2002: een bruisend Bio-jaar Bio-Kinderrevalidatie Het zal u hopelijk niet ontgaan zijn dat Bio-Kinderrevalidatie dit jaar 75 jaar bestaat. Vanwege dat jubileum vindt er een aantal bijzondere activiteiten plaats. Toch staat niet alles staat in het teken van de 75 jaar. Dat hoeft ook niet, als Bio haar werk er maar (beter) door kan doen. Froger verkoopt Bio-borden Door Jeroen Huijsdens Avontuurlijke vakanties Tien gezinnen brachten van 3 tot en met 16 augustus hun vakantie door op het terrein van Bio-Kinder revalidatie in Arnhem. De gezinnen met in totaal twintig kinderen, waar van twaalf lichamelijk meervoudig gehandicapten, verbleven in vijf bungalows en vijf tenten. Dankzij een groep van dertig vrijwilligers was er een uitgebreid activiteiten programma. De groepen kinderen van zes tot en met twaalf jaar maak ten een wereldreis dankzij het cen trale vakantiethema 'Een reis om de wereld in veertien dagen'.Voor de oudste groep was er een speciaal programma. Vooral het onder bege leiding duiken met zuurstofflessen in het Bio-zwembad maakten onder de tieners grote indruk. in zijn visrestaurant Oesters aan de Brink in Laren, te gaan verkopen. De opbrengst gaat volledig naar Bio-Kinderrevalidatie Lotte Schipper en haar moeder werden in het Emma Kinder ziekenhuis onder andere door Beb Brul bezocht. FotograafJeroen Huijsdens Het bezoek dat René Froger enkele maanden geleden bracht aan Bio- Kinderrevalidatie in Arnhem, kreeg onlangs een sym pathiek vervolg. Froger bleek zo enthousiast over de zogeheten Bio- borden die door gehandicapte kin deren worden geschilderd, dat Duiken in het Bio-bad. Fotograaf: Walter Rijnberg hij besloot deze Bio-Filmveiling Van 14 tot en met 23 oktober vindt de Bio-Filmveiling plaats. Filmliefhebbers kunnen onder andere een bod uitbrengen op de FreemanT porter jas van Cas Jansen uit Volle maan, de speci aal geprepareerde neus van Tante Kato uit Pietje Bell, diverse Loenatik-items en zeker niet in de laatste plaats vier entreebewij zen voor een familie voor de Europese première van Spy Kids 2 in Disneyland Parijs. Dit is inclusief drie dagen toe gang tot Disneyland en overnach tingen. Voorts zullen er ook enke le items uit Minoes en Ja zuster, nee zuster geveild gaan worden tijdens het Bio-Kunstgala van 16 november. De opbrengst van de filmveiling gaat naar Bio. De film- veiling werd mogelijk door de loyale medewerking van Wanadoo, Ricardo.nl en alle film verhuurders en producenten die items beschikbaar wilden stellen. Kijk op www.wanadoo.nl, www.ricardo.nl of www.bio-kin- derrevalidatie.nl De website van Bio-Kinder revalidatie is overigens vernieuwd en zeker een bezoek waard. HOLLAND FILM NIEUWS - 33

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 33