LINDA IN GLAMOURLAND BINDINGSANGST IN FLIRT SUSKE WISKE VAN START in productie Linda de Mol gaat haar speelfilmde buut maken in Ellis in Glamourland, een film gebaseerd op een idee van haarzelf. In de film speelt zij een bijstandsmoeder die een cursus gaat volgen waarin ze leert hoe ze een miljonair kan veroveren. De tegen speler van Linda is Chris Tates. Ellis in Glamourland wordt geregisseerd door Pieter Kramer (Ja zuster, nee zuster). Het scenario is geschreven door Mischa Alexander (All Stars, Volle maan). De productie is in handen van het duo Alain de Levita en Johan Nijenhuis. Independent Films brengt de film in 2004 in de bioscoop uit. De filmopnamen zijn al begonnen van de romantische komedie Flirt. De film gaat over een groep jonge men sen die geen zin heeft in een vaste relatie. Met name één jongen lijkt het erg veel moeite te kosten zich aan iemand te binden. De hoofdrollen in Flirt zijn weggelegd voor Egbert Jan Weeber (Van God los, Oesters van Nam Kee), Rifka Lodeizen (Rent-a- Friend) en debutant Lidewij Manier. Andere rollen worden gespeeld door Marcel Hensema, Kim Pieters, Gonny Gaakeer en cabaretier Javier Guzman. Het scenario van Flirt werd geschreven door EddyTerstall en Jaap van Eyck. De laatste regisseert de film ook. Flirt is een productie van Corrino Films. Het is nog niet bekend welke maatschappij de film gaat distribueren. Egbert Jan Weeber in Flirt. Fotograaf Nicbolas Burrough. Linde Fotograaf Roy Beuskei Nadat de opnamen eerder werden uitgesteld in verband met financie ringsperikelen, zijn enkele weken geleden dan toch eindelijk de opnamen van Suske Wiske en de duistere diamant van start gegaan. Het gaat om de eerste verfilming van de populaire strip van Willy Vandersteen. Suske en Wiske gaan met de tijdmachine van professor Barabas terug naar de Middeleeuwen om het geheim van de Duistere Diamant te ontrafelen. Naast hoofdrollen voor Céline Verbeeck (Wiske), Joeri Busschots (Suske), Damiaan de Schrijver (Lambik), Stany Crets (Sidonia) en Peter van den Begin (Jerom) zijn er rollen weggelegd voorThekla Reuten, Willeke van Ammelrooij en Rik Launspach. De film wordt in 2004 in de bioscoop uitgebracht door Independent Films. Snel In navolging van de pioniers in Noorwegen heeft Screenvisions, moederbedrijf Carlton in Engeland momenteel een proef draaien om commercials, vooruitlopend op digitale cinema, te vertonen per beamer. Herman ten Cate volgt de proef met interesse.'Als dat van de grond komt, voorzie ik een enorme groei in de bioscoopreclamemarkt, want dan heb je niet meer te maken met dure prints en is de productie tijd veel korter.'Toch kan een bios coopcommercial ook in het huidige systeem al erg snel op het grote doek vertoond worden. Marco Gijsen: Als je me nu belt kan ik ervoor zorgen dat je commercial over twee weken in de theaters draait. Dat is sneller dan bij bijvoor beeld de dagbladen of de televisie.' Voor meer informatie of vragen over Screenvision kunt u bellen met Herman ten Cate of Marco Gijsen op 020-4626362. 28 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 28