Streep door Utopolis The Space bereikt hoogste punt Ondergang dreigt voor Filmfoyer Tilburg op locatie Bioscoopconcern Polyfilm heeft half september de bouw van de bioscoop Utopolis in het nieuwe attractiepark Cape Holland in Den Helder stopgezet. Rendabele exploitatie werd onmogelijk door het besluit van de gemeente om de komst van gokkasten te blokkeren. De geplande opening begin oktober is niet doorgegaan. Directeur Boudewijn Muts van Polyfilm liet eind september in het Noordhollands Dagblad weten dat de behendigheidsspelen en gok kasten belangrijk waren voor de rendabiliteit van het project. Muts: 'We hebben zelfs extra geïn vesteerd. Nu de exploitant van de automaten zich heeft teruggetrok ken is het voor ons niet meer renda bel te maken.' Muts zegt net als de andere gedupeerde ondernemingen Deze zomer ontving Holland Film Nieuws een foto van de nieuwe bioscoop The Space in Hengelo. Inmiddels is het hoogste punt bereikt. Architect Maarten üouwe Bredero. Foto - Slagboom Peeters Luchtfotografie -Jacqueline Midavaine, Vliegveld Teuge The Space ligt midden in het uit gaanscentrum van Hengelo. Links zijn de twee kleine zalen te zien; rechts de grote zaal. The Space heeft straks vijf zalen en 850 stoelen. De hele begane grond wordt een horeca-etablis- sement. En daar is niet alleen steak met frites te eten. De kok van een populair Hengeloos eetcafé is aan gezocht om voor het film publiek te kokkerellen. Ook komt er een podium voor optredens. The Space gaat open voor de Kerst. In januari volgt de feestelijke ope ning. een claim bij de gemeente neer te zullen leggen. Hij noemt de schade voor het project gigantisch. Muts: 'We wachten af wat gemeente en projectontwikkelaar Libéma gaan doen, maar ik heb er een zeer zwaar hoofd in dat we er op de korte termijn nog uitkomen.' Bron: Noordhollands Dagblad, 18-09-03 Ontsteltenis bij Filmfoyer Tilburg en de Associatie van Nederlandse Filmtheaters (ANF) nadat bekend werd dat de Tilburgse wethouder voor cultuur Hugo Baxks kenbaar maakte fors te gaan bezuinigen op de subsidie voor het film theater. Mocht de gemeente niet bereid zijn de korting van 200.000,- op de subsidie voor het theater te heroverwe gen dan zullen alle filmacti- viteiten met ingang van 1 janu ari aanstaande moeten worden gestopt. Zowel Filmfoyer Tilburg als de ANF hebben protest aangetekend tegen het voorgenomen besluit. 14 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 14