Alex maakt mee hoe de muur valt ter wijl zijn moeder juist in een coma is beland. Als ze daar acht maanden later weer uit ontwaakt is haar geliefde DDR verdwenen. Maar haar hart is zo zwak dat Alex besluit de werkelijkheid naar zijn hand te zetten.Terwijl de wereld om hen heen razendsnel verandert, blijft in hun appartement de DDR voortleven. In The Event (release 27 november) gaat een officier van justitie op zoek naar de achtergrond van de vele zelfmoorden die de laatste tijd in New York plaatsvin den. Een daarvan betreft de HIV geïnfec teerde Matt. Maar zijn achtergebleven moeder en vrienden willen weinig kwijt. Olympia Dukakis schittert als de moeder in dit zeer aangrijpende drama. FILMMUSEUM Op 31 oktober is het tien jaar geleden dat Federico Fellini overleed. Als eerbe toon aan deze grote Italiaanse regisseur brengt het Filmmuseum Fellini's autobio grafische film 8'/> (Otto e mezzo, 1963) opnieuw in roulatie. Hierin zet Marcello Mastroianni een getergde regisseur neer die zijn artistieke blokkade tot onder werp van zijn film maakt. In de intrigerende documentaire Hollands Licht (2003) wordt een poging gedaan het mysterie van het beroemde Hollandse licht in de schilder kunst te ontrafelen. Bestaat het nog? Wat maakt het zo bijzonder? Is het verloren gegaan bij het inpolderen van de Zuiderzee, zoals Joseph Beuys beweer de? U kunt het allemaal te weten komen vanaf 6 november. Het Filmmuseum sluit het jaar af met twee totaal verschillende Chinese films. Vanaf 13 november toont Unknown Pleasures (Jia Zhang Ke, 2002) het ver veelde bestaan van drie jongeren in een provinciestad. Rond kerst presenteert het Filmmuseum Oringtime (Tian Zhuangzhuang, 2002), een prachtige film over een driehoeksrelatie die qua sfeer sterk doet denken aan In the Mooclfor Love (Kar-wai Wong, 2000). INDEPENDENT FILMS De eerste film die op stapel staat voor Independent Films is Drakenheuvel (9 oktober), een animatiefilm die we in de herfstvakantie uitbrengen. Het verhaal speelt zich af in een magische wereld waar allemaal lieve draakjes wonen; ze worden echter geteisterd door een gemene tovenaar die op zoek is naar de verborgen schat van de draken. Het najaar staat bij ons in het teken van de Nederlandse film: we beginnen met de vrolijke familiefilm die vanaf 20 november in ruim 120 bioscopen gaat draaien. Pipo de Clown kennen we natuurlijk nog van vroeger in zwartwit op de televisie. Nu voor het eerst in kleur op het grote doek! Het is een heerlijk filmavontuur, waarvan je na het zien nog dagenlang zult nagenieten! Vervolgens sluiten we het jaar af met De passievrucht (11 december) naar het gelijknamige boek van Karel Glastra van Loon. De schrijver zelf was al enorm onder de indruk na het zien van de ruwe versie, dus dat belooft een prachtige kerstfilm te gaan worden. MOONLIGHT FILMS Moonlight Films maakt u alvast lekker voor de fantastische, actie/horror film Al eeuwenlang zijn twee bijzondere wezens met elkaar in oorlog, de aristo cratische vampiers en de wrede lycans (weerwolven). Voor ons zijn ze niet meer dan een mythe, maar zij zien elkaar als eeuwige rivalen en hebben gezworen pas te zullen rusten als de andere kring uitgeroeid is. Selene (Kate Beckinsale) is vampier en als Death Dealer is zij belast met het opruimen van lycans. Per toeval ontdekt zij dat de lycans van plan zijn de jonge arts Michael (Scott Speedman) te ont voeren.Tijdens de reddingspoging ont dekt zij dat het de lycans om Michaels bijzondere bloed te doen is waarmee zij een nieuw ras willen creëren, sterker dan beide rassen samen, maar zonder hun kwetsbaarheden. Met behulp van dat nieuwe ras hopen de lycans de gena- HOLLAND FILM NIEUWS - 35

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 35