UNIVERSAL PICTURES (BENELUX) UPSTREAM PICTURES WARNER BROS. (Rene Russo). Zij wordt aangesteld om een schilderij van Monet, Crown's laatste aanwinst, op te sporen. Zij is ervan overtuigd dat Crown de dief van het gestolen kunstwerk is en om dit te bewijzen is zij bereid om een intieme relatie met hem te beginnen. Ze raken verstrikt in een gevaarlijk spel, waarbij slechts een van hen kan winnen... In "The Thomas Crown Affair" spelen tevens Denis Leary als detective Michael McCann en Faye Dunaway (die in de originele versie de rol van Catherine Banning vertolkte met Steve McQueen als tegenspeler). Voor de film "The Thomas Crown Affair" is de met een Oscar bekroonde song "The Windmills of your Mind" opnieuw bewerkt door Sting. "The Thomas Crown Affair"zal vanaf 19 augustus aanstaande te zien zijn in circa 50 bioscopen verspreid over heel Nederland. "Notting Hill" en "Kabouter Plop" hebben een fantasti sche start gehad en behoren 'inmiddels tot de absolute toppers van deze zomer. Net als iedereen zijn we be nieuwd naar de lange benen van deze films, maar daar hebben we, waarschijnlijk net als iedereen, het volste vertrouwen in. Op 2 september staat onze volgende release gepland: "Nachtvlinder", een sprookje van Herman van Veen. Naast Babette van Veen, Arthur Kristel en Herman van Veen zelf hebben vele bekende Nederlandse acteurs in deze film hun draai gevonden. Na "Nachtvlinder" blijft het wat releases betreft even tjes rustig tot midden november, wanneer "Mickey Blue Eyes" uitkomt. Hugh Grant raakt hierin door zijn toe komstige bruid (Jeanne Tripplehorn) tegen wil en dank verzeild in een maffiose schoonfamilie, wat leidt tot geweldig komische situaties. Er wordt nu al hard gewerkt aan de toekomstige titels, waarbij het ook aan Nederlandse films zeker niet zal ontbreken. "De Füke" bijvoorbeeld, opgenomen in Friesland met onder andere Peter Tuinman en Syb van der Ploeg en geregisseerd door Steven de Jong en "Lek", een film van Jean "All Stars" van de Velde. Met verdere titels als "The Green Mile" (Tom Hanks), "Angela's Ashes" (regie Alan Parker) en de nieuwe Coen Brothers krijgt de releaselijst van Universal Pictures steeds imposantere vormen. Olga, Martin, Mare, Niels en Immo Op 9 september aanstaande brengt Upstream Pictures de nieuwe film van Ian Kerkhof, "Shabondama Elegy", uit. De film is een liefdesgeschiedenis met een wrange wen ding, waarin Kerkhof opnieuw (na "Naar De Klote") veelvuldig gebruik maakt van de technieken die de digi tale camera en digi tale montage bie den. Met Thom Hoffman en de Japanse porno actrice Hoshino Mai in de hoofdrol len. Vervolgens is vanaf 30 september aan staande, na de pre mière op het Nederlands Film Festival binnen het kader van 'Rembrandt op cel luloid', "Rembrandt van Rijn" van Charles Matton te zien in de Nederlandse bioscopen. Met Klaus Maria Brandauer als Rembrandt, Johanna ter Steege als Saskia en Caroline van Houten als Geertje. Het is een prachtig vormgegeven film over het persoonlijke leven van een van 's werelds grootste kunstenaars die een bewogen leven leidde. Op 21 oktober gaat "Mifune's Last Song" in première, na "The Idiots" en "Festen" de volgende Dogma film (Dogma 3), die zeker weer de harten van het Nederlandse publiek zal veroveren. Kresten hoort de dag na zijn huwelijksnacht dat zijn vader is overleden. Om de begrafenis te regelen en te zorgen dat zijn achterlijke broertje nieuw onderdak krijgt moet hij naar zijn geboortedorp, waar hij al tien jaar niet geweest is. Met de bedoeling zo snel mogelijk terug te keren naar Kopenhagen, vertrekt hij. Carine lamin AFSCHEID DEEL 3 Na de vorige twee stukjes, waarin we afscheid hebben genomen van twee bijzondere collega's (Thirza en Dirk), is dit het moment om, als huisschrijver van Warner Bros., mijn eigen afscheid te schrijven. Jawel, u bent verlost van deze niet relevante stukjes, die niet over synopses gaan maar puur tot stand gekomen zijn door grillen in mijn hoofd en een gigantisch tijdsge brek (sorry voor de extra telefoontjes die je moest ple gen, Riet!). Het was altijd ons streven om ook de stukjes van de andere distributeurs mee te zuigen in een groter, creatiever geheel, hetgeen gelukkig mislukt is. Stel je 'ns voor, dat lezers eerst naar de laatste pagina's zappen in plaats van naar de artikelen die wél relevant zijn voor onze branche. Dat zou niet echt leuk zijn tegenover Riet, die elke keer weer een heel goede Holland Film Nieuws verzorgt en die ik hierbij wil bedanken voor een uiterst prettige, motiverende, vaak last-minute, maar altijd weer leuke samenwerking. Datzelfde geldt, en dan schrijf ik namens het hele WB-team, voor onze top-stagiaire Stephany, die ons een dag eerder dan ik gaat verlaten. Trouwens, denkt u maar niet dat u de Warner-stukjes voortaan met een gerust hart over kunt slaan... Groeten namens Heleen, Marleen, Francien, Hans, Miranda, Veerle en Stephany, Michiel 3 7

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 35