PARADISO ENTERTAINMENT NEDERLAND RCV FILM DISTRIBUTION eeuwigheid in te gaan met slechts één herinnering: hun meest dierbare. De lichtvoetigheid waarmee regisseur Kore-eda leven en dood aan bod laat komen, maakt van "After Life" een bescheiden meesterwerk. De première is op 16 september. Van een geheel andere orde is de Tsjechische dorpskro niek "The Way Through The Bleak Woods" van Ivan Vojnar. In deze film, die zich afspeelt aan de vooravond van de Eerste Wereldoorlog, strijkt een Weense tandarts neer in een Boheems dorpje, waar hij de geslotenheid van de dorpsgemeenschap leert kennen. Dialogen spelen een ondergeschikte rol in deze film. De beelden, gescho ten in prachtige zwart/wit Cinemascope, vertellen het verhaal. De première is op 30 september. Chris Oosterom Moonlight Films, voorheen partner van Three Lines Pictures met wie ze onder meer de films "Letters From A Killer" en "Just The Ticket" heeft uitgebracht, laat het Nederlandse publiek vanaf 23 september genieten van de spannende actiethriller "Judas Kiss". Een actievol ver haal over kidnapping, list en bedrog. De hoofdrollen zijn weggelegd voor Carla Gugino, Gil Bellows, Simon Baker-Denny en Til Sweiger. Verder schitteren in "Judas Kiss" onder meer Emma Thompson en Alan Rickman. Het publiek dat "Judas Kiss" al gezien heeft reageerde laaiend enthousiast met ondermeer uitspraken als "Carla Gugino is the sexiest actress out there", "Sexier than 100 'Basic Instincts'", "Knockout crowd-pleaser introduces new talents". Moonlight Films heeft een zeer succesvolle markt achter de rug op het Cannes filmfesti val. Enkele films die daar zijn aangekocht: de komedie "Drowning Mona" met Danny DeVito, Betty Midler, Neve Campbell en Jamie Lee Curtis, de thriller "Simpatico" met Sharon Stone, Nick Nolte en Jeff Bridges, de komedie "Beautiful Joe" met Sharon Stone en Billy Connolly, "The Emperor And The Assassin", de film die in Cannes de Internationale Prijs van Techniek heeft gewonnen en "R'xmas" de nieuwste film van Abel Ferrara met Annabella Sciorra en John Leguizamo. "Hartverscheurend, geestig en zeer persoonlijk....", "Uiterst verwarrend en schokkend....", "Een van de wei nige films die een onuitwisbare indruk achterlaat...","Uniek en niet te missen....". Het zijn maar enkele quotes over Todd Solondz' "Happiness", waarin hij op magistrale wijze het doen en laten van een twaalf tal personages, van wie de levens allemaal min of meer met elkaar verbonden zijn, beschrijft. Vanaf donderdag 19 augustus kan iedereen zich laten overtuigen waarom deze film zo'n onuitwisbare indruk achterlaat. Vermist21 oktober 1994 trokken de filmstudenten Heather Donahue, Joshua Leonard en Michael Williams het uitgestrekte Black Hills Forest van Maryland in om een documentairefilm te draaien over de beruchte plaat selijke legende "The Blair Witch". Ze verdwenen spoor loos. Een jaar later vond men filmopnamen van hen terug, met beelden van hun vijfdaagse speurtocht en de angstaanjagende gebeurtenissen die tot hun verdwijning zouden leiden. Ga naar http://www.blairwitch.com en huiver. Bekijk alvast gedeelten van de filmopnamen en werp een blik op de aantekeningen die de vermiste Heather Donahue tijdens haar tocht maakte! "The Blair Witch Project" van Daniel Myrick en Eduardo Sanchez (script en regie) ging tijdens het Filmfestival van Cannes ("Director's Fortnight") dit jaar in première. Momenteel trekt de film volle zalen in de US. Vanaf oktober ook in Nederland. HE'S BACK BABY, YEAHÜ! "Austin Powers: The Spy Who Shagged Me" is verplette rend geopend in Amerika. Dit is de grooviest opening voor een komedie ever. SHAG IT BABY! In "Austin Powers: The Spy Who Shagged Me" is beauti ful stranger Mike Myers te zien als de titelheld in deze sensationele komedie. Naast de rol van Austin Powers speelt hij ook de rollen van Austin's aartsrivaal dr. Evil ('T didn't spend six years in Evil Medical School to be Mr. Evil!") en zijn handlanger, de vraatzuchtige Schotse moordenaar Fat Bastard. De beroemdste spion is samen met CIA agente Felicity Shagwell ("Shagwell by name, shag very well by reputa- tion") vanaf 9 september te zien in de bioscoop. IT'S GOOD TO BE ME! Ook binnen onze kantoormuren is het shagadelic avon tuur begonnen. Verheugd verwelkomden de twaalf klei ne dwergen de komst van opperdwerg Dirk. De eerste grote verandering heeft al plaatsgevonden. In de ijskast ligt nu bier! OH BEHAVE! Overige mededelingen: vanaf 16 september draait de spannende politiethriller "The Corrupter" in de bios coop. Een spectaculaire actiefilm met (Marky) Mark Wahlberg ("Boogie Nights") en Chow Yun-Fat ("The Replacement Killers"). Robert Altman's nieuwe film "Cookie's Fortune" is een hilarische misdaadkomedie met hoofdrollen voor Glenn Close, Julianne Moore en Liv Tyler. Te zien vanaf 12 augustus. In "The Thomas Crown Affair" speelt Pierce Brosnan de rijke, succesvolle zakenman Thomas Crown. Hij heeft alles wat een mens in het leven nodig heeft. Crown is alleen steeds weer op zoek naar een nieuwe uitdaging. Hij steelt de duurste en vooral best beveiligde schilderij en puur voor de sport. Uiteraard verdenkt niemand deze gerespecteerde zakenman... behalve Catherine Banning 3 6

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 34