r**" teasers '-.-'*' 34 20TH CENTUKY FOX Alien is op 23 oktober terug op het grote scherm! Ridley Scott heeft aan de originele film beelden toegevoegd die nog nooit in de bioscoop te zien waren. Hij ging hiervoor door meer dan 100 dozen met filmfragmenten en uit deze rijkdom selecteerde hij nieuw materiaal voor zijn Alien Director's Cut. Met nieu we beelden en een superieure beeld- en geluidskwaliteit zijn de Aliens en Facehuggers nog altijd 'hot'! 'The Scariest movie ever made, just got sca- rier'. Op 27 november is het tijd voor het grootse spektakel Master and Commander met niemand minder dan Russell Crowe, geregisseerd door Peter Weir (Dead Poets Society, The Truman Show). Een bijzondere film in grootte, maar ook in acteerprestatie en locaties. Master and Commander is de eerste speelfilm in de filmgeschiedenis die met toestemming werd opgenomen op de Galapagos eilanden. In december is het dan tijd voor de film die veel van jullie al hebben gezien: In America. Een aangrijpende film die gedeeltelijk gebaseerd is op het ware levensverhaal van regisseur Jim Sheridan. A-FILM DISTRIBUTION De herfstmaanden hoeven niet koud te zijn, tenminste... als het aan de nieuwe releases van A-film ligt. We beginnen de herfst met Fanfan la Tulipe, een Franse legende met onder andere Penelope Cruz. Al bijna een legende is de verfilming van het bekende toneelstuk Cloaca. Het bejubelde toneelstuk trok vorig jaar vele volle zalen. En het gaat maar door met de prijswinnaars: in november komt The Tulse Luper Suitcases, genomineerd voor een Gouden Palm. Een even mooie komische dramafilm is Wilbur Wants to Kill HimselfWe blijven in de Franse stemming met Jeux d'en fants. Ervaar hoever liefde kan gaan. Deze topper mag u niet missen! Een must op de Sinterklaasverlanglijst is de film Grimm vanAlex van Warmerdam. Zoals de titel al doet vermoeden bevat de film sprookjesachtige elementen, maar er zit meer achter.Het IDFA opent dit jaar met een pakkende film: Capturing the Friedmans. We sluiten het jaar af met een echte klapper: The Return of the King. Het laatste en langverwachte deel van The Lord of the Rings trilogie overtreft alle verwachtingen! BUENA VISTA INTERNATIONAL Na een succesvolle zomer gaan we vol vertrouwen het najaar en de winter tegemoet, we beginnen in oktober met het waargebeurde verhaal Seabiscuit, waarin mislukte jockey Red Pollard (Tobey Maguire) en het kreupele ren paard Seabiscuit uitgroeien tot publieks lievelingen, die de Amerikaanse bevol king hoop geven in de zware crisisjaren. Vanaf 30 oktober kun je zien hoe hoop, een opvallende trainingsmethode en de band tussen mens en dier leiden tot opzienbarend succes. In november nemen we je graag mee naar The Great Barrier Reef om te genieten van een spetterend onderwa terspektakel. Duik vanaf 27 november mee met Finding Nemo en ontdek een wereld vol grappige, fantasievolle en hartverwarmende computeranimaties. Maak kennis met de vergeetachtige Dory, de vriendelijke haai Bruce en natuurlijk de avontuurlijke Nemo. December sluiten we af met een heel nieuw en spannend avontuur van de ondeugende Pietje Bell. Vanaf 18 decem ber is hij terug in Pietje Bell 2: de jacht op de tsarenkroon. Samen met zijn ben deleden moet Pietje dit keer een tsaren- kroon uit de handen van de boef Stark zien te houden. CINEMIEN City of No I.imits (release 23 oktober) is zowel een psychologische triller als een familiedrama waarin een zoon met het geheime verleden van zijn vader wordt geconfronteerd. Good Bye Lenin! (release 13 november) bracht in Duitsland een golf van 'Ostalgie' teweeg en trok zes miljoen bezoekers. Nu verovert deze komedie de rest van de wereld. De Oost-Berlijnse - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 34