en zijn vriend Marcus (Taye Diggs) rijden in een gestolen auto rond in Las Vegas en gaan van het ene feestje naar het andere. Adam en Zack, een stel tv-acteurs, raken verwikkeld in een drugsdeal. Waar zijn ze in beland? Wat hebben ze met elkaar te maken? "Big Daddy" is de volgende film die wij uit gaan brengen. Deze komedie is in Amerika gigantisch geo pend. De 32-jarige Sonny (Adam Sandler) houdt zich erg afzijdig van verantwoordelijkheden. In een poging zijn bijna-ex-vriendin te imponeren, adopteert hij de vijfjarige Julian. Ouderschap blijkt lastiger te zijn dan hij had kunnen vermoeden. Sonny kiest voor een zeer onconventionele benadering van het probleem. FILMMUSEUM Na een periode van betrekkelijk rust aan het releasefront (maar met een ware run op het museum tijdens het grote Deneuve-program- ma) staat in sep tember een drietal releases op stapel. "Inqiuetude" is een filosofisch getint drieluik van de inmiddels negentig jarige Portugese meester Manoel De Oliveira. In drie ver halen belicht hij op lucide en humoristi sche wijze verschil lende aspecten van de sterfelijkheid. De première is op 9 september. Dood en sterfelijkheid is eveneens het onderwerp van de Japanse film "After Life". Deze film speelt zich af in het hiernamaals, waar overledenen de kans krijgen om de 3 5

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 33