teasers 36 deklap uit te kunnen delen. Selene besluit haar grote held Viktor een eeuw eerder te laten ontwaken uit zijn slaap om het onheil het hoofd te bieden. Maar of dat een verstandige keus is Underivorld draait begin 2004 in de bioscoop met ruim 50 kopieën. PARADISO ENTERTAINMENT Nu de blaadjes al flink van de bomen vallen, is het is weer tijd voor een reeks heerlijk spannende en mooie najaars- films. 5 november is het de beurt aan Dark Blue. Deze politiethriller gaat over de rassenrellen in Amerika naar aanlei ding van de Rodney King-affaire. De maand november brengt ook de film Les Egarés, het verhaal van een alleen staande moeder die met haar kinderen vlucht uit Parijs tijdens de aanval van de Duitse troepen in 1940. Eind november hebben we de kleine, maar fijne Franse film La Vie Promise voor u, met daarin een mooie hoofdrol van Isabelle Huppen. In Hitman St leeft hoofdrol speler Coleman Silk (Anthony Hopkins) al 50 jaar met een vreselijk geheim. Hij krijgt een affaire met de jonge en mooie Faunia (Nicole Kidman), maar daarna dreigt zijn geheim onthuld te worden, wat nare consequenties met zich mee zal brengen. Deze film is vanaf 4 decem ber te zien. Tot slot hebben we op 11 december de prachtige verfilming van het Charles Dickens-verhaal Nicholas Nickleby. In de gelijknamige film komt Nicholas Nickleby na de dood van zijn vader bij zijn verschrikkelijke oom terecht. RCV De tweede helft van oktober begint meteen goed. Hollywood's Hottest Hunk verovert het witte doek vanaf 16 oktober. In My Boss's Daughter wordt Ashton Kutcher verliefd op de dochter van zijn baas. Door een avondje op zijn huis te passen, hoopt hij het meisje te kunnen versieren. In de nacht van Halloween, 30 oktober, is het vleesetende monster The Creeper terug. Dit keer heeft hij het gemunt op een bus met doodsbange scholieren in Jeepers Creepers 2. Heel wat gemoedelij ker gaat het eraan toe in Secondhand Lions op 13 november. Walter (Haley Joel Osment) wordt voor een paar weken bij zijn twee mopperende oud ooms (Michael Caine en Robert Duvall) gedumpt. De twee zien dat helemaal niet zitten, maar het jochie weet het ijs te breken en drie beleven een bijzonde re zomer. Op 20 november is 'ie er dan eindelijk: Tarantino's langverwachte nieuwe film TheBride(Uma Thurman) wordt op haar huwelijksdag neergeschoten door Bill en zijn handlan gers.Als ze na vijf jaar uit een coma ont waakt, wil ze maar één ding:wraak! Het jaar sluiten we af met Scary Movie J. Parodieën op The Hulk, The Ring, 8 Mile en The Matrix Reloaded, geen enkele film ontkomt eraan. THREE LINES Op 4 december 2003 gaat in première, een briljante documentaire over Britpop in de jaren negentig, waar in alle grote bands van die tijd aan het woord komen. Met name de broers Gallagher van Oasis voorzien ons van hun niet mis te verstane meningen. Na de waardeloze jaren 80 met waarde loze politiek en waardeloze muziek gebeurde er iets fantastisch in Engeland. Live Forever is een film over die periode in de jaren negentig, waarin alles moge lijk leek. Engeland swingde weer en het Oasis debuutalbum Definitely Maybe was het middelpunt van deze beweging; een epische, meeslepende weergave van het leven, enkel en alleen voor het moment. Samen met Pulp en Blur, heeft Oasis een nieuwe muziekscène opge start, die nu bekend staat als Britpop. De Britse cultuur trilde op zijn grond vesten en Cool Britannia triomfeerde. Live Forever is geproduceerd door de Oscarwinnende team van One Day in September. IJIP Na een zomer die niet helemaal voor HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 36