WIE HEBBEN KEES DE JONGEN GEMAAKT? Op 23 mei begonnen de opnamen van 'Kees de jongen' in een voormalige school op het Roelof Hartplein in Amsterdam-Zuid. Tot midden juli werd er volop op locatie gefilmd in de Jordaan en op andere plekken in de stad, waarbij het een hele klus was om het oude sfeervolle Amsterdam van 1895 te reconstrueren. Zo werd bijv. op een zondagochtend de Dam afgezet en is een hele straat in de Jordaan teruggebracht naar 1895. De gevels van die straat zijn later in de studio neergezet voor de interieur-opnamen. Er zullen nog heel wat effecten moeten worden toegevoegd in de post productie om het geheel er helemaal authentiek uit te laten zien en om de fantasiebeelden van Kees zo goed mogelijk weer te geven (wat te denken van een in Kees' dromen instortende Westertoren?). Producent van de film is Matthijs van Heijningen die nogal wat ervaring heeft met klassieke boekverfilmingen als 'Ciske de Rat' (zo'n 1,6 miljoen bezoekers), 'Eline Vere', 'Op Hoop van Zegen' en 'Van de Koele Meren des Doods'. Regisseur is André van Duren, bekend van succesvolle televisieseries als 'Pleidooi' en 'Een Tijd van Leven', die eerder al de historische jeugdfilm 'Mariken' maakte. Zowel op Cinekid als het Nederlands Filmfestival won deze de publieksprijs. Voor de belangrijkste rollen is er een mooie cast bijeen gebracht met vele bekende namen. Kees Bakels: Ruud Feltkamp (hoofdrol in 'Kruimeltje') Hannah Cheney Theo Maassen ('Minoes') Monic Hendrickx ('Nynke') Hans Kesting ('Minoes', 'Karakter') Nelly Frijda ('Flodder') Tanja Jess ('GTST') Mevrouw Bogaerts:Carine Crutzen ('Nynke') Juffrouw Dubois: Tjitske Reidinga ('Ja Zuster, Nee Zuster') Rosa Overbeek: Vader: Moeder: Meester/Verteller Opoe: Tante Jeane:

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 20