H U X First Floor Features, de pro ductiemaatschappij van Laurens Geels en Dick Maas gaat verhuizen. Na enkele jaren Almere is de tijd blijkbaar rijp om terug te gaan naar Amsterdam. Daar neemt het team haar intrek in een pand aan de Czaar Peterstraat 213 (1018 PL AMSTERDAM). Telefoon: 020-3302222 Fax: 020-6227282 Jacques van Heijningen, de man die in Nederland vooral bekend werd als de energieke directeur van het Nederlands Film Festival, wordt met ingang van de volgende maand directeur van het Rotterdams Filmfonds. Het fonds uit Rotterdam houdt zich bezig met het bevorderen van het maken van films in de regio. Wie Van Heijningen gaat opvolgen als directeur in Utrecht was bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend. Vanaf 1 september zal voor malig persvoorlichtster en assistent producer van First Floor Features (FFF) Sara Höhner werkzaam zijn bij Pieter van Huystee Film TV Producties. Sara heeft maar liefst dertien jaar voor FFF gewerkt. Haar werkzaamheden worden voorlopig overgenomen door Jeroen Hasenbos. De NFC neemt 1 september aanstaande afscheid van Diana Stobbe. Duizendpoot Diana, die voor vrijwel alle stichtingen en verenigingen van de NFC werk verrichtte, zal met ingang van de volgende maand gaan werken voor de loco burge meester van Almere. Esther Kollmann, voormalig medewerkster van RCV, is sinds tweeënhalve maand werk zaam bij Cinemien Film Videodistributie Esther zorgt voor de publiciteit en promotie van alle Cinemien films. Met de benoeming van Esther is een nieuwe invulling gegeven aan de positie die vrij kwam als gevolg van het vertrek van Lidy Peters die werd benoemd als co-directeur van het Filmtheater Hilversum. Het kan u niet zijn ontgaan dat 20th Century Fox met ingang van 1 juli jongstleden zelfstandig is geworden. Mocht u niet helder voor de geest staan wie er werkzaam zijn op het kan toor van Fox, laat ons de mede werkers even op een rijtje zetten. De General Manager is Guy Scott, de man die voorheen lei ding gaf aan het distributiekan toor van Fox in Zweden. Pim Hermeling is marketing manager. Hij wordt bijgestaan door Marguerite Frohwein. De sales afdeling wordt gevormd door Gabriella Boonen (sales manager) en Annemiek van der Meer. De man die ervoor zorgt dat de afdeling financiën naar wens kan werken heet Pieter Cosijn. Netherlands Fox Film Corporation BV, zoals de onderneming formeel heet, is te vinden aan de Postjesweg 175 1062 JN in Amsterdam. Telefoon: 020-5106988, faxnummer 020-6694818 Ad 's-Gravesande, tot voor kort directeur van de Nederlands Film en TV Acade mie, is benoemd tot pro grammadirecteur van de AVRO. Hij begint in januari als de ver huizing van de filmacademie achter de rug is. Michiel Schenkius verlaat per 16 augustus Warner Bros. (Holland) B.V. om bij R.C.V. Film Distribution een nieuwe uitdaging aan te gaan. Per 1 september zal hij zich daar in de functie van junior marke ting manager gaan bezighouden met de media-inkoop, een deel van de productie daarvan, het opzetten van de nieuwe website en regionale marketing. Ook Francien Schuursma gaat Warner Bros (Holland) B.V. verlaten. Francien wordt hoofd publiciteit en promotie bij uitgeverij De Bezige Bij. Bij Pathé Cinemas is Hajo Binsbergen benoemd als marketing manager. Hajo volgt daarmee Heleen Niele op, die op interim basis werkzaamheden voor Pathé verrichtte. Mocht u de verjaardagska lender van het film- en bioscoopbedrijf weer willen aan vullen, dan hebben wij weer enkele nieuwe wereldbewoners voor u: Jan van Aert, booker bij RCV, en Leonie van de Mortel, operateur bij het Springhaver Theater in Utrecht, zijn op 7 juni ouders geworden van zoon Sam. De familie Geels (First Floor Features) werd op dezelfde dag verblijd met de geboorte van Zelda Elisabeth en Sammie Alexandra. Esther de Groot tenslotte, van Columbia TriStar Films, meldde de veilige landing van super dochter Loïs op 14 juni.

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 7